Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kondolencje za GDDKiA

Wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski złożył kondolencje rodzinie mieszkańca Ostrowa Kani, który 20 września br. został zabity na nieoznakowanym przejściu dla pieszych na Dwójce w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Przemysłowej w Dębem Wielkim.

Autor: (jaz)

Ratują kasztanowce

Za oknami mińskiej biblioteki rośniepiękny kasztanowiec. To on wprowadza pracowników MBP w kolejne pory roku. Niestety, jest atakowany przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Bibliotekarki postanowiły uratować drzewo, a przy okazji zachęcić mińszczan, szkoły, instytucje i firmy do podjęcia podobnych działań i ratowania rosnących w ich okolicy kasztanowców.

Autor: (jaz)

Parafialny w necie

Od 1 września 2013 roku do listy nekropolii w sieci dołączył miński cmentarz parafialny.

Autor: (jaz)

Rowerem przez las

W mroziańskim leśnictwie Jeziorek powstała nowa ścieżka rowerowa.

Autor: (jaz)

Przysmaki spod Mińska

I znowu w Jakubowie spotkają się fani tradycji. Tym razem kulinarnej, bo Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej wraz z wójt Wocial organizuje, drugi konkurs na potrawę regionalną.

Autor: (jaz)

Zbiórka po kradzieży

Zbiórka po kradzieży Podczas 490 rocznicy powstania Ciska, nazwanego później Stanisławowem miejscowi strażacy zbierali datki na potrzeby OSP.

Autor: (jaz)

Stanisławów urodzinowy

W minioną sobotę i niedzielę dawny Cisek, a potem Stanisławów obchodził swoje 490 urodziny.

Autor: (jaz)

Nalewka z Mazowszem

Województwo warmińsko- mazurskie wygrało VI Mistrzostwa Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej.

Autor: (jaz)

NSZ w starostwie

Narodowy Mińsk Mazowiecki ogłosił wrzesień miesiącem Narodowych Sił Zbrojnych. Decyzja była spowodowana chęcią odkłamania historii NSZ i przedstawienia jej prawdziwego oblicza. Po Armii Krajowej była to największa formacja polityczno wojskowa podczas okupacji. Walczyła z Niemcami i zwalczała partyzantkę komunistyczną.

Autor: (jaz)

Szczątki po epidemii

Wprawdzie badania archeolog Magdy Woźniak jeszcze w Mińsku będą trwały, publikujemy najnowsze doniesienia o znalezionych kościach pod brukiem ul. Kościelnej.

Autor: (jaz)

W fabryce śmiechu

W poniedziałek 16 września przyjedzie do Mińska Cyrk Korona. Nasze miasto jest jednym z 150 ośrodków tegorocznego tournée Korony, która właśnie obchodzi 20-lecie powstania. Rozstawi swój namiot na placu przy ul. Nowy Świat, róg z Bagnistą.

Autor: (jaz)

Dogbite w Mjuzik Pubie

Już 14 września w Mjuzik Pubie przy ul. 11 listopada 2 w Mińsku o godzinie 20.30 zapraszamy na jedyny i nie powtarzalny koncert zespołu Dogbite (ścieżka dźwiękowa do legendarnego filmu Dzień Świra) oraz Portland Rum Riot – finalista fonografika Young Stage. Jest to wydarzenie dla wszystkich fanów szeroko rozumianej muzyki rockowej.

Autor: (jaz)

Letnie translokaty

Wprawdzie już 25 czerwca 2013 arcybiskup Hoser wręczył dekrety o zmianie miejsca pracy, ale kuria opublikowała je dopiero 1 września.

Autor: (jaz)

TV w Mrozach

W gminie Mrozy Telewizja Polska S.A. nagrywała materiał filmowy do serialu dokumentalnego Rozkaz sumienia.

Autor: (jaz)

Piękna hala

Przy ulicy Pięknej powstanie kolejna hala sportowa, ale nie miejska tylko powiatowa.

Autor: (jaz)

Wrzesień na dwa

Kombatanci z terenu powiatu mińskiego, młodzież, przedstawiciele samorządów, wojska i duchowieństwa spotkali się 2 września 2013 r. przy kwaterach poległych żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim, aby oddać hołd tym, którzy ponad siedemdziesiąt lat temu zginęli w nierównej i heroicznej walce z niemieckim i sowieckim okupantem.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      149   |   150   |   151   |   152   |   153      »      [165]