Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Burmistrz na rozjazdach

Przez 12 dni, czyli od 13 do 24 września miński burmistrz nie rządził miastem, bo wyjechał do Ameryki. Jakubowski przebywał z oficjalną wizytą w mieście siostrzanym Lacey w stanie Waszyngton. Jak donosi magistrat, w trakcie swojego pobytu odbył wiele spotkań z przedstawicielami władz miasta oraz stanu, o których będzie można... przeczytać w kolejnych relacjach. Nie czekamy, bo podczas sesji 1 października Jakubowski zdradził szczegóły i jeszcze jedną eskapadę – na Litwę

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Michalina z uśmiechem

W tegorocznym XI konkursie recytatorskim im Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej będzie dominował... uśmiech. Uczestnicy występują w czterech kategoriach wiekowych: SP – kl. I-III, SP IV-VI oraz gimnazja i szkoły średnie.

Autor: (jaz)

Zaginął Zbigniew Kiełczykowski

Policjanci z wydziału kryminalnego poszukują zaginionego Zbigniewa Kiełczykowskiego. Mężczyzna w poniedziałek 24 września 2012 roku wyjechał do pracy w Wielgolesie z domu rodzinnego w Latowiczu.

Autor:

Ośmiolatka prosiła o pomoc

Policjanci bardzo poważnie podchodzą do każdego zgłoszenia, dokładnie weryfikując i sprawdzając relację przekazywaną przez rozmówcę. Czasami sytuacja wymaga od policjantów błyskawicznej reakcji.

Autor:

Diler za kratami

Mińscy kryminalni sukcesywnie prowadzą działania wymierzone w osoby, które nielegalnie posiadają narkotyki i dilerów handlujących środkami odurzającymi.

Autor:

Uczelnia jak firma

Przed trzema laty a dokładnie 10 czerwca 2009 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało Wyższej Szkole Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia z pedagogiki. Teraz są już licencjatami drugiego po socjologii kierunku, a obecnie uczelnia ma uprawnienia do prowadzenia studiów na trzecim kierunku – bezpieczeństwie wewnętrznym...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Piekli ziemniaki

W przedszkolu Akademia Smyka w Siennicy odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach z ziemniakami w roli głównej, przygotowanych przez swoje panie. Najbardziej emocjonującą okazała się zabawa w poszukiwanie ukrytych ziemniaków na podwórku przedszkolnym.

Autor: (jaz)

Jasna Celińska

Zaczęła od wygrania konkursu w Opolu, angażu do Teatru Dramatycznego i filmowego debiutu u Wajdy. Potem było tylko lepiej: świetne kreacje, znakomite role teatralne, udany romans z muzyką, nagrody, odznaczenia, uznanie krytyków i publiczności.

Autor: (jaz)

Piątka dopieszczona

Społeczność Piątki może już cieszyć się z wielu inwestycji, które udało się zrealizować w ostatnich miesiącach. Z pewnością warto wymienić tu nowo utworzoną pracownię muzyczno-plastyczno-techniczną z wyposażeniem i zapleczem czy kolejną salę dla edukacji wczesnoszkolnej.

Autor: (jaz)

Stołówka jak nowa

Po dwumiesięcznej przerwie podopieczni mińskiej Dąbrówki odzyskali stołówkę. Tym razem wyremontowaną, z nowym wyposażeniem, należytą wentylacją i ogrzewaniem. Burmistrz oficjalnie otworzył stołówkę 28 września 2012 r.

Autor: (red)

Odwiedziny w Trójce

Policyjni przewodnicy z psami, przy akompaniamencie dźwięków z policyjnych syren, przywitali przedszkolaki z mińskiej trójki, czekające na mundurowych na placu zabaw. Spotkanie rozpoczęło się krótką prelekcją na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, jazdą w fotelikach i pasach bezpieczeństwa, a kończąc na właściwym przechodzeniu przez jezdnię. Maluchy usłyszały też kilka ciekawostek związanych ze służbą psów w Policji.

Autor:

Zdrowie do sieci

Czym jest e-zoz? To, mówiąc urzędowo, system świadczenia e-usług poprzez wykorzystanie procesów wspomagania zarządzania procesami informacyjnymi i biznesowymi w zakładzie opieki zdrowotnej. Prościej sprawa polega na zastąpieniu komputerami segregatorów i papierkowej roboty. Nie jest to łatwe, ale dyrektor Romejko chce być nowoczesny przed czasem, a nie w ostatniej chwili przed konsekwencjami unijnych przepisów. Mimo faktu, że nasz ZOZ ma milionowy niedobór i zła opinię o swej pracy

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mianowani...

Starosta miński Antoni Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki i naczelnik Emilia Piotrkowicz 26 września 2012 r. wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego 21 nauczycielom, którzy w lipcu i w sierpniu br. otrzymali mianowanie. 

Autor: (jaz)

Radość w słońcu

W ubiegłą sobotę na terenie Szkół Salezjańskich odbył się III Piknik Jesienny „Nigdy nie idziesz sam”. Celem spotkania była integracja rodzin oraz wsparcie przyjaciół mińskiego Hospicjum Domowego Caritas

Autor: Teresa Romaszuk

Żarło na zmysły

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej w ramach promocji własnych działań zorganizowała w ostatnią niedzielę wrzesnia po raz pierwszy konkurs potraw regionalnych. Cel takiego działania jest jasny – szerzenie wiedzy o produktach tradycyjnych i żywności wysokiej jakości z obszaru działań LGD ZM, który obejmuje 7 gmin powiatu – Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Mińsk Mazowiecki, Stanisławów i Siennicę. Przy okazji dzięki LGD postanowiła się wypromować miejscowa podstawówka, ale jej słabo wyszło...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Plac ciężarowy

W poniedziałek 1 października w ZSZ nr 2 odbyła się impreza edukacyjno-rozrywkowa dla uczniów zespołu oraz mieszkańców Mińska. Był to drugi pokaz samochodów ciężarowych

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      698   |   699   |   700   |   701   |   702      »      [704]