Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Druhów nagrody

Przy okazji zawodów sportowo-pożarniczych w Kałuszynie za wkład pracy na rzecz własnej jednostki wyróżniono 20 druhów.

Autor: (jaz)

Pogrom w Kałuszynie

O taki niski poziom zawodów trzeba się naprawdę postarać. Sztuka udała się w Kałuszynie, gdzie najlepsza drużyna OSP Gołębiówka miała aż 156,83 pkt, w tym ponad 84 w sztafecie i ponad 72 punkty w bojówce.

Autor: (jaz)

Wybili w Marysinie

Nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Marysinie. Złodzieje najpierw wybili dziurę w ścianie, a później weszli do środka, skąd ukradli alkohole, papierosy, artykuły spożywcze oraz środki chemii domowej. Sprawą zajmują się teraz policjanci z posterunku w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Narko-Kałuszyn

Policjanci, prowadząc działania na terenie Kałuszyna, ustalili, że jeden z mieszkańców może ukrywać w swoim domu narkotyki. Postanowili przeszukać posesję i dom 29-letniego kałuszynianina. Sprawdzając pomieszczenia mieszkalne, w jednym z pokojów, odnaleźli zawiniątko z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało jednoznacznie, że jest to 7 gramów marihuany. 29-latek usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Groszki wykryte

Policjanci z komisariatu w Mrozach podczas kontroli drogowej w Nowych Groszkach ujawnili, że mieszkaniec powiatu siedleckiego kierował Skodą, pomimo prawomocnego zakazu, który miał obowiązywać go do 2019 roku. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Kałuszyn bojowy

Otrzymaliśmy pismo od burmistrza w odpowiedzi na złożone przez nas pismo związane z wycofaniem średniego wozu bojowego naszej jednostki – donoszą strażacy z OSP Kałuszyn. Nie tylko – także komentują rewelacje Soszyńskiego, który według druhów nie wie co robi i pisze...

Autor:

Zapomnieli o laureatach

W Kałuszynie uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z czterech powiatów: mińskiego, węgrowskiego, siedleckiego i sokołowskiego pisali dyktando po... niemiecku. Miało ono szczególną formę, bowiem lektorem była prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Autor: (jaz)

Z telefonem na rauszu

Mundurowi z Mrozów na ulicy Warszawskiej w Kałuszynie zatrzymali kierowcę TIR-a. Powodem była fakt, że ten rozmawiał przez telefon komórkowy w czasie jazdy.

Autor: (kpp)

Karczunek ćwiczeń

Na Zalewie Karczunek w Kałuszynie zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Autor: (kpp)

Jędrzejowskie złamanie

Policjanci z mińskiej drogówki podczas kontroli drogowej Fiata Ducato w Jędrzejowie Nowym, ujawnili, że kierowca samochodu, pomimo tego, że był trzeźwy, to jednak złamał prawo.

Autor: (kpp)

Dłużna pamięć

Na uroczystą liturgię w intencji powstańców styczniowych zaprosił mieszkańców sam proboszcz i dziekan Władysław Szymański. Odprawiona przez księdza msza mogła być naprawdę uroczysta, bo 154 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego przypadła akurat w niedzielę. Niestety, nie była i to z kilku powodów...

Autor: (jaz)

Kałuszyn nagrodził

Kałuszyn ma nowych honorowych i zasłużonych obywateli, które nadawane są jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania. Według radnych na honory zasłużyli Marian Soszyński i Jan Żyliński.

Autor: (jaz)

Współpraca na kaca

W sobotę 10 grudnia z potrzeby i obowiązku podziękowania Panu Bogu za 600 lat Kałuszyna uczestniczyłam we Mszy Świętej w intencji mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn z okazji jubileuszu 600-lecia Kałuszyna. Jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, ale ani władze, ani członkowie Towarzystwa nie zostali zaproszeni przez organizatorów jubileuszu do wzięcia udziału w uroczystościach, dlatego ograniczyłam się do udziału we Mszy świętej, na której widziałam więcej zaproszonych gości niż mieszkańców...

Autor:

Na kradzionej karcie

Policjanci pracują przy sprawie dotyczącej kradzieży pieniędzy z konta przy użyciu skradzionej karty bankomatowej, które miały miejsce 1 listopada 2016 roku, między innymi w bankomacie przy ul. Warszawskiej w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Pachnik do odwołania

Ten list, a raczej wezwanie miało być odczytane podczas październikowej sesji rady powiatu mińskiego. Tak się nie stało z przyczyn formalnych, ale przewodnicząca Anna Czyżewska obiecała członkom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, że problemowi poświęci punkt w porządku sesji z dyskusją...

Autor:

Kłamstwa z chamstwa

Sprawą krzyża-pomnika i mogiły powstańczej na targowisku w Kałuszynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej zajmuje się od początku zaistnienia tej sprawy, czyli od marca 2014 roku. Zgodnie zresztą z celem statutowym czyli poszanowania pamiątek i zabytków przeszłości. Ale właśnie przed dwoma laty krzyż-pomnik zdewastował i przeniósł, a święte miejsce – miejsce spoczynku i szczątki powstańców styczniowych zbezcześcił burmistrz Marian Soszyński przy akceptacji dziekana Władysława Szymańskiego. Obaj za ten haniebny czyn i kłamstwa powinni słono zapłacić...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [16]