Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Urząd w zabytku

Mazowiecki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków zbudowaną w latach 20. XX wieku willę Dewajtis, obecną siedziby Urzędu Miasta w Sulejówku.

Autor: (jaz)

Piękny human

Pomoc innym, znajdującym się w trudniejszej od nas sytuacji jest możliwa nawet, kiedy dzielą nas tysiące kilometrów.

Autor: (jaz)

Kanał okręgowy

Przybyła nam kolejna stacja kontroli pojazdów o statusie okręgowym. Tym razem na wschód od Mińska, czyli w Osinach, a jej właścicielem jest Krzysztof Karasiewicz.

Autor: (jaz)

Udany debiut

Reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, wraz z dyrektorem Elżbietą Wieczorek i trenerem Marcinem Grzegrzułką, wzięła udział w podsumowaniu 19 sezonu Szkolnej Ligi Siatkówki Szkół Średnich, które odbyło się w 38. LO im. St. Kostki Potockiego w Warszawie.

Autor: (jaz)

ORT-mistrzowie

Nigdy dość nauki ortografii i sprawdzania jej poprawności. Temu służą szkolne dyktanda, a najlepsi startują w konkursach. Właśnie ogłoszono wyniki VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego z myślą o młodzieży gimnazjalnej ze szkół powiatu mińskiego. Jego finał to nie tylko dyktando, ale również zadania dotyczące umiejętności poprawnego sformułowania zasad ortograficznych.

Autor: (jaz)

PUP bezwstydny

Już pracownicy mińskiego pośredniaka nie będą się wstydzili przyjmować pracodawców, którzy bez przyjemności odwiedzali siedzibę PUP w biurowcu PKSu.

Autor: (jaz)

Szóstka na Kurpiach

W strugach deszczu uczniowie klas: IVa, IVb, IVc oraz Vd pod opieką Jadwigi Mejer, Mirosławy Mariańczyk, Lucyny Blacharskiej, Elwiry Czyż oraz Grety Baltaziuk- Gałązki wyruszyli na przedwakacyjny wypoczynek na Podlasie.

Autor: (jaz)

Parkowe czytanie

Miński MDK wraz z początkiem wakacji inauguruje akcję „Parkuj z książką”.

Autor: (jaz)

Gry świąteczne

W ramach Dni Powiatu Mińskiego odbył się turniej sportowy o puchar starosty mińskiego, a właściwie mecze gimnazjów i szkół średnich w trzech dyscyplinach sportowych – piłce nożnej, koszykówce ulicznej oraz mikstach siatkarskich.

Autor: (jaz)

Wraca Mazowianka

Była słynna w PRL, ale w nowych czasach jej właściciele woleli przy ul. Piłsudskiego 32 Bar pod strzechą.

Autor: (jaz)

Apel PGK

Poświęcili wiele pracy, aby ukwiecić miasto. Cel był zbożny, gdyż każdy lepiej czuje się w otoczeniu zieleni i kwiatów. Ich kolorystyka i różnorodne formy na klombach, w donicach i skwerach sprawiają radość, dogadzając naszemu poczuciu piękna i estetyki.

Autor: (jaz)

Chrościce rodzinne

W Chrościcach znowu była okazja, aby się spotkać i miło spędzić czas w gronie rodzinnym.

Autor: (jaz)

TVP w Szóstce

Mińska Szóstka, współpracując z TVP Warszawa reprezentowanym przez Ewą Sumisławską, wzięła udział w nowym telewizyjnym przedsięwzięciu zorganizowanym w ramach internetowego teatru TVP dla szkół.

Autor: (jaz)

Turcy w Mińsku

W czwartek, 13 czerwca 2013 r. starostwo powiatowe w Mińsku odwiedziła grupa uczniów i nauczycieli z tureckiego miasta Bursa.

Autor: (jaz)

Pokaz LaFlaca

W sali kameralnej MDK pokazało się Studio Tańca La Flaca 21-letniego Kuby Chocholskiego. Kuba zaczął tańczyć od 11 roku życia w Studiu Artystycznym Metro przy teatrze Buffo, a potem w zespole Akcent oraz Caro Dance, uczęszczał do Wieczorowej Szkoły Baletowej i prowadził szkolny zespół Maliku. Aktualnie tańczy w warszawskiej grupie Art Dance Complex, która wygrała ogólnopolski turniej tańca nowoczesnego Transformacje we Włocławku i była trzecia w tańcu modern.

Autor: (jaz)

Woda do poprawki

Mińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało zmianę regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      153   |   154   |   155   |   156   |   157      »      [165]