Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Błyszczący Wielgolas

W lutowy weekend zorganizowany został VII turniej piłki nożnej halowej o puchar Wójta Gminy Latowicz. Został on rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2004 i młodsi oraz OPEN. Zgłosiło się 28 drużyn

Autor: (łk)

Zimowi kolarze

Już od późnej jesieni trwają przygotowania zawodników Klubu V-MAX do kolejnego sezonu startowego 2015. Zima to okres ciężkiej pracy w siłowni, sali gimnastycznej, na plenerowych ścieżkach biegowych czy na basenie.

Autor: (łk)

Wielcy w Dębem

Ostatni weekend stycznia był dla rodzimych miłośników siatkówki bardzo udany, bowiem w hali sportowej w Dębem Wielkim zostały rezegrane dwa mecze młodzieżówek uznanych ekip.

Autor: (łk)

Bliżej nieba

Zwyczajem lat ubiegłych, Stowarzyszenie Młodych Górali ze Szkół Salezjańskich w Mińsku wyruszyło na kolejną narciarską przygodę.

Autor: (łk)

Drogie etaty

Gminy już uchwaliły swoje budżety na 2015 rok. Wśród wielu punktów wymienionych w wydatkach znajduje się dział 750 czyli administracja publiczna. Wydatki na utrzymanie pracy urzędu należą do koniecznych, w końcu ktoś musi obsługiwać mieszkańców, jednak wysokość nakładów to już zupełnie inna para kaloszy. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się trochę bliżej temu tematowi i sprawdzić jak w skali porównawczej wypadają gminy naszego powiatu

Autor: (łk)

Tylko dla mistrzów

Turniej Mistrzów Futsalu to zawody, które cieszą się już pewną renomą. Rozgrywane w Siennicy przyciągają okoliczne amatorskie drużyny futbolowe, dla których jest to okazja do zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności. Na co dzień grają one w rozgrywkach piłkarskich

Autor: (łk)

Rakietki z Dębego

Za nami już kolejna odsłona Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego, który miał miejsce w minioną sobotę w hali sportowej w Dębem Wielkim.

Autor: (łk)

Walka przy stołach

To były już trzecie zawody z cyklu grand prix Mińska Mazowieckiego w tenisie stołowym. Poprzednie zostały rozegrane jeszcze w roku ubiegłym. Do stawania w szranki tej dosyć popularnej dyscypliny sportowej nie trzeba specjalnie zachęcać, co zresztą widać po liczbie zawodników.

Autor: (łk)

Dwunaste halowe

Zima to czas, w którym piłkarze przenoszą się z mroźnych boisk do zdecydowanie bardziej przytulnych hal sportowych. Dlatego jest to najlepszy czas do rozgrywania turniejów halowej piłki nożnej. W Kołbieli była to już XII edycja Halowego Turnieju Piłko Nożnej o puchar Wójta Gminy Kołbiel.

Autor: (łk)

Góralskie harce

Tegoroczne zimowisko z Akademią Sztuk Walki zgromadziło ponad 140 dzieci i dorosłych na dwóch turnusach. Od 16 do 23 stycznia w Zakopanem w ośrodku wypoczynkowym „Pawlikówka” wypoczywali młodsi uczestnicy, natomiast drugi tydzień ferii należał do nieco starszej ekipy ASW.

Autor: (łk)

Mocne korzenie

Dokładnie w 152 rocznicę wybuchu powstania styczniowego władze Halinowa postanowiły upamiętnić wydarzenia i osoby związane z tym zrywem niepodległościowym. Nie tylko burmistrz Adam Ciszkowski wraz z przewodniczącym rady Marcinem Pietrusińskim oddali hołd bohaterom...

Autor: (łk)

Doskonalenie w górach

Dla TSD Ronin początek ferii zimowych to nie tylko niezwykle udany start na Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim, ale też krótki wyjazd szkoleniowo-wypoczynkowy. Siedmioosobowe grono osób z klubu przebywało na zgrupowaniu zimowym w Górach Świętokrzyskich

Autor: (łk)

Popis najmłodszych

Najmłodsi zawodnicy Klubu Walki Grappler wzięli udział w Noworocznych Otwartych Mistrzostwach Szczytna Dzieci w Jujitsu.

Autor: (łk)

MOSiR bezkonkurencyjny

Drużyna MOSiR Mińsk Mazowiecki rocznik 2001 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju piłki halowej OSiR Włochy CUP 2015. Po zaciętej rywalizacji młodzi mińszczanie okazali się bezkonkurencyjni i zasłużenie zwyciężyli zostawiając za sobą m.in. drużyny: Marcovii Marki, Olimpii Warszawa, Drukarza Warszawa, RKS Okęcie, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W sumie w turnieju wystąpiło 14 drużyn z Warszawy oraz z województwa mazowieckiego.

Autor: (łk)

Rodzina na lodzie

MOSiR serdecznie zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w Familiadzie na lodzie, która odbędzie się 1 lutego 2015 o godz. 15:00 na Lodowisku Miejskim przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (łk)

Policyjny opłatek

Jak co roku świąteczna aura zagościła na sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      78   |   79   |   80   |   81   |   82      »      [85]