Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Będą pomagać

Już od połowy lutego w Siedlcach ruszy cykl koncertów charytatywnych, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie chorej na chłoniaka złośliwego Weroniki Wadas, gimnazjalistki ze Strzały k/Siedlec. Dziewczynka od roku walczy z chorobą.

Autor: (kj)

Studniówka na ludowo

W sobotę, 19 stycznia uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku w powiecie węgrowskim spotkali się na balu studniówkowym.

Autor: (mi)

Damy, co mamy

Mamy 800 numer naszego tygodnika. To dla nas małe święto, a przede wszystkim zadowolenie, że daliśmy radę pokonać... własne słabości. Tak – słabości, bo tylko my wiemy, ile nas kosztuje dopieszczenie merytoryczne i graficzne kilkudziesięciu tekstów, zdjęć i reklam. Tyle w jednym numerze, a w ośmiuset? Nie chce się wierzyć, że to aż 26 tysięcy kolumn (stron) A4, które utworzyłyby papierową ścieżkę o długości 8 kilometrów.

To również ok. 15 tysięcy większych artykułów, nie mniej krótkich informacji, sto tysięcy fotografii oraz... 160 tysięcy modułów ogłoszeń i reklam. Także co najmniej półtora tysiąca ni

Autor: WASZ REDAKTOR

Kwiaty w maskach

Sześć klas maturalnych mińskiego ZS im. MSC, czyli dawnego Chemika urządziło sobie studniówkę w tradycyjnym miejscu, czyli zajeździe TIR-est, choć rodzice mieli zamiar w sąsiednim i mniejszym Ekwosie. Na szczęście zrezygnowali, bo i tak ledwo się mieścili między filarami największej sali, idąc na trzy w polonezach Kilara, Ogińskiego i mało znanej kompozycji W starym zamku, którą pierwszy raz przed paru laty tańczyli maturzyści ZSE. Klasa Marka Stasinowskiego poszła jeszcze dalej i... kwiaty zastąpiła maskami.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mroźni na dzieci

Nie wiadomo, co bardziej wystraszyło styczniowych złotych jubilatów, ale na 26 par zaproszonych do mińskiego pałacu, przybyło tylko 14, w tym jedna diamentowa, czyli ślubny rocznik 1953. Rzeczywiście, było śnieżnie i mroźno, a do tego podjazd utrudniał wielki dół, z którego ma ponoć wyrosnąć fontanna. Aż przykro było słuchać tak absencyjnej listy, a do tego jubilaci nie mogli się pochwalić liczbą dzieci dającą im nagrodę naszego tygodnika.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Benefis na bank

Halina Strzębska nie zaczekała do 80. rocznicy utworzenia mińskiego BS, którą bankowi spółdzielcy będą świętować już w przyszłym roku. Jednak moment przekazania władzy nowemu prezesowi Jackowi Lipcowi był równie ważny, bo zbiegł się z otwarciem nowej siedziby przy ul. 11 listopada w Mińsku. Nie wszystkim miejsce przypadło do gustu z uwagi na przyrynkową ciżbę i niedosyt parkingów, ale na pożegnanie wieloletniej prezeski nie mogli nie przyjść. Raczej przyjechać, bo bankową galę, a właściwie benefis Haliny Strzębskiej zorganizowano aż w zagórzańskim zajeździe.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pamiętać za mało...

Świętowanie rocznic nie jest domeną mińskich historyków ani etatowych działaczy kultury. Tym bardziej cieszy, że może się to zmienić dzięki Powstaniu Styczniowemu. Po 150 latach od buntu szlacheckiej młodzieży przeciw brance, teraz młodzi mińszczanie chcą o powstańcach nie tylko pamiętać.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Żar dojrzały

Dojrzałość w zabawie, ogień uczuć i zapamiętanie w tańcu, zaprezentowała podczas balu studniówkowego młodzież technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Wszak taka noc zdarza się tylko raz, a i miejsce w pierwszej setce w ogólnopolskim rankingu szkół zobowiązywały do radości oraz przedniej uciechy aż do białego rana.

Autor: Teresa Romaszuk

Sędek za Walickiego

Doszło do nagłej choć spodziewanej zmiany na stanowisku proboszcza parafii NNMP w Mińsku. Decyzją ordynariusza abp Henryka Hosera nowym mińskim proboszczem został ks. Marek Sędek, zastępując ks. Dariusza Walickiego.

Autor: (jaz)

Nasyp najlepszy

O tym, że uprzątnięcie chodników położonych wzdłuż nieruchomości należy do obowiązków właścicieli tych nieruchomości, wiemy nie od dzisiaj. Ale to nie wszystko, bo miński burmistrz radzi, jak to robić.

Autor: (jaz)

Lista wstydu

Pod koniec ubiegłego roku Puls Biznesu opublikował Listę wstydu Platformy Obywatelskiej zawierającą członków PO oraz ich krewnych i znajomych pracujących w spółkach i instytucjach państwowych. W ciągu rządów Tuska zarobili 200 milionów złotych. Choć lista zawiera aż 428 pozycji, to - jak przyznaje sama gazeta - jest niepełna i nie można uznać, że na wymienionych nazwiskach kończy się sieć członków PO, ich rodzin, bliskich i znajomych zatrudnionych w państwowych biznesach. Zbadaliśmy to i okazało się, że na liście brakuje wszystkich podobnych dokonań mińskiej Platformy.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Anatomia upadku

Anatomia upadku Klub Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Aby Polska była Polską zapraszają 30 stycznia 2013 r. godz. 18.00 do MBP na spotkanie z dziennikarką śledczą Anitą Gargas oraz projekcję jej filmu Anatomia upadku. A w nim nowe fakty, nowi świadkowie katastrofy smoleńskiej. Tego filmu nie pokaże żadna telewizja – wstęp 5 zł.

Autor: (jaz)

Ślubne targi

W minioną niedzielę odwiedziliśmy miński pałac. Nie z powodu wlokącej się budowy dziedzińca i dziury wokół fundamentów fontanny, choć taki stan podjazdu woła o bicz z nieba.

Autor: (jaz, fot. TADLA)

Gloria victis w ZSE

Uroczystą akademią i szkolnym konkursem historycznym społeczność Ekonomika uczciła 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

Autor: (jaz)

Pląsy paryskie

W sobotni wieczór, 26 stycznia uczniowie trzech klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Mrozach, przestąpili przez Łuk Triumfalny i polonezowym krokiem przenieśli się do Paryża z lat 20. Tym razem aż po trzykroć.

Autor: Michał Gołębiowski

Konkursy na nowo

Zarząd Powiatu Mińskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r. przez organizacje pozarządowe.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      703   |   704   |   705   |   706   |   707      »      [754]