Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wyprawka Ignasia

Już po raz dziewiąty wójt Uchman wręczył wyprawkę dla pierwszego nowo narodzonego mieszkańca gminy Cegłów. Tegorocznym pierwszym mieszkańcem Zielonej Gminy został Ignacy Herudziński urodzony 1 stycznia 2020 roku.

Autor: (jaz)

Kasa na suszę

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabór wniosków trwa od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r.

Autor: (jaz)

Tuzin pucharów

W ostatni weekend stycznia i pierwszy lutego został rozegrany XII halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Latowicz. Grali zawodnicy z roczników 2012, 2011, 2010 oraz bez kryterium wiekowego. W sumie udział w zawodach wzięły 44 drużyny. Rozgrywki były bardzo zacięte, lecz przebiegały w duchu fair-play…

Autor: (łk)

Dołączyli do gry

Za nami kolejna seria piłkarskich sparingów. Pierwsze mecze przygotowawcze rozegrały Płomień Dębe Wielkie, Świt Barcząca, Tygrys Huta Mińska, Jutrzenka Cegłów, Victoria II Sulejówek oraz Watra Mrozy…

Autor: (łk)

Ferie z akcentem

Mocnym akcentem rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe młodsi i starsi zawodnicy mińskiego Grapplera. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wzięli oni udział w zawodach sportowych.

Autor: (grappler)

Pokonali Legię

W ramach przygotowań do sezonu drużyna rugby mińskiej Mazovii rozegrała pierwszy w tym roku mecz sparingowy z ekipą warszawskiej Legii. Spotkanie było rozgrywane pod balonem przy ulicy Łazienkowskiej…

Autor: (lk)

Fora ze dwora

Mamy duży problem z synem, który kilka miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego i zamieszkał ze mną. Syn nie chce podjąć pracy i brać udziału w utrzymaniu mieszkania. Często mu zdarza się nadużywanie alkoholu, a wtedy staje się agresywny, wszczyna awantury i zakłóca ciszę nocną. Jesteśmy już starsi i nie potrafimy poradzić sobie z własnym synem. Chcemy, żeby się wyprowadził z mieszkania, ale nie wiemy, jak to zrobić?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Sami z sukcesami

Już od dłuższego czasu coroczne odprawy są okazją do pochwalenia się kolejnymi sukcesami policjantów z powiatu mińskiego. Nawet zorganizowanie tegorocznego podsumowania w klubie CSŻW zamiast na komendzie było wynikiem udanej akcji policjantów, o czym komendant Sławomir Rogowski informował w swoim obszernym wystąpieniu…

Autor: (łk)

Triumfy wykrywcze

Liczby i statystyki dotyczące wykrywalność przestępczości ogólnej ponownie są imponujące, bo na poziomie 74,2%. Plasuje to mińską komendę na drugim miejscu w garnizonie stołecznym, zaraz za Nowym Dworem Mazowieckim, a przed Grodziskiem Mazowieckim i Otwockiem.

Autor: (łk)

Porażki drogowe

Powodów do zadowolenia nie ma w odniesieniu do tego, co dzieje się na drogach. Choć policjanci robią, co mogą, liczba zdarzeń drogowych ciągle rośnie. W 2019 roku było ich 1743, czyli o tysiąc więcej niż poprzednio. Nieznacznie spadła liczba wypadków (113) i osób rannych (150), ale więcej było zabitych (18), a także kolizji (1630).

Autor: (łk)

Ukradł kartę

Mińscy kryminalni w zaledwie kilka godzin od kradzieży, do której doszło w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego, zatrzymali sprawcę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie mężczyzny, został on okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego oraz portfela, w którym była karta bankomatowa.

Autor: (kpp)

Przyśpieszony sezon

W czwartek, 6 lutego, w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Celem tych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Autor: (kpp)

Użycie i wykorzystanie

Mundurowi przypominają, że istnieje różnica pomiędzy użyciem a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta? Broń palna spełnia dwa zadania. Jedno z nich dotyczy na przykład sytuacji, w której osoba mierzy do policjanta z broni i chce oddać strzał, a policjant w celu ochrony życia własnego lub osób postronnych użyje broni palnej.

Autor: (kpp)

Płonący silnik

W sobotę, 8 lutego na obwodnicy Mińska Mazowieckiego doszło do pożaru samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce około godz. 9.00.

Autor: (kpp)

Boskie kostki

Do końca karnawału pozostało już tylko kilka okazji na bale i wesela. No i nowe kreacje, bo przecież w starej nie wypada… Kobiety już nas nie mogą niczym zadziwić prócz makijażu, ale w sukurs poszli im mężczyźni. No, tylko niektórzy, ale jednak można się uśmiać. Z czego? Z przykrótkich gaci, które odsłaniają kostki. Taka moda – mówicie, broniąc się empatią dla karykatur klasyki. Czy rzeczywiście gołe kostki są tylko modą…

Autor: Wasz Redaktor

Akordy rekordu

Nie jest łatwo imprezę wymyślić, a jeszcze trudniej ją rozwijać. Z pewnością nie dotyczy to halinowakiej Struny, czyli festiwalu piosenki znanej i nieznanej. Jej piątą edycję rozszerzono na całe Mazowsze i w ten sposób do śpiewania zgłosiło się 150 strunowych artystów. To rekord frekwencyjny, ale jeszcze do pobicia, o czym organizatorzy na razie nie chcą myśleć. I tak przesłuchanie tylu piosenek zabrało jury całą sobotę, więc siłą rzeczy koncert finałowy musiał wybrzmieć w niedzielę...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [754]