Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Trzy lata w ukryciu

Mińscy kryminalni prowadzili sprawę poszukiwawczą 45-letniego mieszkańca gminy Halinów. Po wyroku skazującym za popełnione przestępstwa, nie stawił się do zakładu karnego, zmienił także miejsce zamieszkania oraz wygląd i od 2016 r. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wydano za nim 3 listy gończe, ale przez dłuższy czas nie dawało to żadnych rezultatów… aż do teraz.

Autor: (kpp)

Wpadł na skrzyżowaniu

Policjanci z Sulejówka zatrzymali poszukiwanego 36-latka. Przed kilkoma dniami na ul. Niepodległości patrol zauważył mężczyznę, który stał przy skrzyżowaniu. On także zauważył funkcjonariuszy i natychmiast zaczął uciekać. Doskonała sprawność fizyczna oraz wyszkolenie mundurowych spowodowały, że po przebiegnięciu kilkunastu metrów poszukiwany był już w ich rękach. Na jego nadgarstkach zatrzasnęły się kajdanki.

Autor: (kpp)

Wypadł w Gągolinie

W niedzielę 8 września ok. godz. 1:20 w Gągolinie miał miejsce wypadek drogowy. Zostały w nim ranne 3 osoby. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Skodą stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Autor: (kpp)

Cztery na zderzenie

W piątek 13 września ok. godz. 12:50 na DK-2 w Nowym Koniku doszło do zderzenia czterech pojazdów. W wypadku brały udział: Toyota, Ford, Renault i Daewoo. Ranny został 62-letni mieszkaniec Warszawy, który poruszał się pierwszym z wymienionych samochodów. Został on zabrany śmigłowcem do szpitala.

Autor: (kpp)

Jakubowski promil

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali do kontroli jadącego motorowerem. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy Jakubów miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: (kpp)

Zjechał w Rudzie

W piątek 13 września ok. godz. 16:10 w Rudzie na ul. Szkolnej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący trafili z obrażeniami do szpitali. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Iveco z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z Renaultem, po czym zderzył się z jadącym z naprzeciwka BMW.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku, trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Autor: (kpp)

Bezpieczniej na lotnisku

Zapoczątkowana przed czterema laty cykliczna akcja Z nami zawsze bezpiecznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na 5. edycji pikniku, który miał miejsce na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, tłumnie stawiła się młodzież ze szkół powiatu mińskiego.

Autor: (kpp)

Zginął w Piasecznie

Sezon na podróżowanie motocyklem trwa nadal i niestety czasem skutkuje tragicznymi zdarzeniami z udziałem jednośladów. Jedna z nich miała miejsce 2 września w Piasecznie w gminie Cegłów. Około godz. 16.50 23-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, kierujący motocyklem Yamaha na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny.

Autor: (kpp)

Trzecie podpalenie

To już trzeci atak podpalacza grasującego w południowo-wschodniej części powiatu mińskiego. Po sierpniowych pożarach bel słomy w Drożdżówce i Zalesiu w gminie Siennica, do takiego samego zdarzenia doszło Mikanowie w gminie Mińsk Mazowiecki. W nocy z 5 na 6 września straż dostała wezwanie do jednego z gospodarstw, gdzie płonęła składowana słoma. Pożar został ugaszony, ale spaliło się ok. 200 bel słomy.

Autor: (kpp)

Narkotykowy 17-latek

Marihuanę o łącznej wadze ponad 120 gramów zabezpieczyli policjanci z Sulejówka w jednym z domów na terenie miasta. Należała ona do 17-letniego sulejówczanina. Pod koniec sierpnia został on wraz z kolegami skontrolowany w rejonie skweru przy ul. Idzikowskiego. W kieszeni nastolatka mundurowi odnaleźli amfetaminę, co poskutkowało przeszukaniem domu.

Autor: (kpp)

Zaginiony na Śląsku

Mińscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego Macieja Andrzeja Malesy. Jak wynika z przyjętego zawiadomienia, mężczyzna wyszedł z domu w Mińsku Mazowieckim 18 sierpnia i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wcześniej kilkukrotnie opuszczał rodzinny dom, by po kilku tygodniach powrócić. Pod koniec sierpnia przebywał na terenie Zawiercia w województwie śląskim.

Autor: (kpp)

Policja na inaugurację

Przedstawiciele mińskiej policji wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Stanisławowie. Korzystając z okazji spotkania z młodzieżą, obecny na uroczystościach komendant powiatowy Sławomir Rogowski życzył uczniom samych sukcesów w nauce, miło spędzonego czasu w szkole a przed wszystkim bezpieczeństwa.

Autor: (kpp)

Ćwiczyły na pasach

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn Robert Bucholski przeprowadził spotkanie z dziećmi z klas 0. To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat przekazywać uczniom zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z drogi czy przejść dla pieszych.

Autor: (kpp)

Powakacyjne sumy

Okres wakacyjny już za nami. Warto więc podsumować to, co działo się na drogach powiatu mińskiego w tym czasie. Od 20 czerwca do 1 września odnotowano 29 wypadków, w których rannych zostało 37 osób, a jedna zginęła, oraz 355 kolizji drogowych.

Autor: (kpp)

Oszukał na wnuczka

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące tzw. oszustwa na wnuczka. Sprawca wyłudził od starszej mińszczanki kilkadziesiąt tysięcy złotych, twierdząc że jej córka jest chora i potrzebuje pieniędzy.

Autor: (kpp)

Szeryfowie za kółkiem

W Choszczówce Stojeckiej dwóch kierowców ujęło nietrzeźwego rowerzystę. Stało się to na ul. Warszawskiej. Najpierw styl jazdy rowerzysty wzbudził podejrzenia podróżującego ciężarówką. Zatrzymał on samochód i zatrzymał pijanego.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [168]