Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Jakubów odświeżony

Gmina Jakubów od początku czerwca może pochwalić się nową odsłoną swojej witryny internetowej. Nowa strona wygląda znacznie nowocześniej od poprzedniej, można z niej korzystać też na urządzeniach mobilnych.

Autor: (łk)

Ognisty wieczór

Wójt gminy Jakubów Hanna Wocial wraz z Klubem Walki Grappler mieli przyjemność zorganizować pierwszą w historii gminy Galę MMA i K1. Tego samego dnia w hali sportowej w Jakubowie został rozegrany też II Turniej o Puchar Wójta Gminy Jakubów w brazylijskim jiu jitsu dzieci i młodzieży

Autor: (łk)

Nie lada sztuki

W hali sportowej w Dębem Wielkim Akademia Sztuk Walki zorganizowała II Mistrzostwa Mazowsza w Sztukach Walki. Zawody zgromadziły ponad 70 osób.

Autor: (łk)

Płocka zdobycz

Dziesięciu zawodników z UKS Judo Kontra wybrało się na X Otwarte Mistrzostwa Płocka w Judo.

Autor: (łk)

Szerokim frontem

W słoneczną czerwcową sobotę podwarszawski Wołomin zgromadził miłośników sztuk walki na Pucharze Polski Tang Soo Do.

Autor: (łk)

Rok tradycji

Coraz popularniejsze jest zbieranie i promowanie informacji o małych ojczyznach. Między innymi taki cel przyświecał autorowi książki Rok latowicki. Doroczne tradycje Regionu Latowickiego - Zygmuntowi Gajowniczkowi.

Autor: (łk)

Chiński sukces

Po słabszym początku, kiedy przegrała w pierwszej partii i fantastycznym finiszu (wygrane 4 z 5 ostatnich partii) zawodniczka klubu MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalia Sadowska, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Kobiet w warcabach 100-polowych, które odbyły się w chińskim Wuhan.

Autor: (łk)

Jedynka zdominowała

Do naszej redakcji wpłynął list odnoszący się do artykułu o turnieju Coca Cola Cup 2015, w którym zwyciężyła drużyna Gimnazjum Miejskiego nr 1. Pani Renata – nasza czytelniczka uznała, że nie doceniliśmy dostatecznie postawy chłopców z mińskiego gimnazjum. Dlatego zamieszczamy fragment nadesłanego listu:

Autor: (łk)

Przedszkolne zrywy

Do Warszawy Wesołej wybrali się przedstawiciele UKS Judo Kontra, aby wziąć udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo juniorek młodszych. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów. Srebrny medal w kategorii wagowej 52 kg zdobyła Katarzyna Przyczyna, tym samym zakwalifikowała się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Luboniu 20-21 czerwca 2015 r.

Autor: (łk)

Porcelanowe truchty

MOSiR już po raz 20 zorganizował Ogólnopolskie Biegi Uliczne Mazowiecka Piętnastka. Tym razem nie towarzyszyła jej jednak Dziesiątka, ale rozgrywana po raz pierwszy Piątka.
Trasa biegów wiodła ulicami: Chełmońskiego, Jasną, Leśną, Zygmuntowską, Królewiecką, Kresową, Nowy Świat, Boczną, Toruńską i Szczecińską.

Autor: (łk)

Nie tylko zmagania

Mińscy kolarze pokazali, że poza naturalną sportową wolą walki lubią się też zwyczajnie pobawić. Razem z mieszkańcami miasta, którzy chętnie dołączyli do gigantycznego kolorowego peletonu wspólnie przejechali w stronę Marianki. Obok rozrywki nie brakuje też rywalizacji na trasach całej Polski

Autor: (łk)

Cegłów na biegach

Wójt gminy Cegłów i Stowarzyszenie Biegacz Cegłów zaprosili na III Mazowiecką Majówkę z Biegami. W rywalizacji wzięło udział prawie 100 biegaczy z całego Mazowsza, którzy mieli do pokonania 6 km malowniczej trasy.

Autor: (łk)

Samorządowcy na murawie

Na orliku w Cegłowie rozegrano eliminacje w ramach XVI Edycji Powiatowych Igrzysk Samorządowców w kategorii piłka nożna grupy A.
W rywalizacji uczestniczyły drużyny gmin: Cegłów, Latowicz, Sulejówek i Halinów.

Autor: (łk)

Województwo zdobyte

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który został rozegrany na Agrykoli w Warszawie, wyłonił najlepsze drużyny województwa mazowieckiego. Finał chłopców należał do GM-1 z Mińska, które pokonało 4:1 warszawskie gimnazjum nr 28.

Autor: (łk)

Łódź na srebro

Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodziczek w judo, który został rozegrany w Łodzi, był zarazem V Miedzynarodowymi Mistrzostwami Młodziczek i Młodzików w judo. Nie mogło tam zabraknąć zawodników UKS Judo KONTRA.

Autor: (łk)

Jakubów zakręcony

Niedziela w Jakubowie przywitała III Rajd Rowerowy, tym razem połączony ze zlotem miłośników samochodów marki BMW pod hasłem ,,Masz rower i chęć, wokół Jakubowa kręć” pod patronatem starosty mińskiego. Około 400 osób wyruszyło z placu przed urzędem gminy. Na każdym skrzyżowaniu bezpieczeństwa strzegli strażacy z OSP oraz policjanci.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      73   |   74   |   75   |   76   |   77      »      [85]