Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pierwsza obława

Pierwszy raz w Mińsku Mazowieckim 1-3 marca będziemy świętować Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Hufiec ZHP ,,Mazowsze” organizuje GRĘ MIEJSKĄ OBŁAWA – 1944-1963, nad którą patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autor: (jaz)

Siennica wiary

W czwartek 21 lutego odbyła się czwarta z zaplanowanych stacji dekanalnych. Tym razem w Siennicy. Kościół parafialny wypełnił się wiernymi w różnych grupach wiekowych. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Kazimierz Romaniuk.

Autor: (jaz)

Bitwa Lima z Jurkami

Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było – zamiast zwykłego prezentowania skeczy i opowiadania ze sceny dowcipów, dwa czołowe kabarety w naszym kraju stoczą ze sobą prawdziwą bitwę kabaretową. Podczas pierwszej edycji MNK po obu stronach barykady staną prawdziwe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej – kabarety LIMO oraz JURKI.

Autor: (jaz)

Biznes na kryzys

Przywództwo i związane z nim skuteczne narzędzia na kryzys to temat spotkania East Business Club w Mińsku Mazowieckim. To także pierwszy taki projekt skierowany do właścicieli firm oraz osób przedsiębiorczych, świadczących niezależne usługi na lokalnym rynku regionu.

Autor: (jaz)

Finał ligi...

Cztery mecze w finale i warszawsko-stanisławowski Ostropol został mistrzem tegorocznej ligi halowej piłki nożnej organizowanej od 14 lat przez TKKF Albartos, a właściwie przez Andrzeja Ryszawę.

Autor: (jaz)

Tysiąc na Orliku

Aż 97 zespołów i ponad 1000 uczestników z trzech województw zagrało w IX Otwartym Turnieju Futsal Orlik Cup, który w tym roku został powiększony o rozgrywki dla dziewcząt z rocznika 1999.

Autor: (jaz)

Walczyli w Niemczech

Niewielka reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do pod przewodnictwem Jacka Keslera wzięła udział w otwartych zawodach kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde. PF TSD reprezentowało czworo zawodników: Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian Laskowski (wszyscy TSD „Ronin” Stanisławów) oraz Agnieszka Smolak (Centrum Walki TSD Warszawa).

Autor: (jaz)

Otwarte szachy

MTSzach zaprasza na VI Otwarte Mistrzostwa w szachach SP-2 w Mińsku Mazowieckim, które odbędą się 9 marca o godz.9.30.

Autor: (jaz)

Hokej po siedlecku

Mińskie Towarzystwo Hokejowe wspólnie z dyrekcją MOSiR zaprasza na turniej hokeja na lodzie o puchar dyrektora MOSiR w niedzielę 3 marca, początek rozgrywek dla dorosłych już o 8.00.

Autor: (jaz)

Trzynasty MUTW

W mińskim pałacu rozpoczął się 13 semestr mińskiego uniwersytetu trzeciego wieku, w którym uczestniczy ok.160 słuchaczy. Start semestru w taki dzień jak Walentynki (14 lutego) zobowiązuje, więc organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. 

Autor: (jaz)

Jasełka z MOPS\'em

Zdążyli jeszcze w karnawale, by swoim podopiecznym zorganizować spotkanie jasełkowe. Popołudnie 11 lutego br. umilił dzieciom korzystających z pomocy miński MOPS z Chrześcijańską Fundacją Radość.

Autor: (jaz)

Trójka nowości

Chociaż za oknem zima, przedszkole miejskie nr 3 przeżywało gorący czas. Już jest po zimowych feriach, dzieci znów z ochotą pędzą do przedszkola pod opieką swoich rodziców, a najczęściej babci i dziadka. I właśnie za to dzieciaki im niedawno dziękowały.

Autor: (jaz)

Uzdolnieni z ryzykiem

Zespół Szkół w Jakubowie zakończył projekt indywidualizacji nauczania uczniów klas I-III SP.W jego ramach przeprowadzono zajęcia rozwijające matematyczno-przyrodnicze zainteresowania uzdolnionych uczniów oraz dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, i zagrożonych ryzykiem dysleksji.

Autor: (jaz)

Maskarada w Akademii Smyka

Przedszkolaki z Akademii Smyka zakończyły karnawał bardzo hucznie. W poniedziałek 11 lutego w przedszkolu zjawili się zacni babcie i dziadkowie. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały humorystyczny program artystyczny, który zadedykowały swoim babciom i dziadkom.

Autor: (jaz)

Kochanie bez sztuki

– Jestem zmuszony odwołać SZTUKĘ KOCHANIA w Mińsku Mazowieckim 17 lutego br. z powodu niskiej frekwencji, tj. sprzedanych tylko 72 biletów na 300 w ogóle – napisał do nas Marek Jachimowicz. 

Autor: (jaz)

Tańsze ciepło

Od 1 marca 2013 roku taniej za ciepło w Mińsku Mazowieckim. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki Nr OWA-4210-90(4)/2013/346/IXZM/RW z 16 stycznia 2013 roku i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego 22 stycznia 2013 roku pod pozycją 759.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      149   |   150   |   151   |   152   |   153      »      [156]