Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Podwójne szkody

W sobotnie popołudnie 8 lutego w Mińsku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane do szpitala. Na miejscu działali strażacy, którzy zabezpieczyli teren i usunęli z jezdni plamy płynów silnikowych. Działania ratownicze trwały około 2,5 godziny.

Autor: (kpp)

Trzech na gazie

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z mińskiej komendy ujawnili trzech nietrzeźwych rowerzystów. Dla kierujących rowerami pod wpływem alkoholu spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się surowymi mandatami. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy ukarani poruszali się drogami publicznymi. Pamiętajmy, iż po spożyciu alkoholu nie powinniśmy kierować żadnym pojazdem.

Autor: (kpp)

Akcja dla pieszych

Od 14 do 28 lutego policjanci prowadzą na terenie powiatu mińskiego działania pn. Widoczny – Bezpieczny. Przeprowadzona przez wydział ruchu drogowego mińskiej KPP analiza danych z pierwszego miesiąca bieżącego roku wykazała kilka zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. Najczęstszą przyczyną niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych jest niedostateczna ich widoczność. W szczególności brak elementów odblaskowych.

Autor: (kpp)

Ukradł kartę

Mińscy kryminalni w zaledwie kilka godzin od kradzieży, do której doszło w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego, zatrzymali sprawcę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie mężczyzny, został on okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego oraz portfela, w którym była karta bankomatowa.

Autor: (kpp)

Przyśpieszony sezon

W czwartek, 6 lutego, w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Celem tych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Autor: (kpp)

Użycie i wykorzystanie

Mundurowi przypominają, że istnieje różnica pomiędzy użyciem a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta? Broń palna spełnia dwa zadania. Jedno z nich dotyczy na przykład sytuacji, w której osoba mierzy do policjanta z broni i chce oddać strzał, a policjant w celu ochrony życia własnego lub osób postronnych użyje broni palnej.

Autor: (kpp)

Płonący silnik

W sobotę, 8 lutego na obwodnicy Mińska Mazowieckiego doszło do pożaru samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce około godz. 9.00.

Autor: (kpp)

Objazd przed feriami

Uczniowie ze szkół podstawowych w Ignacowie, Mlęcinie i Stanisławowie spotkali się z policjantami z mińskiej komendy. Sierżant sztabowy Dominika Witek, która od wielu już lat prowadzi spotkania z młodzieżą, także i tym razem dzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Przestrzegała przed czyhającymi zagrożeniami i informowała, że w sieci nikt nie może czuć się anonimowy. Policjantkę wspierali dzielnicowi właściwi dla swoich rejonów służbowych. I tak w szkole w Ignacowie obecny był aspirant Mariusz Kondraciuk, natomiast w Stanisławowie i Mlęcinie młodszy aspirant Mariusz Adamiec.

Autor: (kpp)

Złodziej z amfą

Policyjni wywiadowcy zostali wezwani do kradzieży, która miała miejsce w jednym z marketów budowlanych pod Mińskiem Mazowieckim. Mężczyzna ukradł miarkę, jednakże został ujęty przez pracownika ochrony sklepu.

Autor: (kpp)

Łoś w Legaczu

W Legaczu doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 1 lutego około godziny 17.30 na DK-50.

Autor: (kpp)

Półroczny SPEED

Ponad 580 ujawnionych wykroczeń i 398 przekroczeń prędkości, 500 nałożonych mandatów, 33 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty zaledwie tygodnikowych działań policjantów z mazowieckiej grupy SPEED, która liczy sobie już pół roku.

Autor: (kpp)

Stłuczka z autobusem

W sobotę 1 lutego na skrzyżowaniu ulic Chopina i 1 Maja w Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

Autor: (kpp)

Szukali smogu

We wtorek 28 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. SMOG. Ukierunkowane były na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. W tym celu policjanci korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych, tj. analizatorów spalin i dymomierzy.

Autor: (kpp)

Nadal oszukują

Od wielu miesięcy policjanci wspierani przez lokalne i ogólnopolskie media prowadzą kampanię informacyjną dotyczącą przestępstw popełnianych na seniorach. Mowa tutaj o oszustwach, w których wykorzystywana jest metoda na wnuczka lub na policjanta.

Autor: (kpp)

Szukają wandali

Policja poszukuje sprawców uszkodzenia pomnika Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku w Milewie w gminie Kałuszyn. W ramach tego postępowania mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za ten czyn. Wszelkie dane można zgłaszać pod numerem telefonu posterunku w Kałuszynie – 25 757 67 77. Można też zadzwonić do dyżurnego komisariatu w Mrozach – 25 757 41 77. Policja zapewnia anonimowość.

Autor: (kpp)

Spalone poddasze

W czwartkowy wieczór 23 stycznia w Sulejówku miał miejsce pożar murowanego budynku mieszkalnego. Osoby zamieszkujące obiekt położony przy ul. Wiosennej opuściły go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnych. Ratownicy po ponad czterogodzinnej akcji ugasili ogień. W wyniku pożaru spaleniu w całości uległo poddasze wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [182]