Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zawieszone urzędy

W związku z koniecznością wzmocnienia ochrony przed koronawirusem i w trosce o najwyższe bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników od 17 marca 2020 roku Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim oraz jego referaty w Halinowie i Sulejówku będą zamknięte dla interesantów do odwołania.

Autor: (kpp)

Mundurowa kwarantanna

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

Autor: (kpp)

Dozór za znęcanie

34-letni mieszkaniec gminy Mrozy został objęty policyjnym dozorem z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w miejscowym komisariacie policji.

Autor: (kpp)

Cztery pożary

W minionym tygodniu strażacy gasili cztery pożary. I tak w sobotę 14 marca w Mrowiskach – gmina Halinów doszło do pożaru budynku produkcyjnego. Spaliła się konstrukcja i poszycie dachu. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Natomiast w niedzielę 15 marca doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Zachodniej w Halinowie, a dwie wsie – Wielgolas Duchnowski i Choszczówka Stojecka dotknęły pożary traw na nieużytkach rolnych.

Autor: (kpp)

Kontakt na odległość

W związku z koniecznością zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach. Do dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji Moja Komenda oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych).

Autor: (kpp)

Ciało pod pniem

W sobotę 14 marca w Borku Czarnińskim doszło do przygniecenia mężczyzny pniem drzewa. Stało się to podczas nieumiejętnie prowadzonej wycinki. Na ratunek  przyjechał zastęp PSP i dwa zastępy OSP. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez ratowników medycznych.

Autor: (kpp)

Triada w Brzózem

W piątek 13 marca ok. 13:45, na drodze krajowej nr 50, doszło do zderzenie trzech pojazdów volvo, volkswagen i hyundai. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył volkswagena a następnie w tył hyundaia. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Autor: (kpp)

Żerują na wirusie

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystują epidemię koronawirusa. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków, m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie.

Autor: (kpp)

Walczą z automatami

W styczniu tego roku funkcjonariusze skarbówki po raz kolejny pojawili się na terenie Mińska. Powodem była walka z automatami do nielegalnych gier hazardowych. Jak się okazuje, zamknięte kasyna, zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych, działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

Autor: (kpp)

Bezpieczniej w Siennicy

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – to nazwa akcji, w której brali udział policjanci z mińskiej komendy. Celem edukacyjnej akcji organizowanej przez urząd marszałkowski województwa mazowieckiego było uświadomienie uczniów i pokazanie im dobrych wzorców bezpiecznych zachowań. Tym razem mundurowi zawitali do szkoły podstawowej w Siennicy.

Autor: (kpp)

Plany na Mrozy

W komisariacie policji w Mrozach miało miejsce spotkanie lokalnych władz z przedstawicielami policji. Burmistrz Dariusz Jaszczuk wraz z komendantem powiatowym Sławomirem Rogowskim oraz zastępcą komendanta komisariatu w Mrozach Robertem Momotem omawiali plan rozwoju lokalnej policji.

Autor: (kpp)

Ranni w Kałuszynie

Na ulicy Wojska Polskiego w Kałuszynie doszło do wypadku, w którym ranne zostały trzy osoby. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 3 marca koło godz. 19.00. Brały w nim udział dwa samochody, które zderzyły się czołowo. Trzy poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Potrzebna była też pomoc pogotowia lotniczego. W akcji ratowniczej brały też udział zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz policja.

Autor: (kpp)

Woda zamiast lodu

Druhowie z powiatu mińskiego każdej zimy trenują ratownictwo na lodzie na akwenie wodnym w Mińsku Mazowieckim. W tym roku pogoda nie pozwalała na takie ćwiczenia, więc przedstawiciele jednostek OSP Mrozy, Długa Kościelna i Żaków trenowali działania związane z wodą.

Autor: (kpp)

Spłonął w Woli

W podmroziańskiej Woli Rafałowskiej miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego – domku letniskowego. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, cały budynek był już objęty ogniem. Na szczęście właściciel mieszkania o własnych siłach wydostał się wcześniej z płonącego pomieszczenia. Działania gaśnicze trwały około 1,5 godziny. Brali w nich udział strażacy z mińskiej PSP oraz jednostki OSP Mrozy, Wola Rafałowska i Guzew. Niestety, budynek doszczętnie spłonął.

Autor: (kpp)

Letniskowiec w ogniu

W sobotę 7 marca w Wólce Kobylańskiej (gm. Dobre) doszło do pożaru domku letniskowego. Strażacy otrzymali informacje o pożarze ok. godz. 16.00 i natychmiast wyruszyli do akcji. Na miejscu okazało się, że ogniem objęte jest jedno z pomieszczeń drewnianego budynku, które uległo spaleniu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP: z Dobrego, Rudzienka i Porąb Nowych.

Autor: (kpp)

Narkotykowe Brzóze

Mińscy wywiadowcy zatrzymali w Brzózem dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Policjanci patrolujący ulice tej miejscowości w związku z wcześniejszymi ustaleniami podjęli wobec nich interwencję.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [184]