Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szachowa Macierzanka

Przedostatnia sobota listopada była świadkiem Drużynowych Mistrzostw Szkół Mazowsza w Szachach. Odbyły się one w Gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba szachistów – 521.

Autor: (łk)

Halówka niepodległości

W Mrozach, w celu uczczenia 96 rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowano Halowy Piłkarski Turniej Niepodległości.

Autor: (łk)

Czarne tygrysy

Runda jesienna dobiegła już końca, jednak niektórym drużynom pozostały do rozegrania mecze zaległe. Jedną z nich był Tygrys Huta Mińska, który w sobotę podejmował u siebie lidera tabeli siedleckiej okręgówki - Czarnych Węgrów. Przed meczem kibice mieli nadzieję na przerwanie fatalnej passy, w której na pięć rozegranych spotkań piłkarze z Huty Mińskiej przegrali cztery a jedno zremisowali. Scenariusz sobotniego meczu był niestety inny

Autor: (łk)

Mistrzowska kulturystyka

Już po raz ósmy kulturystyka i fitness zawitały do Mińska na imprezie rangi mistrzowskiej. Tym razem był to Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness, który w naszym mieście rozgrywany jest już po raz trzeci.

Autor: (łk)

Przetestowani...

Mińsk Mazowiecki za sprawą Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak dołączył do grona organizatorów testu Coopera.

Autor: (łk)

Obsypani medalami

Mińscy judocy wzięli udział w Pucharze Polski Taekwon-Do ITF Choi Jung Hwa, który odbył się w Oleśnicy. Oprócz mińszczan zjawili się przedstawiciele klubów z całego kraju, w sumie prawie 150 zawodników.

Autor: (łk)

Dobre szachowe

Szkoła Podstawowa w Dobrem była gospodarzem XII Mistrzostw Powiatu Mińskiego w Szachach, które odbyły się 15 listopada.

Autor: (łk)

Judo najmłodszych

Zawodnicy UKS Judo Kontra wzieli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci, który odbył się 22 listopada w Sochaczewie. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 45 klubów. Mińszczanie przyjechali w składzie 12-osobowym.

Autor: (łk)

Szybkie głosy

Pisaliśmy już o ostatniej sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki. Jednak jak się okazało przed wyborami trzeba było odbyć jeszcze jedną sesję, aby wprowadzić pewne zmiany w budżecie. Jakie? O tym opowiadał zastępca wójta Radosław Legat.

Autor: (łk)

Badmintonowe otwarcie

Badminton nie jest jeszcze najbardziej popularnym ze sportów, jednak i to się zmienia. Właśnie ruszyło VII Otwarte Grand Prix Mińska Mazowieckiego w tej dyscyplinie. Organizatorzy za cel stawiają sobie popularyzację badmintona, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Autor: (łk)

Egzamin mistrzowski

Podczas Międzynarodowego Seminarium Instruktorskiego we włoskim Treviso trener Jacek Łuniewski zdał egzamin na stopień mistrzowski VII dan, równolegle otrzymał też tytuł Sahyun (Mistrz).

Autor: (łk)

Medalowe żniwa Ronina

Ostróda na Mazurach była miejscem, w którym zorganizowano Turniej Taekwon-Do PUT „Gladius Cup”. Stawiło się na nim 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwon-do, kick-boxing, tang soo do, karate, ju-jitsu.

Autor: (łk)

Maza się wspina

Mazovia miała dobry początek sezonu, potem jednak pojawiły się problemy. Miński klub poradził sobie z nimi i w końcówce rundy jesiennej ponownie zaczął prezentować skuteczną grę, zwłaszcza na swoim stadionie. Przekonał się o tym w ostatnią sobotę Narew Ostrołęka, któremu także nie udało się wywieźć z Mińska kompletu punktów

Autor: (łk)

Uczcili niepodległość

UKS Judo Kontra wzięło udział w XIX Otwartym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Autor: (łk)

Ostatki Ciszkowskiego

Ostatnia sesja Rady Miasta Halinów V kadencji zmieniała się w pewnych momentach w galę podziękowań. Przeplatane były one dyskusjami oraz sprawozdaniami, w których udział brał zastępca burmistrza Adam Sekmistrz, ponieważ jego pryncypał miał w tym czasie inne spotkania, a przyszedł tylko na chwilę, aby wręczyć radnym upominki i podziękowania w imieniu swoim i urzędu.

Autor: (łk)

Feniksy w deszczu

Pogoda w sobotnie popołudnie wydawała się nie sprzyjać grze w piłkę nożną. Można było mieć obawy, że deszcz i nasiąknięta wodą murawa wypaczą wynik meczu, w którym siennicki Fenix podejmował u siebie Victorię Kałuszyn. Na szczęście aura nie miała aż tak dużego znaczenia, a spotkanie obfitowało w ładne akcje

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      82   |   83   |   84   |   85   |   86      »      [87]