Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pomoc za drzwiami

W środę 16 października strażacy dwukrotnie wyważali drzwi do mieszkań. Najpierw w Mińsku przy ul. Siennickiej, gdzie znajdowała się osoba potrzebująca pomocy medycznej. Natomiast później w Zalesiu w gminie Stanisławów, gdzie również trzeba było dostać się do potrzebującego. Niestety, pomimo podjęcia czynności, nie udało się uratować osoby poszkodowanej. Warto dodać, że strażaków wspomagali druhowie z lokalnych OSP, a na miejscu działały też służby medyczne oraz policja.

Autor: (kpp)

Inspektorzy w pościgu

W czwartek, 10 października inspektorzy nadzoru ruchu kontrolowali, czy kierujący pojazdami nie przekraczają dozwolonej prędkości na odcinku drogi krajowej numer 92 w Mińsku Mazowieckim. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna. Stwierdził, że jechał za dziwnie zachowującym się kierowcą samochodu osobowego. Wskazał inspektorom ITD markę i kolor pojazdu, którym porusza się prawdopodobnie pijany kierujący.

Autor: (kpp)

Zderzenie z karetką

We czwartek 10 października w Nowym Koniku doszło do zdarzenia z udziałem karetki. Uprzywilejowany pojazd poruszał się DK-2 w stronę Warszawy wioząc pacjenta. Ambulansowi pierwszeństwa nie ustąpił osobowy pojazd marki Skoda i doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a pacjent został przekazany do innej karetki. W czasie usuwania skutków stłuczki ruch na DK-2 był utrudniony.

Autor: (kpp)

Druhowie z apteczkami

Druhowie z Wielgolasu odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Dębem Małym. W ramach projektu Pomagamy sercem, ratujemy z głową!, który jest finansowany ze środków samorządu województwa mazowieckiego, opowiedzieli o pracy strażaków i przeszli do pokazów pierwszej pomocy.

Autor: (kpp)

Mediacja dla każdego

W dniach 14-18 października trwa tydzień mediacji. Związany jest on z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który przypada na 17 października. Celem mediacji jest doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Autor: (kpp)

Szpitalny pilotaż

Młodszy aspirant Mariusz Kondraciuk po raz kolejny nie zawahał się udzielić pilotażu mężczyźnie potrzebującemu pomocy. Do zdarzenia doszło, kiedy patrolował Królewiec. W pewnym momencie zauważył dynamicznie jadący z naprzeciwka samochód. Pojazd ten zaczął migać światłami, wyraźnie dając znak do zatrzymania radiowozu. Gdy samochody zrównały się, kierowca Subaru przekazał dzielnicowemu Kondraciukowi, że wiezie pracownika swojej firmy do szpitala, ponieważ mężczyzna bardzo źle się poczuł.

Autor: (kpp)

Marihuana z Mikanowa

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali posiadacza marihuany. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, który według ich ustaleń miał posiadać narkotyki ukryte w swoim domu.

Autor: (kpp)

Dziecko na pasach

Na ul. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce 3 października po godzinie 14.00. W dziecko uderzył samochód osobowy marki Ford Focus, co spowodowało obrażenia, przez które zostało zabrane do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ruch drogowy został wstrzymany.

Autor: (kpp)

Kraksa w Koniku

W niedzielę 6 października w Starym Koniku doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce przed godziną 16.00, a spośród siedmiu osób, które podróżowały pojazdami, dwie odniosły obrażenia i zostały zabrane do szpitala. Na miejscu policja prowadziła czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przebiegu zdarzenia.

Autor: (kpp)

Promilowy sulejówczanin

Policjanci z komisariatu w Sulejówku ujawnili nietrzeźwego kierującego. Podczas kontroli drogowej pojazdu Fiat Seicento ustalili, że kierujący tym pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Omijał bez prawka

Policjanci mińskiej komendy ujawnili kierowcę, który poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Stało się to podczas wyjaśniania okoliczności kolizji, do której doszło 11 października na ul. Konstytucji 3 Maja w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna podczas omijania stojącej Skody, uderzył w nią. Teraz kierujący Toyotą odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara grzywny.

Autor: (kpp)

Uciekinier z zakazem

Mińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Stało się to na ul. Wesołej w Mińsku Mazowieckim, kiedy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa. Okazało się, że mężczyzna nie tylko nie powinien siadać za kółkiem, ale w ogóle nie powinien przebywać na wolności. Był bowiem poszukiwany przez miński sąd. Dlatego prosto z rąk policji trafił do zakładu karnego w Siedlcach.

Autor: (kpp)

Wyjechał pod maskę

W niedzielę 6 października w Mińsku doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty. Około godziny 13.00 jadące od strony Siedlec Volvo potrąciło na ul. Warszawskiej 40-letniego mężczyznę.

Autor: (kpp)

Wypadł na łuku

W środę, 2 października w Marysinie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Po godzinie 6.18 dyżurny mińskiej komendy odebrał zgłoszenie, że samochód marki Opel wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący tym pojazdem 49-latek poniósł śmierć na miejscu.

Autor: (kpp)

Uderzył w skręcającego

W sobotę 5 października na DK-50 w Brzózem zginął motocyklista. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 30-letni kierujący jednośladem uderzył w bok skręcającego w lewo osobowego Opla. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu wypadku działała prokuratura, a ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Autor: (kpp)

Mundurowi na konkursie

Mińska drogówka stara się wykorzystywać każdą okazję, aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przed kilkoma dniami policjanci zostali zaproszeni na finał dwóch konkursów o bezpieczeństwie, zorganizowanych w mińskiej SP-6 w ramach akcji Akademia bezpiecznego dziecka.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      6   |   7   |   8   |   9   |   10      »      [181]