Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pomogą dzieciom

W sobotę 7 grudnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy. Organizatorami wydarzenia są wolontariusze z powiatu garwolińskiego, z grupy Dream Team – Pomagamy Pomagać.

Autor: (jaz)

Interna do pełna

Zgodnie z planem inwestycji zakończono modernizację oddziału wewnętrznego. Jest to kolejna inwestycja z zaplanowanych na rok bieżący. Zewnętrza część budynku przeszła gruntowny remont. W ramach inwestycji odnowiono elewację wraz z ociepleniem ścian i dachu i nałożeniem tynku mozaikowego.

Autor: (jaz)

Pytania na zadania

Policja wzięła się na sposób i organizuje debaty przed sesjami rad gmin. Tak było 28 listopada, kiedy to mińscy radni i sołtysi zamiast przewidzianej sesji dyskutowali o bezpieczeństwie w gminie.

Autor: (jaz)

Górki w lesie

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Biorąc sobie tę dewizę do serca Stowarzyszenie Sosenka prowadzące Klub Przedszkolaka w dębskich Górkach realizowało projekt, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Założyli, że już małe dzieci mają wpływ na stan środowiska poprzez segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody i energii.

Autor: (jaz)

Dulska po godzinach

Teatr Po Godzinach to mińska grupa amatorów przedstawień na żywo, czyli z udziałem publiki. Tym razem lokalni fani teatru postanowili zaistnieć w sieci i najnowszy spektakl MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ Gabrieli Zapolskiej pokazali w sieci.

Autor: (jaz)

Mrozy seniorów

Seniorzy mogą świętować niemal całą jesienią. Najpóźniej, bo 23 listopada biesiadę urządzono emerytom z gminy Mrozy.

Autor: (jaz)

Galowy akcent

Jednym z ostatnich akcentów 20-lecia reaktywacji powiatu mińskiego była gala w sali Żandarmerii Wojskowej. Tam właśnie spotkali się radni powiatowi wszystkich kadencji, pracownicy samorządowi, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin z terenu powiatu, przedstawiciele inspekcji, służb, straży, przedsiębiorców, duchowieństwa, jednostek organizacyjnych i organizacji pozarządowych.

Autor: (jaz)

Kwiaty matriarchatu

Jedną z ważnych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Doświadczyli jej pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, gdzie dostąpili ślubowania i pasowania na uczniów...

Autor: (jaz)

Sumy zadumy

Niestety, mimo rozwoju bazy sportowej, wyniki szkół odstają od najlepszych na Mazowszu. Na tyle, że w ubiegłym roku szkolnym z 58 punktami spadliśmy aż na 22 miejsce w klasyfikacji Mazowsza. Wyprzedziły nas nie tylko sportowe potęgi, ale i połowę mniejsze powiaty jak garwoliński, sokołowski czy węgrowski...

Autor: (jaz)

Kapela znowu gra

Nic tak dobrze nie robi zgranym zespołom, jak ich powrót na scenę. Tak się stało z KMS, czyli Kapelą Małego Stasia, która na parę lat zawiesiła swoje publiczne występy. Gdy wiosną zmobilizowali się, by zaśpiewać przy okazji promocji książki o Stasiowych nutach Piotra Dorosza, mało kto przypuszczał, że jeszcze kiedykolwiek razem zagrają. Jednak zagrali podczas naszego mendlowego Festiwalu Chleba, a ostatnio wrócili na scenę MDK.

Autor: (jaz)

Wzięcie na cięcie

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedynie do 10 procent porodów powinno odbywać się drogą cięcia cesarskiego, gdyby wziąć pod uwagę tylko medyczne kryteria do wykonywania takiej operacji.

Autor: (jaz)

Kopiec w Budziskach

Gmina Latowicz realizuje projekt polegający na remoncie niewielkiego miejsca pamięci w miejscowości Budziska. Miejsce to zostało utworzone przez młodych mieszkańców wsi w 1938 roku na pamiątkę 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Autor: (jaz)

Erasmus w Halinowie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęli realizację projektu 3E Experience the Enthusiasm of Entrepreneuship, czyli doświadcz przyjemności w przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Autor: (jaz)

Dąb w Iłówcu

To wielkie drzewo i bodaj największe w mińskiej gminie, a trzecie w powiecie mińskim – po mińskiej białej topoli /700 cm obwodu/ i dębie Wiarusie w Ostrowi-Kani /672 cm obwodu/.

Autor: (jaz)

Mistrzowie AGRO 2019

W piątek, 15 listopada 2019 roku w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2019 etapu powiatowego i wojewódzkiego.

Autor: (jaz)

Złota mizeria

Tylko osiem par z Mińska doczekało w tym roku jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [166]