Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Obfita niedziela

Niedziela, 10 listopada, obfitowała w sukcesy młodzieżowców z Klubu Walki Grappler. Odnotowano zwycięstwa na najważniejszej imprezie jiu-jitsu – XV Mistrzostwach Polski BJJ, które zostały zorganizowane w Katowicach. Na 10 matach pojawiło się prawie 1800 zawodników i zawodniczek z całej Polski…

Autor:

Zgrupowanie ASW

W październiku miało miejsce drugie już w tym sezonie zgrupowanie Akademii Sztuk Walki. Skierowane było głównie do kadry klubowej A i B. Celem szkolenia było przygotowanie przed zbliżającymi się kolejnymi zawodami.

Autor: (łk)

Warcaby na Piątkę

W budynku MOSiR przy ul. Sportowej 1 zorganizowano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas V-VIII w Warcabach 100-polowych. Do zmagań zgłosiły się zaledwie trzy placówki – SP-5, SP-6 oraz SP-2, łącznie 43 uczniów. Wzorem lat poprzednich uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Autor: (łk)

Crossfitowy tuzin

Na boiskach wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego zorganizowano 2 Otwarte Zawody Crossfit. Do rywalizacji przystąpił tuzin zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach – kobiety oraz mężczyźni. Mieli oni do pokonania tor przeszkód, który składał się z sześciu wymagających aktywności – burpees, wyciskanie żołnierskie, martwy ciąg, brzuszki z piłką lekarską, wskoki na skrzynie oraz rower air bike.

Autor: (łk)

Śmierć na zjeździe

W niedzielę 17 listopada w Arynowie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Około godz. 14.30 na łuku drogi łączącej DK-50 z autostradą A-2 motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Obrażenia były na tyle poważne, że, pomimo prowadzonej przez długi czas reanimacji, nie udało się uratować życia 33-letniego mieszkańca Stanisławowa.

Autor: (kpp)

Groził w kościele

W Gliniance doszło do nieprzyjemnego incydentu. Przed poranną mszą św. do kościoła wtargnął mężczyzna, który próbował zakłócić modlitwę. Dzięki postawie wiernych został usunięty ze świątyni, ale wcześniej zagroził, że podpali zabytkowy kościół.

Autor: (kpp)

Świątynny włamywacz

Mińscy kryminalni ustalili jednego z podejrzanych o włamanie do kościoła w Sulejówku. Na początku października sprawcy dostali się na teren zakrystii, skąd ukradli mikrofony bezprzewodowe, pozłacany kielich mszalny oraz pieniądze z sejfu. Łączna wartość strat wyniosła ok. 7 tys. zł.

Autor: (kpp)

Ukradł kosmetyki

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z mińskich drogerii. Do kradzieży doszło w połowie października, a straty sklepu wyniosły ponad 1400 zł.

Autor: (kpp)

Zginął na budowie

We czwartek 7 listopada w Nowym Koniku doszło do wypadku budowlanego. Na terenie budowy hali magazynowej jednego z marketów pod pięcioma mężczyznami zarwał się podwieszany strop i spadli z wysokości kilku metrów.

Autor: (kpp)

Wycieczki na komendzie

W komendzie powiatowej policji gościły przedszkolaki z Naszej Akademii oraz Klubu Przedszkolaka w Górkach. Maluchy zwiedziły dyżurkę, policyjny areszt, a następnie poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki oraz urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu techników. W oprowadzanie dzieci po komendzie włączył się strażnik miejski Robert Szostak.

Autor: (kpp)

Uratowany w lesie

Halinowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, którego życie mogło być zagrożone. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, ponieważ wszystko wskazywało na to, że przebywa on w lesie. Mundurowi zdawali sobie sprawę, że liczy się każda sekunda. Dzięki zaangażowaniu i podjętym staraniom szybko dotarli do poszukiwanego 39-latka.

Autor: (kpp)

Dłużew po alkoholu

W Dłużewie policjanci ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli drogowej Opla mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem mężczyzny, który siedział za kierownicą. Okazało się, że miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na jaw wyszło także, iż sąd zakazał mu jazdy wszystkimi kategoriami pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu.

Autor: (kpp)

Pijana kolizja

W sobotę 16 listopada policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Przed godz. 19.00 stawili się na miejscu, gdzie okazało się, że kierujący Oplem uderzył w zaparkowanego na ul. Siennickiej Peugeota. Mundurowi szybko ustalili, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 1,7 promila. Policjanci wykonali czynności procesowe, a teraz mińszczanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Oszukana na BLIKu

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę mieszkanki Mińska. Nieznani sprawcy – wykorzystując sieć internetową i dane rodziny – zwrócili się z prośbą do pokrzywdzonej o przekazanie kodu BLIK do wypłaty pieniędzy. Poniosła ona straty w wysokości 1000 zł.

Autor: (kpp)

PSE prostuje

W związku z nieprawdziwymi informacjami, które mogą wprowadzać czytelników w błąd co  do okoliczności faktycznych związanych z wypadkiem na budowie powstającej pomiędzy aglomeracją warszawską a Siedlcami linią najwyższych napięć 400kV pragniemy wskazać co następuje…

 

Autor: /pse/

Profani do bani

Czy to dziwne, że skoro połowa naszych sióstr i braci nie rozumie kim jest homo sapiens, to jak ma odróżniać sacrum od profanum. Jak idioci mają pojąć, że są miejsca uświęcone krwią, poświęceniem i pamięcią, których nie można bezcześcić. A jednak takich wśród nas nie brakuje. Ba, oni są pewni, że głupka można grać wszędzie, nawet pod pomnikami narodowej czci i pamięci. Co z nimi czynić…

Autor: Wasz Redaktor

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [732]