Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Skarpetki i marihuana

W środowe popołudnie policjanci zostali wezwani na mińskie targowisko, gdzie miało dojść do kradzieży. Właściciel jednego ze stoisk złapał mężczyznę, który próbował go okraść, a następnie powiadomił mundurowych.

Autor: (kpp)

Potrójnie na skrzyżowaniu

W Mińsku na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i Traugutta zderzyły się trzy samochody. Miało to miejsce 20 listopada kilkanaście minut po 8.00.

Autor: (kpp)

Borsuk z objazdem

Maskotka komendy stołecznej policji sierżant Borsuk i sierżant sztabowy Dominika Witek z mińskiej komendy odwiedzali przedszkolaków z Dębego Wielkiego i Mińska oraz zerówkowiczów z Siennicy. Wszędzie, gdzie pojawili się policjanci, na twarzach dzieci pojawiał się uśmiech i radość.

Autor: (kpp)

Gasili na patrolu

Funkcjonariusze z Sulejówka zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru, który wybuchł na jednej z posesji w mieście. Podczas nocnego patrolu zauważyli dym, który wydobywał się z drewnianego budynku. Natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą.

Autor: (kpp)

Dubel na promilach

Policjanci w krótkim odstępie czasu dwukrotnie zatrzymali pijanego sulejówczanina, który poruszał się samochodem po mieście. Miało to miejsce w niedzielę, 17 listopada. Pierwsza kontrola miała miejsce kilkanaście minut przed 10:00 na ul. Chopina.

Autor: (kpp)

Złapany po sąsiedzku

Mińscy kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Halinów, który od ponad roku poszukiwany był listem gończym. Działania operacyjne oraz ustalenia mińskich kryminalnych doprowadziły ich do konkluzji, że 36-latek może ukrywać się na terenie jednej z posesji w gminie Wiązowna.

Autor: (kpp)

Zagubiony w Sulejówku

Funkcjonariusze z Sulejówka zostali wezwani w rejon ul. Pl. Czarnieckiego, gdzie błąkał się starszy człowiek z zanikami pamięci. Policjanci na miejscu zauważyli mężczyznę, który nie wiedział, gdzie jest i gdzie mieszka.

Autor: (kpp)

Dwa razy zakazany

W Kałuszynie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej, która była prowadzona 18 listopada na ul. Warszawskiej, mundurowi zatrzymali osobowy Opel.

Autor: (kpp)

Śmierć na zjeździe

W niedzielę 17 listopada w Arynowie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Około godz. 14.30 na łuku drogi łączącej DK-50 z autostradą A-2 motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Obrażenia były na tyle poważne, że, pomimo prowadzonej przez długi czas reanimacji, nie udało się uratować życia 33-letniego mieszkańca Stanisławowa.

Autor: (kpp)

Groził w kościele

W Gliniance doszło do nieprzyjemnego incydentu. Przed poranną mszą św. do kościoła wtargnął mężczyzna, który próbował zakłócić modlitwę. Dzięki postawie wiernych został usunięty ze świątyni, ale wcześniej zagroził, że podpali zabytkowy kościół.

Autor: (kpp)

Świątynny włamywacz

Mińscy kryminalni ustalili jednego z podejrzanych o włamanie do kościoła w Sulejówku. Na początku października sprawcy dostali się na teren zakrystii, skąd ukradli mikrofony bezprzewodowe, pozłacany kielich mszalny oraz pieniądze z sejfu. Łączna wartość strat wyniosła ok. 7 tys. zł.

Autor: (kpp)

Ukradł kosmetyki

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z mińskich drogerii. Do kradzieży doszło w połowie października, a straty sklepu wyniosły ponad 1400 zł.

Autor: (kpp)

Zginął na budowie

We czwartek 7 listopada w Nowym Koniku doszło do wypadku budowlanego. Na terenie budowy hali magazynowej jednego z marketów pod pięcioma mężczyznami zarwał się podwieszany strop i spadli z wysokości kilku metrów.

Autor: (kpp)

Wycieczki na komendzie

W komendzie powiatowej policji gościły przedszkolaki z Naszej Akademii oraz Klubu Przedszkolaka w Górkach. Maluchy zwiedziły dyżurkę, policyjny areszt, a następnie poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki oraz urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu techników. W oprowadzanie dzieci po komendzie włączył się strażnik miejski Robert Szostak.

Autor: (kpp)

Uratowany w lesie

Halinowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, którego życie mogło być zagrożone. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, ponieważ wszystko wskazywało na to, że przebywa on w lesie. Mundurowi zdawali sobie sprawę, że liczy się każda sekunda. Dzięki zaangażowaniu i podjętym staraniom szybko dotarli do poszukiwanego 39-latka.

Autor: (kpp)

Dłużew po alkoholu

W Dłużewie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej Opla mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem mężczyzny, który siedział za kierownicą. Okazało się, że miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na jaw wyszło także, iż sąd zakazał mu jazdy wszystkimi kategoriami pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [179]