Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Łazienki ćwiczeń

W ramach doskonalenia zawodowego strażaków zorganizowano kolejne ćwiczenia lodowe na zbiorniku wodnym Łazienki w Mińsku. Wzięli w nim udział członkowie JRG mińskiej komendy oraz druhowie z jednostek OSP: Kałuszyn, Stojadła, Dębe Wielkie, Latowicz, Żaków, Długa Kościelna i Mrozy.

Autor: (kpp)

Wyszedł z DPS

Policja prowadzi poszukiwania zaginionego Czesława Mieczyńskiego. 81-letni mieszkaniec domu pomocy społecznej w Mieni 3 lutego wyszedł z ośrodka i udał się w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie jest znane jego miejsce pobytu, nie nawiązał także kontaktu z rodziną.

Autor: (kpp)

Rowerzysta z wyrokiem

Policjanci ruchu drogowego w Siennicy zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Styl jego jazdy wyraźnie wskazywał na działanie alkoholu, a kontrola tylko to potwierdziła. 33-letni mieszkaniec gminy Siennica miał w organizmie niemal promil alkoholu.

Autor: (kpp)

Podejrzany słoik

Do komisariatu w Sulejówku zgłosiła się mieszkanka jednego z miast z powiatu mińskiego. Oświadczyła, że w pokoju małoletniego chłopaka znalazła słoik, w którym znajdowały się foliowe torebki z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku.

Autor: (kpp)

Ferie w komisariacie

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie przyjęli u siebie uczestników zimowych półkolonii. Uczestników wycieczki, której organizatorem był stanisławowski GOK, przywitał zastępca komendanta Paweł Chłopik. Towarzyszyli mu dzielnicowy oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego.

Autor: (kpp)

Zagrożenia seniorów

Policjanci z mińskiej komendy spotkali się z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Caritas w Mińsku Mazowieckim. Podczas wizyty, w której wzięło udział 10 osób, poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Autor: (kpp)

Zderzenie ze szczęściem

O prawdziwym szczęściu może mówić 25-letni mieszkaniec Kołbieli, który wyszedł bez szwanku ze zderzenia z jadącym pociągiem. Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek, 29 stycznia na przejeździe kolejowym w Woli Sufczyńskiej w gminie Kołbiel. Mężczyzna, który kierował Renault Megane, zderzył się tam z pociągiem towarowym relacji Bielsk Podlaski – Zbąszynek. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń i jeszcze przed przybyciem na miejsce służb sam opuścił pojazd.

Autor: (kpp)

Wyłudzili na policjanta

Przed kilkoma dniami w Sulejówku doszło do dwóch oszustw, w których sprawcy wykorzystali metodę „na policjanta” i wyłudzili pieniądze od starszych osób. W pierwszym zdarzeniu sprawca zadzwonił z informacją o wypadku drogowym córki pokrzywdzonej i żądał wypłaty 22 tys. zł. Całe szczęście seniorka skontaktowała się z rodziną i do przekazania pieniędzy nie doszło.

Autor: (kpp)

Wjechał z zakazem

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali 42-letniego mieszkańca Długiej Szlacheckiej, który jest podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem Opel Vectra. Mężczyzna wjechał w ogrodzenie posesji, mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Autor: (kpp)

Używki z kontroli

Policyjni wywiadowcy po raz kolejny zabezpieczyli amfetaminę. Niedozwolone środki znaleźli przy 21-letnim mieszkańcu Mińska Mazowieckiego, podczas legitymowania go na jednej z ulic miasta. 

Autor: (kpp)

Rozbijał się po Zamieniu

W ostatnim dniu stycznia policjanci zatrzymali mężczyznę, który po pijaku spowodował dwie kolizje na drodze. 62-letni mińszczanin, kierując Volkswagenem Golfem, najpierw na DK-50 w Zamieniu uderzył w ciężarówkę i uciekł, ale po chwili znowu spowodował kolizję – tym razem wjechał w bramę jeden z posesji w tej samej miejscowości.

Autor: (kpp)

Rady na wyjazdy

Wielu mieszkańców naszego regionu wyjeżdża w ferie na wypoczynek w odległe rejony. Policja przypomina, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem na ferie i w trakcie podróży. Należy skontrolować stan techniczny pojazdu – sprawdzić i uzupełnić poziom płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w oponach i stan koła zapasowego, poprawność działania świateł zewnętrznych, spryskiwaczy, wycieraczek oraz sygnału dźwiękowego, upewnić się, że światła i szyby są czyste. 

Autor: (kpp)

Piesi zagrożeni

W ostatnią środę stycznia policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem było zwrócenie uwagi na sytuację pieszych i rowerzystów, którzy zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Autor: (kpp)

Przestrzegali na lodzie

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” na akwenie Łazienki w Mińsku Mazowieckim zorganizowano pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym wzięło udział około 240 uczniów z mińskich szkół podstawowych. Strażacy z komendy powiatowej omówili zagrożenia związane z wypoczynkiem podczas ferii, zwracając szczególną uwagę na podejmowanie działań w przypadku załamania się lodu, wpadnięcia do wody oraz przestrzegali przed korzystaniem z tzw. dzikich lodowisk.

Autor: (kpp)

Amfa w beemce

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kałuszyn, u którego podczas kontroli znaleźli amfetaminę. Nieumundurowani stróże prawa podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym na uboczu ulicy Warszawskiej BMW. 

Autor: (kpp)

Wypadki równoczesne

W środę 9 stycznia prawie równocześnie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu mińskiego. Pierwszy miał miejsce około godziny 7:45 na ul. Bema w Halinowie. Kierujący Fordem Fusion, mieszkaniec gminy Halinów, na przejściu dla pieszych potrącił mieszkankę Halinowa, która w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [152]