Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śmierć na zjeździe

W niedzielę 17 listopada w Arynowie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Około godz. 14.30 na łuku drogi łączącej DK-50 z autostradą A-2 motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Obrażenia były na tyle poważne, że, pomimo prowadzonej przez długi czas reanimacji, nie udało się uratować życia 33-letniego mieszkańca Stanisławowa.

Autor: (kpp)

Groził w kościele

W Gliniance doszło do nieprzyjemnego incydentu. Przed poranną mszą św. do kościoła wtargnął mężczyzna, który próbował zakłócić modlitwę. Dzięki postawie wiernych został usunięty ze świątyni, ale wcześniej zagroził, że podpali zabytkowy kościół.

Autor: (kpp)

Świątynny włamywacz

Mińscy kryminalni ustalili jednego z podejrzanych o włamanie do kościoła w Sulejówku. Na początku października sprawcy dostali się na teren zakrystii, skąd ukradli mikrofony bezprzewodowe, pozłacany kielich mszalny oraz pieniądze z sejfu. Łączna wartość strat wyniosła ok. 7 tys. zł.

Autor: (kpp)

Ukradł kosmetyki

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z mińskich drogerii. Do kradzieży doszło w połowie października, a straty sklepu wyniosły ponad 1400 zł.

Autor: (kpp)

Zginął na budowie

We czwartek 7 listopada w Nowym Koniku doszło do wypadku budowlanego. Na terenie budowy hali magazynowej jednego z marketów pod pięcioma mężczyznami zarwał się podwieszany strop i spadli z wysokości kilku metrów.

Autor: (kpp)

Wycieczki na komendzie

W komendzie powiatowej policji gościły przedszkolaki z Naszej Akademii oraz Klubu Przedszkolaka w Górkach. Maluchy zwiedziły dyżurkę, policyjny areszt, a następnie poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki oraz urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu techników. W oprowadzanie dzieci po komendzie włączył się strażnik miejski Robert Szostak.

Autor: (kpp)

Uratowany w lesie

Halinowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, którego życie mogło być zagrożone. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, ponieważ wszystko wskazywało na to, że przebywa on w lesie. Mundurowi zdawali sobie sprawę, że liczy się każda sekunda. Dzięki zaangażowaniu i podjętym staraniom szybko dotarli do poszukiwanego 39-latka.

Autor: (kpp)

Dłużew po alkoholu

W Dłużewie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej Opla mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem mężczyzny, który siedział za kierownicą. Okazało się, że miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na jaw wyszło także, iż sąd zakazał mu jazdy wszystkimi kategoriami pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu.

Autor: (kpp)

Pijana kolizja

W sobotę 16 listopada policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Przed godz. 19.00 stawili się na miejscu, gdzie okazało się, że kierujący Oplem uderzył w zaparkowanego na ul. Siennickiej Peugeota. Mundurowi szybko ustalili, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 1,7 promila. Policjanci wykonali czynności procesowe, a teraz mińszczanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Oszukana na BLIKu

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę mieszkanki Mińska. Nieznani sprawcy – wykorzystując sieć internetową i dane rodziny – zwrócili się z prośbą do pokrzywdzonej o przekazanie kodu BLIK do wypłaty pieniędzy. Poniosła ona straty w wysokości 1000 zł.

Autor: (kpp)

Kontrabanda za prędkość

Policjanci ruchu drogowego udaremnili przemyt papierosowej kontrabandy. Stało się to przypadkiem, gdy w Ładzyniu zatrzymali do kontroli kierowcę busa, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie swoich działań mundurowi ujawnili w tylnej części samochodu niemal milion sztuk nielegalnych papierosów zapakowanych w kartonowe pudełka. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy zabezpieczyli kontrabandę.

Autor: (kpp)

Policja przy pasach

W minionym tygodniu na mińskich ulicach można było zaobserwować zwiększoną liczbę policjantów. Oznakowane patrole pojawiły się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.

Autor: (kpp)

Rozdadzą odblaski

W ostatnim dniu października starosta Antoni Tarczyński uroczyście przekazał policji odblaskowe elementy i kamizelki, których zakup sfinansowało starostwo powiatowe. Stało się to na prośbę mundurowych, którzy chcą teraz te 400 kamizelek i 300 opasek rozdać pieszym podczas pełnienia służby. Otrzymane gadżety będą również wykorzystywane w działaniach profilaktycznych, jak np. spotkania w szkołach, czy wizyty dzieci w komendzie.

Autor: (kpp)

Bezpieczny ZNICZ

Tegoroczna akcja ZNICZ, która związana jest ze wzmożonymi działaniami policjantów w okresie święta Wszystkich Świętych, minęła bardzo bezpiecznie. W ciągu czterech dni doszło tylko do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.

Autor: (kpp)

Udowadniał siekierą

Policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali w jednym z domów w gminie Halinów, gdzie doszło do awantury, w czasie której mężczyzna zaatakował znajomych siekierą. Mundurowi bardzo szybko przybyli na miejsce i zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego awanturował się z dwójką znajomych: mężczyzną i kobietą.

Autor: (kpp)

Płacze za ścianą

Płacz dzieci i głośna muzyka dobiegająca z jednego z mieszkań w Sulejówku była powodem policyjnej interwencji. Funkcjonariuszy wezwała mieszkanka bloku, którą zaniepokoił taki hałas w sąsiednim lokalu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [180]