Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szybkie głosy

Pisaliśmy już o ostatniej sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki. Jednak jak się okazało przed wyborami trzeba było odbyć jeszcze jedną sesję, aby wprowadzić pewne zmiany w budżecie. Jakie? O tym opowiadał zastępca wójta Radosław Legat.

Autor: (łk)

Badmintonowe otwarcie

Badminton nie jest jeszcze najbardziej popularnym ze sportów, jednak i to się zmienia. Właśnie ruszyło VII Otwarte Grand Prix Mińska Mazowieckiego w tej dyscyplinie. Organizatorzy za cel stawiają sobie popularyzację badmintona, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Autor: (łk)

Egzamin mistrzowski

Podczas Międzynarodowego Seminarium Instruktorskiego we włoskim Treviso trener Jacek Łuniewski zdał egzamin na stopień mistrzowski VII dan, równolegle otrzymał też tytuł Sahyun (Mistrz).

Autor: (łk)

Medalowe żniwa Ronina

Ostróda na Mazurach była miejscem, w którym zorganizowano Turniej Taekwon-Do PUT „Gladius Cup”. Stawiło się na nim 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwon-do, kick-boxing, tang soo do, karate, ju-jitsu.

Autor: (łk)

Maza się wspina

Mazovia miała dobry początek sezonu, potem jednak pojawiły się problemy. Miński klub poradził sobie z nimi i w końcówce rundy jesiennej ponownie zaczął prezentować skuteczną grę, zwłaszcza na swoim stadionie. Przekonał się o tym w ostatnią sobotę Narew Ostrołęka, któremu także nie udało się wywieźć z Mińska kompletu punktów

Autor: (łk)

Uczcili niepodległość

UKS Judo Kontra wzięło udział w XIX Otwartym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Autor: (łk)

Ostatki Ciszkowskiego

Ostatnia sesja Rady Miasta Halinów V kadencji zmieniała się w pewnych momentach w galę podziękowań. Przeplatane były one dyskusjami oraz sprawozdaniami, w których udział brał zastępca burmistrza Adam Sekmistrz, ponieważ jego pryncypał miał w tym czasie inne spotkania, a przyszedł tylko na chwilę, aby wręczyć radnym upominki i podziękowania w imieniu swoim i urzędu.

Autor: (łk)

Feniksy w deszczu

Pogoda w sobotnie popołudnie wydawała się nie sprzyjać grze w piłkę nożną. Można było mieć obawy, że deszcz i nasiąknięta wodą murawa wypaczą wynik meczu, w którym siennicki Fenix podejmował u siebie Victorię Kałuszyn. Na szczęście aura nie miała aż tak dużego znaczenia, a spotkanie obfitowało w ładne akcje

Autor: (łk)

Siedem na początek

Druga niedziela listopada przyniosła początek V Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Pływaniu. Od kiedy w Mińsku został zbudowany aquapark ten cykl zawodów na trwałe wpisał się w sportowy kalendarz miasta. Zainteresowanie tą dyscypliną sportową z każdym rokiem rośnie, a wyniki mińskich zawodników są coraz lepsze.

Autor: (łk)

Ronin po śląsku

Zawodnicy z Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów wzięli udział w Pucharze Świata Kong Sao w Mikołowie na Górnym Śląsku.

Autor: (łk)

Wyszli z twarzą

Gra toczy się do ostatniego gwizdka - tę zasadę piłkarską mogliśmy zaobserwować ostatnio na meczu, w którym stanisławowska Tęcza podejmowała Mazovię II. Spotkanie było pełne emocji, a końcówka niejednemu z kibiców obydwu ekip mogła przysporzyć sporo nerwów

Autor: (łk)

Wygrały w Ząbkach

Tygryski rozegrały wyjazdowy mecz na szczycie z Ząbkovią.

Autor: (łk)

Watra rozpalona

Nie mają ostatnio szczęścia piłkarze Tygrysa Huta Mińska. Z Fenixem Siennica przegrali u siebie w ostatnich minutach, teraz natomiast nie mogli znaleźć dobrego sposobu na Watrę Mrozy, która na swoim boisku zaprezentowała ofensywny futbol

Autor: (łk)

Warcabowe maluchy

Sala sportowa przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim była miejscem spotkania warcabistów na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcabach 64-polowych.

Autor: (łk)

Węgierski sukces

Miński klub sportowy Taekwon-Do wziął udział w VI Pucharze Europy federacji ITF, który odbył się w Budapeszcie.

Autor: (łk)

Twierdza się trzyma...

Mińska Mazovia pozostaje ciągle niepokonana na własnym boisku. W zeszłym tygodniu kompletu punktów z Mińska nie udało się wywieźć drużynie z Płocka, pomimo tego że przez pewien czas prowadziła. Ta sztuka nie udała się też Bugowi Wyszków, chociaż po pierwszej połowie wygrywał 2:0...

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      83   |   84   |   85   |   86   |   87      »      [87]