Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wyprawka Ignasia

Już po raz dziewiąty wójt Uchman wręczył wyprawkę dla pierwszego nowo narodzonego mieszkańca gminy Cegłów. Tegorocznym pierwszym mieszkańcem Zielonej Gminy został Ignacy Herudziński urodzony 1 stycznia 2020 roku.

Autor: (jaz)

Kasa na suszę

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabór wniosków trwa od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r.

Autor: (jaz)

Zdrowie w budowie

Dyrektor Mariusz Martyniak jest optymistą. Mimo licznych problemów i zadłużenia szpitala twierdzi, że SP ZOZ w Mińsku to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą zgrany zespół.

Autor: (jaz)

Mroza prognoza

Nie można przywiązywać się do stereotypów… Nawet mińscy radni potrafią się zmieniać, o czym świadczą ich ostatnie decyzje podatkowe i budżetowe. Kto wie, czy do najbardziej tajemniczych nie należy radny Mróz i to nie tylko w czasie swoich wystąpień sesyjnych.

Autor: (jaz)

Wierny Pomierny

Arkadiusz Pomierny miał tylko 60 lat… Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby walczył i się nie poddawał. Wierzył, że terapia przyniesie efekty i wróci do szkoły. Tak się niestety nie stało i zmarł 2 lutego, zostawiając rodzinę i przyjaciół w bólu.

Autor: (jaz)

Tańce jak grzańce

Tancerze Studia Tańca La Flaca znowu zaprezentowali się mińszczanom. W niedzielę 2 lutego najpierw o 16.00 tańczyły dzieci i młodzież, a po 18.30 sami mistrzowie. To oni reprezentowali studio w różnych stylach tanecznych, byli nagrodzeni i wyróżnieni na międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Autor: (jaz)

Nowa i dobra

Dotychczas dobrzanie szli po pierwszą pomoc lekarską do starego budynku gminnego przy ul. Kilińskiego. Tam władze gminy zamierzają zorganizować ośrodek opieki medycznej przy udziale mińskiego SP ZOZ, więc siłą rzeczy doktor Jolanta Czerniawska musiała szukać nowej siedziby.

Autor: (jaz)

Kupując telewizor...

W 2013 roku dotychczasowy system nadawania sygnału telewizyjnego w Polsce zmienił się na nowoczesny, cyfrowy DVB-T. Miliony Polaków musiały kupić sobie albo nowy telewizor, albo specjalną przystawkę przetwarzającą sygnał cyfrowy.

Autor: (jaz)

Budowlanka politechniczna

Tym razem porozumienie z Politechniką Warszawską zawarł nie Mechanik, a Budowlanka. Współpraca z Wydziałem Inżynierii Lądowej ma na celu podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu ilościowego i jakościowego kształcenia.

Autor: (jaz)

Dziadkowie na imieninach

Piękne dekoracje, klimatyczna scenografia, blask lampek choinkowych, ciepłe światło świec na elegancko zastawionych stołach, aromat ciast, herbaty i kawy to atmosfera imieninowej herbatki dębskich seniorów

Autor: (jaz)

Brzóze Klenczona

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Autor: (jaz)

Świąteczne songi

W Brzezinach uczniowie nie dość że śpiewali świątecznie i zimowo, to jeszcze w językach obcych. Do konkursowych zmagań zgłosili się soliści i zespoły ze szkół w Cisiu, Chobocie, Górkach, Halinowie, Malcanowie, Wiązownie i gospodarze.

Autor: (jaz)

Po wodzie na lodzie

Mińskiemu aquaparkowi stuknęło 10 lat. W związku z urodzinami obiekt przybrał odświętne barwy, a w ciągu dwóch dni można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR.

Autor: (jaz)

Zmysły bez ciążenia

W Stanisławowie doszło do precedensu sensorycznego pod nazwą Zróbmy to razem, który jest to programem wolontariatu pracowniczego Fundacji PZU.

Autor: (jaz)

Otwarci seniorzy

Kałuszyński Klub Senior+ został utworzony na potrzeby osób w wieku 60+ i nieaktywnych zawodowo. Utworzenie i wyposażenie pomieszczeń, tj. sali spotkań z zapleczem, sali klubowej ze sprzętem RTV, sali wyposażonej w sprzęt do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych, pomieszczenia kuchennego, toalet, szatni, stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Autor: (jaz)

Papieska nowatorka

Mińska Trójka została wybrana jako jedna z 20 szkół w całej Polsce, w których realizowany będzie prestiżowy projekt. Szkoła dla innowatora jest wyzwaniem i okazją do zdobycia wielu przydatnych kompetencji przez nauczycieli i cennych umiejętności przez uczniów. Szczególnie jednej klasy siódmej, która przez dwalata będzie prowadzona w nowatorski sposób.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [165]