Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Krzyżowe parafie

Już na tydzień przed Wielkim Piątkiem odbyła się Droga Krzyżowa z parafii M.B. Jasnogórskiej w Królewcu do parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej. Punktualnie o godz. 18.00 parafianie oraz zebrani pątnicy wyruszyli z Królewca w kierunku Wólki Mińskiej.

Autor: (jaz)

Czas na K-maniaków

Tegoroczny Kulturomaniak, czyli mroziański przegląd kultury odbędzie się w dniach 15-18 kwietnia, zaś finał 28 kwietnia. Tradycyjnie uczestnicy będą się zmagać w czterech aktywnościach - plastyka, teatr, taniec, śpiew, w tym roku aż w 5 kategoriach wiekowych - przedszkola i klasy 0, SP, GM, SPG i dorośli.

Autor: (jaz)

Chrościce wiosenne

Tradycją stało się, aby 21 marca - wyczekiwany dzień nadejścia wiosny - był dniem wyjątkowym, obchodzonym w sposób szczególny i niecodzienny w filialnej SP w Chrościcach.

Autor: (jaz)

Promują papieskie

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku zaprasza uczniów klas szóstych i ich rodziców 26 marca (wtorek) na godz. 18.00 na dzień promocji szkoły. Goście zostaną zapoznani z ofertą edukacyjną gimnazjum przy Budowlanej na rok szkolny 2013/2014.

Autor: (jaz)

Wspomnienia malowane

W mińskim pałacu wystawi swoje prace Zofia Nowakowska. Są to jej wspomnienia kolorem malowane. Zofia Nowakowska jest mińszczanką i nieprofesjonalną malarką, co wcale nie znaczy, że nie warto zobaczyć jej dzieł namalowanych od 2008 roku, czyli od pierwszej pałacowej wystawy.

Autor: (jaz)

Nie tylko dla VIPów

Jeszcze raz proboszcz parafii NNMP ks. Marek Sędek oraz radni powiatowi zapraszają mieszkańców na Wielkopostny Dzień Skupienia dla osób zatroskanych o życie publiczne.

Autor: (jaz)

Mądre w Kałuszynie

Na tegorocznej gminnej olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii, która odbyła się 12 marca 2013 r. w Domu Kultury w Kałuszynie wzięło udział ponad 40 kobiet.

Autor: (jaz)

Za kombatantów

W środę 13 marca 2013 r. w Warszawie trzej mińscy radni - Tadeusz Błaszczak, Michał Góras, i Robert Ślusarczyk zostali uhonorowani za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych RP.

Autor: (jaz)

Rozmowy z penisem

Miejski Dom kultury zaprasza na lekko erotyczną komedię teatralną „Ratuj się kto rodzi!”, znana również pod tytułem „Halo, penis?”.

Autor: (jaz)

Otwarty fiskus

Miński urząd skarbowy organizuje w sobotę, 16 marca 2013 r. w godzinach 9:00 - 13:00 dzień otwarty. W tym dniu podatnicy będą mieli możliwość osobistego złożenia zeznań podatkowych i sprawdzenia ich przez pracowników.

Autor: (jaz)

Z higienią za pan brat

Wzorowy uczeń to zdrowy uczeń - pod takim hasłem przebiegała III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex, do którego przyłączyła się Filialna SP w Chrościcach. Idea dbania o zdrowie najmłodszych poprzez edukowanie ich w zakresie prawidłowej higieny rąk ma ogromne znaczenie dla profilaktyki infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Autor: (jaz)

Skupienie vipów

Tego jeszcze w Mińsku nie było. Otóż na koniec sesji rady miasta przewodniczący Kulma zaprosił wszystkich radnych, dyrektorów, prezesów i media na szczególne rekolekcje.

Autor: (jaz)

Wygrały wiedzą

We wtorek 5 marca 2013 roku po raz kolejny w sali konferencyjnej UG w Jakubowie spotkały się mieszkanki gminy, aby wziąć udział w olimpiadzie o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.

Autor: (jaz)

Skarbiec w Jakubowie

28 lutego 2013 roku odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych SP w Jakubowie zostali pasowani na rycerzy książek szkolnej biblioteki.

Autor: (jaz)

Mrozy za miastem

Tylko co trzeci mrozianin (dokładnie 38,65%) poszedł głosować w sprawie nadania praw miejskich stolicy gminy, ale taka frekwencja wystarczyła, by referendum było ważne, czyli posłuży oficjalnemu wystąpieniu o zmianę statusu Mrozów.

Autor: (jaz)

Zgłaszamy do 8 marca

Nie mamy wyjścia – w tym roku znowu zagramy najstarszą (od 1997 roku) i największą (ponad 12 tysięcy uczestników) w powiecie piłkarską halówkę tygodnika i – tu nowość – telewizji Co słychać?. Nie było również wyjścia i losowanie grup przenieśliśmy ze środy na piątek 8 marca o godz. 17.00.

VIDE http://www.co-slychac.pl/halowka.php

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      151   |   152   |   153   |   154   |   155      »      [160]