Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kontrolny SIS

W mińskiej komendzie gościli przedstawiciele misji ewaluacyjnej SIS/ SIRENE, której celem jest ocena prawidłowości wdrożenia, przestrzegania oraz praktycznego stosowania dorobku prawnego Schengen. Goście mieli okazję przyjrzeć się pracy policjantów na stanowisku kierowania oraz spotkać się z funkcjonariuszami z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

Autor: (opr. jk)

Przyjazna świetlica

Jak zrelaksować się po lekcjach, znaleźć pomoc w odrobieniu prac domowych, a nawet nauczyć się przygotowywania zdrowych i smacznych przekąsek? Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku doskonale to wiedzą. Idealnym miejscem na odpoczynek, rozmowę z przyjaciółmi i naukę jest szkolna świetlica, którą sami nazwali „przyjazną”.

Autor: (opr. jk)

Nie tylko sportem

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także rozwijania talentów i zainteresowań. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół Miejskich nr 2, czyli dawna Trójka, która właśnie podsumowała sukcesy swoich uczniów z zeszłego roku szkolnego. Ich lista jest długa i nie tylko sportowa…

Autor: (opr. jk)

Odblaski życia

Piesi i rowerzyści to grupa użytkowników dróg szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami czy też motocyklami. Winni są nie tylko kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów, ale i sami poszkodowani, którzy nie dbają o własne bezpieczeństwo. Mińscy stróże prawa postanowili wpłynąć na poziom świadomości zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.

Autor: (opr. jk)

Powiat pożarów

W starostwie powiatowym w Mińsku debatowała komisja bezpieczeństwa i porządku.

Autor: (opr. jk)

Sportowy finisz

Ostatnia niedziela wakacji to tradycyjnie już piknik na sportowo organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku. Zwykle robiony z rozmachem tym razem zaproponował mińszczanom głównie konkurencje sportowe dla dzieci, choć zadbano i o rodziców. Wszystko przez remont budynku socjalnego na stadionie przy ul. Sportowej, co zmusiło organizatorów do przeniesienia imprezy na teren boisk wielofunkcyjnych przy aquaparku.

Autor: (opr. jk)

Punkty startowe

W sobotę, 31 sierpnia na Orliku Budowlanki w Mińsku miała miejsce inauguracja sezonu 2013/2014 Mińskiej Ligi Mistrzów. Rozpoczęcie pierwszego, historycznego sezonu rozgrywek nie obyło się bez gości specjalnych.

Autor: (opr. jk)

Zabawa ze szkołą

Ddzieci z gminy Cegłów spędzały lato pełne zabaw dzięki półkoloniom organizowanym w cegłowskim Zespole Szkolnym.

Autor: (opr. jk)

Progres maksymalny

Z ziemi włoskiej do Polski skierował się 70 jubileuszowy Tour do Pologne. Nie wszyscy wiedzą, że zanim ruszył nasz największy polski tour, którego twórcą jest Czesław Lang, przez sześć dni z rzędu na szosach Mazowsza ścigał się liczny międzynarodowy peleton w ramach Mazovia Tour 2013. Nie zabrakło w nim mińskiego V-MAXu.

Autor: (opr. jk)

Sportowe kuszenie

W ramach wakacyjnej akcji MOSiR w tym roku zdecydował się skierować ofertę zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych mieszkańców miasta i okolic. Aerobic w wodzie, chodzenie z kijkami, nauka gry w tenisa czy badmintona – to tylko niektóre z ofert cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Autor: (opr. jk)

Wytrwali na złoto

Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego to szczególne wydarzenie. W Węgrowie świętowały je ostatnio 22 pary małżeńskie.

Autor: (opr. jk)

Szosowe święto

Święto Gminy Dębe Wielkie było doskonałą okazją do rozegrania w tej miejscowości kolejnej edycji Ligi Masters Cup 2013. Tym razem o puchar wójta Krzysztofa Kalinowskiego. Po Chmielewie, Mińsku i Mrozach – Dębe Wielkie wchodzi do grona miejscowości przyjaznych kolarstwu w powiecie mińskim.

Autor: (opr. jk)

Wdzięczni ocaleni

W 70. rocznicę Ocalenia Dzieci Zamojszczyzny społeczność gminy Grabowiec (pow. zamojski) zaprosiła władze samorządowe z Cegłowa, Kałuszyna i Mrozów oraz cegłowską bibliotekę na specjalną uroczystość.

Autor: (opr. jk)

Grospol mistrzem

Wielkim sukcesem zakończyła się wizyta Grospolu na Stadionie Narodowym. Wywalczyli pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Ligowca turnieju „Zagraj na Narodowym”. W finale zawodów pokonali drużynę PKO BP 2:1.

Autor: (opr. jk)

Grzegorz napędowy

Strażacy z Cegłowa mają za sobą prawie 128 lat istnienia i działania na rzecz lokalnej społeczności. W pełni zasługują więc na nowy sprzęt i doposażenie jednostki, zwłaszcza, że wymaga tego KSRG. W niedzielę, 7 kwietnia br. strażakom z cegłowskiej OSP uroczyście przekazano karosowany samochód i zestaw hydrauliczny.

Autor: (opr. jk)

Pasy pod kontrolą

W pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Zamieniu policjanci zorganizowali dwie akcje profilaktyczne. Przybyli na zaproszenie dyrektorki Ewy Szaniawskiej funkcjonariusze wspólnie z uczniami wzięli udział w happeningu „Mamo, tato zapnij pasy”, a później tłumaczyli młodzieży, jak przeciwdziałać przemocy w szkole i jakie kary mogą spotkać nieletnich za popełnione czyny karalne.

Autor: (opr. jk)

Zobacz więcej: 1   |   2      »