Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Mądrości Łukówca

Gminę Mrozy zdominował Łukówiec. Przynajmniej w Jeruzalu, gdzie gospodynie pisały test w ramach olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości.

Autor: (jaz)

CKP uwag chce

Na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego pojawiły się koncepcje Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jest pięć projektowanych tras dojazdowych i wszystkie przechodzą przez teren powiatu mińskiego, a szczególnie gminy Halinów, Dębe Wielkie, Stanisławów, a nawet Mińsk Mazowiecki, Jakubów i Dobre.

Autor: (jaz)

Piąte tropy

W ramach VIII Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy fundacja Dziękujemy za Wolność zaprasza 1 marca na 10.00 do parku Dernałowiczów na piąty bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów i 5 km.

Autor: (jaz)

Gennadij do pomocy

Los bywa okrutny. Nieszczęście dotknęło także Gennadija Żywickiego. – Mam 30 lat i chcę bardzo znowu chodzić! Do kwietnia 2018 roku moje życie płynęło spokojnie i szczęśliwie. Cieszyłem się z każdego dnia i realizowałem swoje pasje. Niestety w jednej chwili wszystko runęło.

Autor: (jaz)

Ekonomia testowa

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do udziału w powiatowym teście wiedzy ekonomicznej, którego szkoła jest organizatorem. W tym roku planuje siódmą edycję konkursu, którego tematem jest ogólna wiedza ekonomiczna.

Autor: (jaz)

Obłoż/o/ne leczenie

Mieszkańcy Mrozów chorują na kolejki w przychodni lekarskiej. Piszą więc listy do burmistrza, by łaskawie wpuścił na teren gminy jakąś firmę oferującą podstawową opiekę zdrowotną. Ostatnio była gorąca dyskusja na temat kolejek i trudności w zapisaniu się do lekarza nawet na kolejny dzień.

Autor: (jaz)

Zimowa susza

Najnowsze dane wskaźnika wilgotności gleby dla stycznia 2020 roku wskazują na niską wilgotność gleby. Spadła ona poniżej 40%, a miejscami nawet poniżej 35%.

Autor: (jaz)

Dojenie w cenie

Coraz więcej wokół nas tablic z wieńcem unijnych gwiazd i napisem, że dany obiekt współfinansowano z dotacji unijnych. Według danych GUS łączna wartości projektów z polityki spójności w minionych sześciu latach wyniosła niemal 407,5 mld zł, z czego środki wspólnotowe stanowiły 248,4 mld zł. Projekty w ramach polityki spójności realizowano we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Wśród nich są także samorządy z powiatu mińskiego, które wywalczyły w sumie 625 milionów złotych wsparcia.

Autor: (jaz)

Próby do truby

Zarządowi powiatu ubiegłej kadencji nie udało się wykonać kilku inwestycji, a szczególnie przepustu dla dwukierunkowego ruchu pod wiaduktem, tzw. trubą w ciągu ul. Sosnkowskiego. Jednak odsunięci od władzy radni PiS nadal uważają, że jest to niezbędna inwestycja powiatu.

Autor: (jaz)

Pierwszy Sebastian

Pierwszym mieszkańcem gminy Jakubów urodzonym w 2020 roku jest Sebastian Napiórkowski z Wiśniewa. Na świat przyszedł 2 stycznia 2020 roku w mińskim szpitalu i jest drugim dzieckiem Anety i Michała. Starsza siostra Maja cieszy się małym braciszkiem i chętnie pomaga rodzicom.

Autor: (jaz)

Obrazy bez skazy

Mamy dług kulturowy wobec malarstwa Anny Gibały. Dług, bo swego czasy sfilmowaliśmy jej wystawę, a nikt jej nie obejrzał w naszej TV. A warto, bo choć artystka mieszka i tworzy w Mińsku, to jej obrazy mają kolekcjonerzy w kraju i za granicą.

Autor: (jaz)

Łapać rabusiów…

Mieszkańcy Cisia i Wielgolasu w gminie Halinów mają problem z włamywaczami. Sprawcy najpierw prowadzą obserwacje budynku, a dostają się do wnętrza przez okno z tylu, aby nie być widocznymi z drogi.

Autor: (jaz)

Krytyka nie znika

Piotr Gójski, przegrany kandydat na burmistrza Kałuszyna, jest zmartwiony bezradnością kałuszyńskiego samorządu. Postanowił więc punktować obecne władze publicznie i trzeba przyznać, ma ku temu okazje.

Autor: (jaz)

Legiony w pieśni

Pieśni legionowe niosły żołnierzy Piłsudskiego do odzyskania naszej niepodległości. Nie ma patriotycznego wydarzenia, by ich nie zaśpiewać, a Pierwszą brygadę grają na wojskowych przysięgach honorując tym hymn polskiego wojska.

Autor: (jaz)

Miejskie ciągoty

Władze Cegłowa rozpoczęły odliczanie… Właśnie w niedzielę 16 lutego minęła 399 rocznica nadania praw miejskich stolicy gminy. W wydanym wówczas przywileju król Zygmunt III Waza na prośbę Kapituły Warszawskiej zezwolił...

Autor: (jaz)

Straty do zapłaty

Ostatnio dyrektora Martyniaka częściej można spotkać na jakiejś konferencji niż w gabinecie. Na szczęście informuje, co się aktualnie dzieje z ochroną naszego zdrowia. Nie jest dobrze, bo ocena funkcjonowania szpitali powiatowych w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli tzw. sieci, jest krytyczna. Mogli się przekonać o tym politycy, którzy uczestniczyli w obradach Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [166]