Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Stulatka z Budzisk

W Budziskach mieszka kolejna stulatka. To Marianna Święch urodzona 3 grudnia 1919 roku w Budziskach, którą odwiedzili aż w Lublinie zastępca wójta Arkadiusz Reda wraz z kierownik USC w Latowiczu Hanną Kopą. Życzyli jubilatce zdrowia, szczęścia i pomyślności na kolejną setkę lat życia. Sto jest magiczna liczbą, więc każda osoba, która jej dożyje, wzbudza podziw i uznanie.

Autor: (jaz)

Adwent z gościną

Dębska Kultura serdecznie zaprasza na wydarzenie kulturalne Adwent na Gościńcu, a w szczególności na wyjątkowy koncert Natalii Niemen i Michała Zatora w niedzielne popołudnie 15 grudnia o godz. 16.00 w Chrośli przy ul. Mazowieckiej. A w sobotnie przedpołudnie 14 grudnia od 10.00 w Klubie Dziupla przy Urzędzie Gminy można przyjść na kulinarne warsztaty z Olkiem Multanem – mieszkańcem Rudy i finalistą tegorocznego MasterChef Junior. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny…

Autor: (jaz)

Darczynne słońca

W SP-3 zaświeciły 19 darczynne słońca. I do tego rekordowe, bo udało nam zebrać 7 676 zł. To dzięki szkolnym artystom, którzy na scenie pokazali pory roku w przyrodzie i symboliczne ich odzwierciedlenie w życiu człowieka.

Autor: (jaz)

Żołędzie są wszędzie

Na dobry początek był Kabaret Świerszczychrząszcz jako lekarstwo dla duszy. Po rozrywce kabaretowej obejrzeli film o bezcennym darze, czyli studium o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu bardziej – pieniądze czy szczęście.

Autor: (jaz)

Sportowa integra

Uśmiech na twarzy dzieci to cel, który od trzech lat stawiają sobie pedagodzy specjalni z SP w Dębem Wielkim organizując wraz ze Stowarzyszeniem Możesz Więcej spartakiadę integracyjną.

Autor: (jaz)

Nabrali sprawności

Kolejne jednostki OSP szkoliły się w zakresie podstawowych umiejętności. Ostatnio było ich 14 z OSP Guzew, Kamionka, Kędzierak, Cegłów, Dębe Wielkie, Siennica, Zamienie, Lubomin, Łaziska, Mienia, Pełczanka, Ruda, Wąsy i Stojadła.

Autor: (jaz)

Zmowa targowa

Radni mogą wręcz wszystko, a szczególnie uprzykrzać ludziom życie. Przed świętami postanowili – na wniosek burmistrza – ograniczyć handel uliczny. Nie  zabraniać, a tak podnieść opłaty, by sprzedaż poza targowiskiem przestała się opłacać…

Autor: (jaz)

Bramki załamki

Prócz strefy płatnego parkowania do miasta należy także płatny parking na placu przy ul. Kościuszki. Przez lata zyskał złą sławę przez stacjonujące tam samochody wystawione do sprzedaży lub – jak ostatnio – przez nocne brewerie fanów głośnych silników. Nie pomagały skargi mieszkańców i  interwencja policji, więc władze miasta postanowiły ustawić tam bramki wjazdowe…

Autor: (jaz)

Z piłką i aniołami

Stowarzyszenie Możesz Więcej przystąpiło z rozmachem do jesiennej akcji charytatywnej. Już w sobotę 7 grudnia zaprasza do udziału w IV Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej. W hali Kopernika zagrają od 9.00 do 17.00 amatorskie drużyny seniorskie. Przewidziano nagrody także dla kibiców…

Autor: (jaz)

Pomogą dzieciom

W sobotę 7 grudnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy. Organizatorami wydarzenia są wolontariusze z powiatu garwolińskiego, z grupy Dream Team – Pomagamy Pomagać.

Autor: (jaz)

Interna do pełna

Zgodnie z planem inwestycji zakończono modernizację oddziału wewnętrznego. Jest to kolejna inwestycja z zaplanowanych na rok bieżący. Zewnętrza część budynku przeszła gruntowny remont. W ramach inwestycji odnowiono elewację wraz z ociepleniem ścian i dachu i nałożeniem tynku mozaikowego.

Autor: (jaz)

Pytania na zadania

Policja wzięła się na sposób i organizuje debaty przed sesjami rad gmin. Tak było 28 listopada, kiedy to mińscy radni i sołtysi zamiast przewidzianej sesji dyskutowali o bezpieczeństwie w gminie.

Autor: (jaz)

Górki w lesie

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Biorąc sobie tę dewizę do serca Stowarzyszenie Sosenka prowadzące Klub Przedszkolaka w dębskich Górkach realizowało projekt, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Założyli, że już małe dzieci mają wpływ na stan środowiska poprzez segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody i energii.

Autor: (jaz)

Dulska po godzinach

Teatr Po Godzinach to mińska grupa amatorów przedstawień na żywo, czyli z udziałem publiki. Tym razem lokalni fani teatru postanowili zaistnieć w sieci i najnowszy spektakl MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ Gabrieli Zapolskiej pokazali w sieci.

Autor: (jaz)

Mrozy seniorów

Seniorzy mogą świętować niemal całą jesienią. Najpóźniej, bo 23 listopada biesiadę urządzono emerytom z gminy Mrozy.

Autor: (jaz)

Galowy akcent

Jednym z ostatnich akcentów 20-lecia reaktywacji powiatu mińskiego była gala w sali Żandarmerii Wojskowej. Tam właśnie spotkali się radni powiatowi wszystkich kadencji, pracownicy samorządowi, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin z terenu powiatu, przedstawiciele inspekcji, służb, straży, przedsiębiorców, duchowieństwa, jednostek organizacyjnych i organizacji pozarządowych.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [165]