Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Tańce jak grzańce

Tancerze Studia Tańca La Flaca znowu zaprezentowali się mińszczanom. W niedzielę 2 lutego najpierw o 16.00 tańczyły dzieci i młodzież, a po 18.30 sami mistrzowie. To oni reprezentowali studio w różnych stylach tanecznych, byli nagrodzeni i wyróżnieni na międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Autor: (jaz)

Nowa i dobra

Dotychczas dobrzanie szli po pierwszą pomoc lekarską do starego budynku gminnego przy ul. Kilińskiego. Tam władze gminy zamierzają zorganizować ośrodek opieki medycznej przy udziale mińskiego SP ZOZ, więc siłą rzeczy doktor Jolanta Czerniawska musiała szukać nowej siedziby.

Autor: (jaz)

Kupując telewizor...

W 2013 roku dotychczasowy system nadawania sygnału telewizyjnego w Polsce zmienił się na nowoczesny, cyfrowy DVB-T. Miliony Polaków musiały kupić sobie albo nowy telewizor, albo specjalną przystawkę przetwarzającą sygnał cyfrowy.

Autor: (jaz)

Budowlanka politechniczna

Tym razem porozumienie z Politechniką Warszawską zawarł nie Mechanik, a Budowlanka. Współpraca z Wydziałem Inżynierii Lądowej ma na celu podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu ilościowego i jakościowego kształcenia.

Autor: (jaz)

Dziadkowie na imieninach

Piękne dekoracje, klimatyczna scenografia, blask lampek choinkowych, ciepłe światło świec na elegancko zastawionych stołach, aromat ciast, herbaty i kawy to atmosfera imieninowej herbatki dębskich seniorów

Autor: (jaz)

Brzóze Klenczona

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Autor: (jaz)

Świąteczne songi

W Brzezinach uczniowie nie dość że śpiewali świątecznie i zimowo, to jeszcze w językach obcych. Do konkursowych zmagań zgłosili się soliści i zespoły ze szkół w Cisiu, Chobocie, Górkach, Halinowie, Malcanowie, Wiązownie i gospodarze.

Autor: (jaz)

Po wodzie na lodzie

Mińskiemu aquaparkowi stuknęło 10 lat. W związku z urodzinami obiekt przybrał odświętne barwy, a w ciągu dwóch dni można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR.

Autor: (jaz)

Zmysły bez ciążenia

W Stanisławowie doszło do precedensu sensorycznego pod nazwą Zróbmy to razem, który jest to programem wolontariatu pracowniczego Fundacji PZU.

Autor: (jaz)

Otwarci seniorzy

Kałuszyński Klub Senior+ został utworzony na potrzeby osób w wieku 60+ i nieaktywnych zawodowo. Utworzenie i wyposażenie pomieszczeń, tj. sali spotkań z zapleczem, sali klubowej ze sprzętem RTV, sali wyposażonej w sprzęt do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych, pomieszczenia kuchennego, toalet, szatni, stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Autor: (jaz)

Papieska nowatorka

Mińska Trójka została wybrana jako jedna z 20 szkół w całej Polsce, w których realizowany będzie prestiżowy projekt. Szkoła dla innowatora jest wyzwaniem i okazją do zdobycia wielu przydatnych kompetencji przez nauczycieli i cennych umiejętności przez uczniów. Szczególnie jednej klasy siódmej, która przez dwalata będzie prowadzona w nowatorski sposób.

Autor: (jaz)

Koniec taniochy

Burmistrz pochwalił się, że jesienią 2019 roku Mińsk był jednym z najtańszych miast w Polsce. Wprawdzie chodzi tylko o usługi komunalne, ale miejsce w pierwszej dziesiątce należy docenić. Szczególnie fakt, że mieszkańcy wciąż płacili mało za wodę czy wywóz odpadów, nie mówiąc o transporcie publicznymi miejscach parkingowych.

Autor: (jaz)

Gminy warszawskie

Metropolia warszawska to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Europy. Ma ponad 3 mln mieszkańców, 9 powiatów i 70 gmin. Nie wszystkie należą do Stowarzyszenia MW, które integruje gminy i powiaty, wspiera ideę samorządu terytorialnego oraz harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy członków.

Autor: (jaz)

Będą czytać...

Tysiąc książek trafiło do Biblioteki Szkoły w Halinowie jako nagroda w piątej edycji konkursu zorganizowanego przez EMPIK pod hasłem Tysiąc powodów, by czytać…

Autor: (jaz)

Mrozom przyrosło

Jeszcze przed rokiem Mrozy nie mogły się pochwalić demografią. Teraz jest lepiej, bo liczba stałych mieszkańców gminy na koniec 2019 roku wynosiła 8581 osób, czyli o 23 więcej niż na koniec roku 2018.

Autor: (jaz)

Droższa kolej

Koleje Mazowieckie od 1 lutego wprowadzą zmiany w cenniku biletów, które wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [168]