Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dziadkowie na imieninach

Piękne dekoracje, klimatyczna scenografia, blask lampek choinkowych, ciepłe światło świec na elegancko zastawionych stołach, aromat ciast, herbaty i kawy to atmosfera imieninowej herbatki dębskich seniorów

Autor: (jaz)

Brzóze Klenczona

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Autor: (jaz)

Świąteczne songi

W Brzezinach uczniowie nie dość że śpiewali świątecznie i zimowo, to jeszcze w językach obcych. Do konkursowych zmagań zgłosili się soliści i zespoły ze szkół w Cisiu, Chobocie, Górkach, Halinowie, Malcanowie, Wiązownie i gospodarze.

Autor: (jaz)

Po wodzie na lodzie

Mińskiemu aquaparkowi stuknęło 10 lat. W związku z urodzinami obiekt przybrał odświętne barwy, a w ciągu dwóch dni można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR.

Autor: (jaz)

Zmysły bez ciążenia

W Stanisławowie doszło do precedensu sensorycznego pod nazwą Zróbmy to razem, który jest to programem wolontariatu pracowniczego Fundacji PZU.

Autor: (jaz)

Otwarci seniorzy

Kałuszyński Klub Senior+ został utworzony na potrzeby osób w wieku 60+ i nieaktywnych zawodowo. Utworzenie i wyposażenie pomieszczeń, tj. sali spotkań z zapleczem, sali klubowej ze sprzętem RTV, sali wyposażonej w sprzęt do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych, pomieszczenia kuchennego, toalet, szatni, stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Autor: (jaz)

Papieska nowatorka

Mińska Trójka została wybrana jako jedna z 20 szkół w całej Polsce, w których realizowany będzie prestiżowy projekt. Szkoła dla innowatora jest wyzwaniem i okazją do zdobycia wielu przydatnych kompetencji przez nauczycieli i cennych umiejętności przez uczniów. Szczególnie jednej klasy siódmej, która przez dwalata będzie prowadzona w nowatorski sposób.

Autor: (jaz)

Koniec taniochy

Burmistrz pochwalił się, że jesienią 2019 roku Mińsk był jednym z najtańszych miast w Polsce. Wprawdzie chodzi tylko o usługi komunalne, ale miejsce w pierwszej dziesiątce należy docenić. Szczególnie fakt, że mieszkańcy wciąż płacili mało za wodę czy wywóz odpadów, nie mówiąc o transporcie publicznymi miejscach parkingowych.

Autor: (jaz)

Gminy warszawskie

Metropolia warszawska to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Europy. Ma ponad 3 mln mieszkańców, 9 powiatów i 70 gmin. Nie wszystkie należą do Stowarzyszenia MW, które integruje gminy i powiaty, wspiera ideę samorządu terytorialnego oraz harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy członków.

Autor: (jaz)

Będą czytać...

Tysiąc książek trafiło do Biblioteki Szkoły w Halinowie jako nagroda w piątej edycji konkursu zorganizowanego przez EMPIK pod hasłem Tysiąc powodów, by czytać…

Autor: (jaz)

Mrozom przyrosło

Jeszcze przed rokiem Mrozy nie mogły się pochwalić demografią. Teraz jest lepiej, bo liczba stałych mieszkańców gminy na koniec 2019 roku wynosiła 8581 osób, czyli o 23 więcej niż na koniec roku 2018.

Autor: (jaz)

Droższa kolej

Koleje Mazowieckie od 1 lutego wprowadzą zmiany w cenniku biletów, które wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r.

Autor: (jaz)

Powiat na obwodnicy

Co ma zarząd powiatu do inwestycji krajowej? Okazało się, że może mieć, jeśli droga narusza np. grunty parafii. Tak jest w Sulejówku, gdzie będzie przebiegać Wschodnia Obwodnica Warszawy.

Autor: (jaz)

Libero na zero

Nauczycielka SP-3 Joanna Sułek jest entuzjastką oceniania kształtującego i OK-zeszytów. By wypromować liberalną motywację i tradycyjne zeszyty zorganizowała konferencję, w której uczestniczyło 68 nauczycieli z Mińska i okolic.

Autor: (jaz)

Odpady do bazy

Wszystkie podmioty wytwarzające odpady, które są zobowiązane do prowadzenia ewidencji, powinny jeszcze przed końcem roku znaleźć się w elektronicznym systemie BDO.

Autor: (jaz)

Marysia NIE na dzisiaj

Niestety, zmarła nasza stulatka Marianna Lewandowska. Nasza, bo przed rokiem odwiedziliśmy ją z kamerą, a jej życie i poglądy pokazaliśmy na naszych łamach i reportażu TV

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [166]