Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Z higienią za pan brat

Wzorowy uczeń to zdrowy uczeń - pod takim hasłem przebiegała III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex, do którego przyłączyła się Filialna SP w Chrościcach. Idea dbania o zdrowie najmłodszych poprzez edukowanie ich w zakresie prawidłowej higieny rąk ma ogromne znaczenie dla profilaktyki infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Autor: (jaz)

Skupienie vipów

Tego jeszcze w Mińsku nie było. Otóż na koniec sesji rady miasta przewodniczący Kulma zaprosił wszystkich radnych, dyrektorów, prezesów i media na szczególne rekolekcje.

Autor: (jaz)

Wygrały wiedzą

We wtorek 5 marca 2013 roku po raz kolejny w sali konferencyjnej UG w Jakubowie spotkały się mieszkanki gminy, aby wziąć udział w olimpiadzie o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.

Autor: (jaz)

Skarbiec w Jakubowie

28 lutego 2013 roku odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych SP w Jakubowie zostali pasowani na rycerzy książek szkolnej biblioteki.

Autor: (jaz)

Mrozy za miastem

Tylko co trzeci mrozianin (dokładnie 38,65%) poszedł głosować w sprawie nadania praw miejskich stolicy gminy, ale taka frekwencja wystarczyła, by referendum było ważne, czyli posłuży oficjalnemu wystąpieniu o zmianę statusu Mrozów.

Autor: (jaz)

Zgłaszamy do 8 marca

Nie mamy wyjścia – w tym roku znowu zagramy najstarszą (od 1997 roku) i największą (ponad 12 tysięcy uczestników) w powiecie piłkarską halówkę tygodnika i – tu nowość – telewizji Co słychać?. Nie było również wyjścia i losowanie grup przenieśliśmy ze środy na piątek 8 marca o godz. 17.00.

VIDE http://www.co-slychac.pl/halowka.php

Autor: (jaz)

Endecy wyklętym

Narodowy Mińsk Mazowiecki wziął udział we wszystkich częściach społecznych obchodów Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także dołożył swoją mała cegiełkę do tego pięknego święta.

Autor: (jaz)

Sulejówek pożycia

W Sulejówku burmistrz Arkadiusz Śliwa przypiął do piersi jubilatów 18 medali przyznanych z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Super GCI

Zlikwidowane przez radę miejską Gminne Centrum Informacji w Halinowie zostało wyróżnione na gali Super Samorząd 2012. W podobny sposób uhonorowano zaledwie kilka jednostek w całym kraju.

Autor: (jaz)

Wyklęci do muzeum

Dzień przed tegorocznym świętem Żołnierzy Wyklętych przejdzie również do historii nie tylko naszego regionu, ale pewnie całej Polski. Otóż w Ostrołęce podjęto decyzję o utworzeniu pierwszego w kraju Muzeum Żołnierzy Wyklętych w przejętym przez miasto budynku po areszcie śledczym przy ulicy Traugutta.

Autor: (jaz)

Szkoła jak firma

Mechanik, czyli Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku został Firmą Roku 2012 w branży oświatowej. Podczas uroczystej gali w hotelu Marriott naszego laureata reprezentowali i tytuł odbierali dyrektor Tomasz Płochocki oraz wicedyrektor Jerzy Gańko.

Autor: (jaz)

Awans niespodziany

Szachiści z Mińskiego Towarzystwa Szachowego wywalczyli awans do drugoligowych drużynowych mistrzostw Polski. Gdyby drużyna zdobyła pół punktu mniej, zajęłaby trzecie miejsce i nie wywalczyłaby awansu.

Autor: (jaz)

Siatkarze z nadzieją

MMKS Mińsk Mazowiecki to istniejący od 2006 roku jedyny klub siatkarski w powiecie mińskim, który od kilku lat utrzymuje się z powodzeniem w 3 lidze. Oprócz aspiracji drugoligowej, stara się zakorzenić zainteresowanie siatkówką wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Autor: (jaz)

Walhalla w Piasecznie

W podwarszawskim Piasecznie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Piaseczna i eliminacje do mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu.

Autor: (jaz)

Biskup w Kątach

Powiat miński zaprasza do obejrzenia zdjęć z wizyty biskupa pomocniczego diecezji Warszawsko-Praskiej ks. Marka Solarczyka w Domu Pomocy Społecznej w Kątach. 

Autor: (jaz)

Pierwsza obława

Pierwszy raz w Mińsku Mazowieckim 1-3 marca będziemy świętować Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów Hufiec ZHP ,,Mazowsze” organizuje GRĘ MIEJSKĄ OBŁAWA – 1944-1963, nad którą patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      150   |   151   |   152   |   153   |   154      »      [158]