Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pałdyna na srebro

- Zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania dotyczącego zamieszczonego artykułu dotyczącego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej.

Autor: (jaz)

Kałuszyn życzeń i zabawy

Emerytom w Kałuszynie wystarczy niewielki pretekst, by się zebrać i wybornie bawić.

Autor: (jaz)

Setka Grycuk

W niedzielę, 10 marca 2013 roku jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Mińska Mazowieckiego Zofia Bronisława Grycuk.

Autor: (jaz)

Aktywny PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku informuje, że Powiat Miński przystąpił do realizacji pilotażowego programu skierowanego do osób niepełnosprawnych pt. „Aktywny samorząd” realizowanego ze środków PFRON.

Autor: (jaz)

Dziewiąty Pitagoras

Już po raz piąty w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Pitagoras” dla uczniów klas drugich gimnazjum i liceum.

Autor: (jaz)

Liga w Halinowie

Halinowska Liga Szóstek Piłkarskich startuje już 14 kwietnia tego roku. Spotkania będą prowadzone przez zawodowych sędziów i rozgrywane na Orliku przy Zespole Szkół w Halinowie.

Autor: (jaz)

Krzyżowe parafie

Już na tydzień przed Wielkim Piątkiem odbyła się Droga Krzyżowa z parafii M.B. Jasnogórskiej w Królewcu do parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej. Punktualnie o godz. 18.00 parafianie oraz zebrani pątnicy wyruszyli z Królewca w kierunku Wólki Mińskiej.

Autor: (jaz)

Czas na K-maniaków

Tegoroczny Kulturomaniak, czyli mroziański przegląd kultury odbędzie się w dniach 15-18 kwietnia, zaś finał 28 kwietnia. Tradycyjnie uczestnicy będą się zmagać w czterech aktywnościach - plastyka, teatr, taniec, śpiew, w tym roku aż w 5 kategoriach wiekowych - przedszkola i klasy 0, SP, GM, SPG i dorośli.

Autor: (jaz)

Chrościce wiosenne

Tradycją stało się, aby 21 marca - wyczekiwany dzień nadejścia wiosny - był dniem wyjątkowym, obchodzonym w sposób szczególny i niecodzienny w filialnej SP w Chrościcach.

Autor: (jaz)

Promują papieskie

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku zaprasza uczniów klas szóstych i ich rodziców 26 marca (wtorek) na godz. 18.00 na dzień promocji szkoły. Goście zostaną zapoznani z ofertą edukacyjną gimnazjum przy Budowlanej na rok szkolny 2013/2014.

Autor: (jaz)

Wspomnienia malowane

W mińskim pałacu wystawi swoje prace Zofia Nowakowska. Są to jej wspomnienia kolorem malowane. Zofia Nowakowska jest mińszczanką i nieprofesjonalną malarką, co wcale nie znaczy, że nie warto zobaczyć jej dzieł namalowanych od 2008 roku, czyli od pierwszej pałacowej wystawy.

Autor: (jaz)

Nie tylko dla VIPów

Jeszcze raz proboszcz parafii NNMP ks. Marek Sędek oraz radni powiatowi zapraszają mieszkańców na Wielkopostny Dzień Skupienia dla osób zatroskanych o życie publiczne.

Autor: (jaz)

Mądre w Kałuszynie

Na tegorocznej gminnej olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii, która odbyła się 12 marca 2013 r. w Domu Kultury w Kałuszynie wzięło udział ponad 40 kobiet.

Autor: (jaz)

Za kombatantów

W środę 13 marca 2013 r. w Warszawie trzej mińscy radni - Tadeusz Błaszczak, Michał Góras, i Robert Ślusarczyk zostali uhonorowani za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych RP.

Autor: (jaz)

Rozmowy z penisem

Miejski Dom kultury zaprasza na lekko erotyczną komedię teatralną „Ratuj się kto rodzi!”, znana również pod tytułem „Halo, penis?”.

Autor: (jaz)

Otwarty fiskus

Miński urząd skarbowy organizuje w sobotę, 16 marca 2013 r. w godzinach 9:00 - 13:00 dzień otwarty. W tym dniu podatnicy będą mieli możliwość osobistego złożenia zeznań podatkowych i sprawdzenia ich przez pracowników.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      152   |   153   |   154   |   155   |   156      »      [161]