Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Mistrzowie AGRO 2019

W piątek, 15 listopada 2019 roku w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2019 etapu powiatowego i wojewódzkiego.

Autor: (jaz)

Udręki drugiej ręki

Kilka miesięcy temu kupiłem używany samochód w komisie. Pracownik zapewniał, że jego stan jest idealny i bezwypadkowy. Wczoraj znajomy mechanik zrobił przegląd i okazało się, że miał wymieniane wiele części, które świadczą o tym, że brał udział w poważnym wypadku. Czuję się oszukany, ale nie wiem, co mogę zrobić…

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Sumy przed zimą

W tym sezonie jesienna pogoda była wyjątkowo łaskawa dla piłkarzy. Po raz pierwszy od wielu lat udało się rozegrać wszystkie mecze w zaplanowanych terminach i żadna z drużyn nie musi rozgrywać zaległych spotkań w końcu listopada czy nawet w grudniu, jak to się nie raz zdarzało. Pozostaje więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie do rundy wiosennej, która dla części ekip z powiatu mińskiego będzie trudnym sprawdzianem…

Autor: (łk)

Przedostatni sprawdzian

W ostatnią sobotę listopada w dębskiej hali sportowej po raz kolejny w tym roku przy stołach stanęli sympatycy tenisa stołowego. Mimo że pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, 16 listopada blisko 60 uczestników wybrało tenisowe rozgrywki i zaciekle walczyło o puchary oraz medale…

Autor: (łk)

Medale Matwiejów

Podczas Mistrzostw Sztuk Walki, które rozegrano w Londynie, trener Dawid Matwiej wywalczył mistrzowski pas. To jednak nie wszystko, bo do trofeum, które zdobył w walkach light contact, dołożył też srebrny medal w układach mistrzowskich.

Autor: (łk)

Skarpetki i marihuana

W środowe popołudnie policjanci zostali wezwani na mińskie targowisko, gdzie miało dojść do kradzieży. Właściciel jednego ze stoisk złapał mężczyznę, który próbował go okraść, a następnie powiadomił mundurowych.

Autor: (kpp)

Potrójnie na skrzyżowaniu

W Mińsku na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i Traugutta zderzyły się trzy samochody. Miało to miejsce 20 listopada kilkanaście minut po 8.00.

Autor: (kpp)

Borsuk z objazdem

Maskotka komendy stołecznej policji sierżant Borsuk i sierżant sztabowy Dominika Witek z mińskiej komendy odwiedzali przedszkolaków z Dębego Wielkiego i Mińska oraz zerówkowiczów z Siennicy. Wszędzie, gdzie pojawili się policjanci, na twarzach dzieci pojawiał się uśmiech i radość.

Autor: (kpp)

Gasili na patrolu

Funkcjonariusze z Sulejówka zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru, który wybuchł na jednej z posesji w mieście. Podczas nocnego patrolu zauważyli dym, który wydobywał się z drewnianego budynku. Natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą.

Autor: (kpp)

Dubel na promilach

Policjanci w krótkim odstępie czasu dwukrotnie zatrzymali pijanego sulejówczanina, który poruszał się samochodem po mieście. Miało to miejsce w niedzielę, 17 listopada. Pierwsza kontrola miała miejsce kilkanaście minut przed 10:00 na ul. Chopina.

Autor: (kpp)

Złapany po sąsiedzku

Mińscy kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Halinów, który od ponad roku poszukiwany był listem gończym. Działania operacyjne oraz ustalenia mińskich kryminalnych doprowadziły ich do konkluzji, że 36-latek może ukrywać się na terenie jednej z posesji w gminie Wiązowna.

Autor: (kpp)

Zagubiony w Sulejówku

Funkcjonariusze z Sulejówka zostali wezwani w rejon ul. Pl. Czarnieckiego, gdzie błąkał się starszy człowiek z zanikami pamięci. Policjanci na miejscu zauważyli mężczyznę, który nie wiedział, gdzie jest i gdzie mieszka.

Autor: (kpp)

Dwa razy zakazany

W Kałuszynie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej, która była prowadzona 18 listopada na ul. Warszawskiej, mundurowi zatrzymali osobowy Opel.

Autor: (kpp)

Wolni i godni

Wykształceni w komunie i na lewackich uczelniach profesorowie dostają intelektualnego kręćka. Nie mogą pojąć, że ludzie gardzą ich ideami, które głoszą z ekranów telewizorów. Są przy tym tak poważni, że aż śmieszni. Niech się nie dziwią, bo ich wyuzdane poglądy nie trafią pod strzechy, a do ścieków lewackiej kanalizacji. Nie tylko dlatego, że przy byle okazji obrażają wiarę i tradycję, a z powodu zwykłego poczucia godności…

Autor: Wasz Redaktor

Swaty zapłaty

Do zmiany miejsc wydarzeń w gminie Jakubów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak dlaczego akurat w Mistowie wójt Hanna Wocial zorganizowała spotkanie z małżeńskimi jubilatami wyszło dopiero w czasie ich dekoracji medalami prezydenckimi. Okazało się, że większość złotych par mieszka właśnie w Mistowie. Mało tego, miejscowe gospodynie nagrodziły je artystycznymi swatami…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Gnilne unijne

Wiadomo, że budżet Mińska chwieje się w posadach. Burmistrz sam przyznał, że gorszego nie miał od lat i niezbędne są oszczędności. Nie tylko, bo i wzrost podatków i wszystkich danin przynoszących miastu kasę. Tym bardziej dziwne, że miasto, a szczególnie jego instytucje kultury i organizacje pozarządowe, nie wykorzystuje funduszy unijnych. Opanował je marazm, a może dotacje im śmierdzą… politycznie

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [736]