Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Łasy na datki

We wtorek, 12 marca, nieznany sprawca włamał się skrzynki na datki w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (kpp)

Test z policji

Jedenaście drużyn ze szkół podstawowych weźmie udział w powiatowym półfinale II edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Policjanci są wśród nas. W najbliższym czasie policjanci wskażą wszystkim uczestnikom dokładne miejsce, w którym będzie zorganizowany etap powiatowy.

Autor: (kpp)

Przyłapany w akcji

Halę magazynowo-produkcyjną przy ulicy Dźwigowej w Mińsku ostatnio upodobali sobie złodzieje kabli, rur i elementów metalowych. Policjanci z wydziału prewencji postanowili zatem zwiększyć patrole w tamtym rejonie.

Autor: (kpp)

Nielegalny kurier

Zarzut przewożenia papierosów bez akcyzy usłyszał 39-letni Sławomir Ł. z Wołomina, który wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Dobre. Policjanci z dobrzańskiego komisariatu zatrzymali jego volkswagena golfa w okolicach Papierni.

Autor: (kpp)

Wagary pod kontrolą

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: (kpp)

Wpadka złomiarzy

W ręce policji trafili kolejni amatorzy złomu i metali kolorowych – tym razem był to 20-letni Patryk K. z Mińska i jego 19-letni wspólnik Damian J. Mężczyzn udało się schwytać dzięki mieszkańcom gminy Jakubów, którzy widząc podejrzane osoby rozglądające się po prywatnych posesjach, zawiadomili stróżów prawa.

Autor: (kpp)

Skok na paliwo

Warszawiacy, 31-letni Artur D. i jego wspólnik 22-letni Mateusz L. ukradli łącznie prawie 90 litrów paliwa. Jednego dnia odwiedzili dwie stacje - w Otwocku i Stojadłach. Za drugim razem zaliczyli wpadkę - zatrzymała ich mińska drogówka.

Autor: (kpp)

Kierowcy pod lupą

Co jakiś czas policjanci z mińskiej komendy organizują kompleksowe działania kontrolno-prewencyjne. Ich celem jest zwiększenie nadzoru nad miejscami, w których często popełniane są przestępstwa i wykroczenia.

Autor: (kpp)

Głupota na przejeździe

Widok jaki ukazał się mieszkańcom Sulejówka i kierowcom na strzeżonym przejeździe kolejowym, nie jednego wstrząsnął. Dwaj kierowcy cudem uniknęli tragedii. O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania „Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i Żyj”, który trwa od 2005 roku.

Autor: (kpp)

Rabusie w akcji

W poniedziałek, 11 lutego nieznany złodziej wykorzystał nierozwagę kierowcy i ukradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi z mercedesa zaparkowanego przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (kpp)

Plan prawie idealny

Sebastian S. – 38-letni mińszczanin – chciał szybko zdobyć pieniądze na alkohol. Jego sprytny plan nie był jednak idealny. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w centrum Mińska Mazowieckiego i zaczął wypytywać o możliwość podjęcia pracy.

Autor: (kpp)

Schwytali wandali

Dzięki mińskim dzielnicowym w końcu udało się rozwiązać sprawę uszkodzenia pomnika 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. Znalezienie sprawców zajęło stróżom prawa prawie pół roku. Do zdarzenia doszło między 17 a 20 sierpnia ubiegłego roku. Nieznani wandale wygięli i uszkodzili pomnik 1PLM „Warszawa” znajdujący się w Mińsku Mazowieckim na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Siennickiej. Ten bezmyślny akt wandalizmu wywołał falę oburzenia, dlatego wykrycie sprawców policjanci postawili sobie za priorytet.

Autor: (kpp)

Pijany nastolatek

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 16-latek z Mińska Mazowieckiego, który wpadł podczas kontroli mińskiej drogówki. Co roku w podczas kontroli drogowych zatrzymywanych jest kilkoro pijanych nieletnich. 

Autor: (kpp)

Złodziej telefonów

Kryminalnym udało się złapać sprawców kradzieży. Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki
i Okrzei w Mińsku Mazowieckim do 13-latka podbiegła grupa wyrostków. Jeden z nich wyrwał chłopcu z ręki telefon komórkowy. Po chwili wszyscy uciekli, a w pościg za nimi ruszyli zaalarmowani kryminalni.

Autor: (kpp)

Przypadkowa wpadka

Konrad C. może mówić o ogromnym pechu. Poszukiwany przez sąd mężczyzna wpadł przez przypadek. Kryminalni pracowali przy jednej ze spraw dotyczących kradzieży i włamań popełnianych w Mińsku Mazowieckim i okolicach. 

Autor: (kpp)

Przywłaszczył telefon

Znajdując zagubioną rzecz warto zainteresować się tym - do kogo ona należy, bo zabierając ją ze sobą można narazić się na odpowiedzialność karną. Mieszkanka halinowskiej gminy zgłosiła policji w Sulejówku kradzież telefonu. Po sprawdzeniu sklepowego monitoringu okazało się, że nie było żadnej kradzieży.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      179   |   180   |   181   |   182   |   183      »      [185]