Przezroczysty baner

Co słychać? - Artykuły

Artykuły

W hali medali

Powiedź sobie – potrafisz! I idź spełniać marzenia, bo każdego dnia możesz więcej. Takie hasło przyświecało integracyjnej spartakiadzie organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” i Szkołę Podstawową im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim…  

Autor: (jaz)

Pierwsza Skrzyńska

Monika Skrzyńska złożyła pierwszą, pisemną interpelację w nowej kadencji Rady Miasta. Zwraca się w niej do burmistrza w sprawie zniszczenia fragmentów chodnika m.in. na ul. Topolowej, Warszawskiej i Piłsudskiego przez organizatorów Festiwalu Himilsbacha. Dlaczego? Bo namalowali białą, niezmywalną farbą informacje o koncertach w ramach festiwalu…

Autor: (jaz)

Atrakcyjni absolwenci

W ramach projektu pt. Atrakcyjność absolwenta polskiej szkoły zawodowej na europejskim rynku pracy młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 uczestniczyła w trzytygodniowych praktykach zagranicznych w Budapeszcie, Mediolanie i w Wiedniu. Praktyki zagraniczne odbyło łącznie 61 uczniów technikum o specjalnościach: technik informatyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik cyfrowych procesów graficznych, technik elektryk, technik elektronik i technik mechatronik.

Autor: (jaz)

Dojrzałe słońca

Jak co roku papieska szkoła organizuje charytatywne koncertowanie, by zbierać pieniądze dla najbardziej potrzebujących uczniów. Organizatorzy zapewniają, że koncert dostarczy gościom wielu miłych wrażeń. Na scenie będzie można zobaczyć młodszych i starszych uczniów, rodziców i nauczycieli w prezentacjach muzycznych, wokalnych, tanecznych i teatralnych. 

Autor: (jaz)

Rock na krok

Rock In Mińsk Fest stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Kulturalna to w Mińsku już tradycja szyta ideą promocji zespołów rockowych. Miały być też lokalne, ale z czasem wyszło, że najlepsze. Najpierw w kinie Światowid, potem w plenerze jako jeden z dni 4M, a teraz znów klimatycznie, bo w małej sali MDK. Właśnie w sobotę 1 grudnia RIMFest wrócił na swoje miejsce, by pokazać pięć kapel i aktorski zespół – Dr Misio.

Autor: (jaz)

Pierwszaki Wielgolasu

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Wielgolesie. W tym roku pierwszaki pod wodzą swoich starszych kolegów zaprezentowali talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. 

Autor: (jaz)

Test na życie

JESTEM BEZPIECZNY to powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zasadach udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez Justynę Banachowską, Karolinę Kluczek, Monikę Kosut, Natalię Pielasę i Danutę Wróblewską z mińskiego Kopernika. Wzięło w nim udział 28 uczniów z 14 szkół powiatu mińskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, który składał się z pytań otwartych i zamkniętych.

Autor: (jaz)

Powiat czytający

Na stulecie Odzyskania Niepodległości Polski oraz dla uczczenia Patrona Roku 2018 Zbigniewa Herberta, Biblioteka Pedagogiczna, szkoły salezjańskie oraz miński MDK zorganizowały w dniach 6 i 7 listopada konkurs pięknego czytania dla dzieci i młodzieży szkolnej z całego powiatu. 20 listopada zorganizowali galę podsumowującą ten cenny konkurs…  

Autor: (jaz)

Korowód w Cegłowie

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej we współpracy z cegłowską Kulturoteką organizuje już po raz ósmy Korowód Kolędowy. Jego celem jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W swoim przesłaniu ma być imprezą o charakterze integracyjnym, łączącą pokolenia w przekazywaniu tradycji kolędniczych.

Autor: (jaz)

Pierwsi seniorzy

Wójt Piechoski relacjonuje pierwsze w dziejach gminy spotkanie integracyjno- profilaktyczne seniorów. Miało miejsce w sobotę 24 listopada w świetlicy w Barczącej, a zorganizował je Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Ignacowa pod patronatem wójta i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autor: (jaz)

Niepodległe murale

Po Niepodległej na jazzowo przyszła pora na drugą odsłonę naszego projektu związanego z godnymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor: (jaz)

Potencjały socjału

Komu służy feta z okazji dnia pracownika socjalnego? Na pewno nie najbiedniejszym lub najcwańszym mieszkańcom powiatu, bo oni nie są na nią zapraszani. Służy więc samym weryfikatorom biedy, którzy już siódmy raz spotkali się, aby wspólnie celebrować Dzień Pracownika Socjalnego. No i otrzymać nagrody od swoich pryncypałów.

Autor: (jaz)

Przysięgali w Węgrowie

Rosną szeregi terytorialsów. Właśnie na Rynku Miejskim w Węgrowie w obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, kombatantów, dowództwa WOT oraz licznie przybyłych mieszkańców, przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy AK złożyło 102 żołnierzy z Mazowsza.

Autor: (jaz)

Dębe bez barier

Wójt Gminy Dębe Wielkie, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Gminna Społeczna Komisja ds. Osób Niepełnosprawnych mają zaszczyt serdecznie zaprosić na wydarzenie „Dzień bez barier” z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Autor: (jaz)

Odkrywki używki

Nasz Festiwal Mivena Etno Kabaret już w kwietniu rozpoczął świętowanie stulecia odzyskania Niepodległości. Nie tylko, bo z racji otrzymania wsparcia od GKRPA mińskiej gminy, postanowiliśmy także urządzić śpiewaczy konkurs o używkach wolności. Zgłosiło się 14 chętnych solistów i duetów, którym nie w smak był alkohol i pijane życie. Wszyscy popisali się twórczą i dowcipną inwencją słowną i muzyczną…

Autor: (jaz)

Hazard pod kontrolą

Ruszyła ogólnopolska kampania w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Wszystko przez fakt, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. W najmłodszej grupie, osób do 18 roku życia, odsetek zagrożonych wynosi aż 14,2 proc., w tym 2,8 proc. to osoby już grające.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [141]