Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Komenda maluchów

W mińskiej komendzie powiatowej policji zjawili się wyjątkowi goście. Grupa ponad 20 przedszkolaków z PM-1 odwiedziła mińskich policjantów, aby zobaczyć jak wygląda ich służba.

Autor: (kpp)

Graweruj na wiosnę

Rusza sezon rowerowy, więc policja wznawia akcję znakowania jednośladów. Dzielnicowi mińskiego rewiru zachęcają do skorzystania z możliwości bezpłatnego oznakowania roweru. Rozpoczęta w 2016 roku akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jej hasło to – nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower.

Autor: (kpp)

Mikanów czołowy

We czwartek, 28 marca, w Mikanowie na trasie DW-802 doszło do wypadku. Około godziny 6.00 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe – marki Volkswagen Vento oraz BMW. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane do szpitala. Działania ratownicze trwały prawie 1,5 godziny.

Autor: (kpp)

Płonąca stodoła

W Chobocie doszło do pożaru drewnianej stodoły. Całe zdarzenie miało miejsce ok. 17.00 w piątek, 30 marca. Strażacy musieli ugasić budynek oraz nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pobliski dom i zabudowania gospodarcze. Akcja się udała, ale stodoła uległa całkowitemu spaleniu. Akcja trwała prawie cztery godziny.

Autor: (kpp)

Narkotyki po żołniersku

Działania żandarmerii wojskowej zapobiegły wprowadzeniu do obrotu 180 tys. porcji marihuany oraz 10 tys. porcji amfetaminy. Mundurowi zatrzymali 8 żołnierzy i 9 osób cywilnych na terenie kilku województw.

Autor: (kpp)

Kolumna oszusta

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na szkodę mieszkanki gminy Mińsk Mazowiecki. Pod koniec października minionego roku za pośrednictwem portalu internetowego z aukcjami dokonała ona zakupu kolumny kierowniczej do swojego samochodu, wpłacając zaliczkę w wysokości 2,5 tys. złotych. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, a zgłaszająca nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Autor: (kpp)

Podróbki w obrocie

Policjanci zabezpieczyli w jednym z mińskich mieszkań podrobione koszule, galanterię skórzaną oraz inną odzież. Wcześniej funkcjonariusze uzyskali informację, że we wspomnianym lokalu 41-letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości ubrań z podrobionymi znakami firmowymi. Informacje wskazywały, że może on tę odzież wprowadzać do obrotu.

Autor: (kpp)

Pijane wpadki

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwych kierowców w Pogorzeli i Mrozach.

Pierwsza sytuacja miała miejsce po kolizji drogowej w Pogorzeli. Policjanci ujawnili, że jeden z uczestników zdarzenia, kierujący Fordem, znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że ma on w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i udział w kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Dublet z zakazem

W minionym tygodniu policjanci ujawnili dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kółko. Jeden z nich był nietrzeźwy i na sądowym zakazie, drugi miał cofnięte uprawnienia w wyniku decyzji starosty. Teraz obaj kierujący odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Autor: (kpp)

Ogniowa produkcja

W środę, 20 marca w Sulejówku doszło do groźnego pożaru. Około godziny 20.00 przy ul. Sosnowej zapalił się budynek produkcyjny. Strażacy musieli ugasić ogień, a następnie sprawdzić przy użyciu miernika wielogazowego pod kątem występowania gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla.

Po ugaszeniu pożaru usunięto z wnętrza budynku spalone części maszyny do odciągania pyłu drzewnego oraz część wyposażenia wnętrza, a następnie oddymiono budynek. Działania gaśnicze trwały ponad 2 godziny.

Autor: (kpp)

Chcą do policji

Policjanci gościli w mińskiej komendzie powiatowej 39 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Młodzież odwiedziła mundurowych w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, wybierając tę instytucję jako jedną z wielu.

Autor: (kpp)

Laptop z samochodu

Mieszkaniec gminy Cegłów odpowie przed sądem za kradzież laptopa. Ukradł go z niezamkniętego samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji w cegłowskiej gminie. Taką informację otrzymali policjanci, więc wybrali się do domu, w którym mieszka podejrzany. Na miejscu zastali 33-latka oraz poszukiwany sprzęt o wartości tysiąca złotych, który zwrócono poszkodowanej kobiecie.

Autor: (kpp)

Poszukiwania bez skutku

Policjanci prowadzą intensywne poszukiwania zaginionej Wandy Cyrty. 78-letnia mińszczanka 12 marca wyszła z mieszkania przy ul. Chełmońskiego i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. W chwili zaginięcia ubrana była w białą wełnianą czapkę bez napisów, beżową apaszkę, miała na sobie jasnobrązową materiałową kurtkę, czarne leginsy i czarne kozaki za kostkę. Pod kurtką miała fioletowy sweter. Miała też torebkę koloru czarnego, białą reklamówkę z logo sklepu, w której może być parasolka i brązowa plisowana spódnica. Zaginiona ma około 160 cm wzrostu, jest otyłej budowy ciała. Wygląda na ok.

Autor: (kpp)

Nożem za opóźnienie

Wydawało się, że opóźnienia na kolei to coś, do czego pasażerowie już przywykli. Okazuje się jednak, że niektórzy nadal reagują nerwowo, a nawet agresywnie na niespodziewany postój pociągu. Tak było w przypadku 45-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który groził nożem kierownikowi pociągu PKP. Po chwili jednak uciekł z terenu dworca.

Autor: (kpp)

Niebezpieczny poker

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak wynika z ustaleń, podczas zakrapianej alkoholem wspólnej gry w karty doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. Jeden z nich chciał rozwiązać konflikt przy użyciu noża i zadał kilka ciosów znajomemu.

Autor: (kpp)

Policja przy zakładach

Policjanci zaplanowali i przeprowadzili krótkie spotkania z pracownikami dużych zakładów pracy w Mińsku. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas kilku krótkich spotkań wręczali kamizelki odblaskowe, apelując o obligatoryjne korzystanie z nich podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym – co wynika z przepisów prawa – ale również zachęcali, aby zakładać taką kamizelkę zawsze wtedy, kiedy jest słaba widoczność.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [160]