Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pogoda na suma

Na kałuszyńskim Zalewie Karczunek zorganizowano zawody wędkarskie Sumowisko 2017. Ich głównym celem było oczywiście złowienie jak największego suma. Niestety pomimo wielu starań, zastosowania przeróżnych metod łowienia – czasem bardzo wyrafinowanych – zadanie to okazało się dla wędkarzy zbyt trudne.

Autor: (łk)

Plażowy Karczunek

Nad zalewem Karczunek w Kałuszynie w minionych dniach królowała siatkówka plażowa. Na dwóch równoległych boiskach panowie rozgrywali swoje mecze. Nie przeszkodziło im prażące słońceani deszcz.

Autor: (łk)

Swąd pod prądem

Akcja przeciwko budowie linii wysokiego napięcia w Kałuszynie osiągnęła cel społeczny, ale czy uświadamiający... Działaczki Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej nie zdawały sobie sprawy, że będą ludzie przeciwni ich protestowi. Ba, będą tacy, którzy obrzucą je inwektywami. I to wszystko z powodu prądu...

Autor:

Victoria z kamienia

W ostatnich dniach czerwca na stadionie w Kałuszynie zorganizowano Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla dzieci z okazji jubileuszu 70-lecia klubu Victoria Kałuszyn. W szranki stanęło 12 zespołów,  wśród których znalazły się: Pogoń Siedlce, Top 54 Biała Podlaska, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Tajfun Jartypory i Victoria Kałuszyn, a także goście z Białorusi: Sdjuszor Bereza, Polesie Mozyr, Bielkard  Grodno, Slavija Mozyr i Dinamo Minsk.

Autor: (łk)

Druhów nagrody

Przy okazji zawodów sportowo-pożarniczych w Kałuszynie za wkład pracy na rzecz własnej jednostki wyróżniono 20 druhów.

Autor: (jaz)

Pogrom w Kałuszynie

O taki niski poziom zawodów trzeba się naprawdę postarać. Sztuka udała się w Kałuszynie, gdzie najlepsza drużyna OSP Gołębiówka miała aż 156,83 pkt, w tym ponad 84 w sztafecie i ponad 72 punkty w bojówce.

Autor: (jaz)

Wybili w Marysinie

Nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Marysinie. Złodzieje najpierw wybili dziurę w ścianie, a później weszli do środka, skąd ukradli alkohole, papierosy, artykuły spożywcze oraz środki chemii domowej. Sprawą zajmują się teraz policjanci z posterunku w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Narko-Kałuszyn

Policjanci, prowadząc działania na terenie Kałuszyna, ustalili, że jeden z mieszkańców może ukrywać w swoim domu narkotyki. Postanowili przeszukać posesję i dom 29-letniego kałuszynianina. Sprawdzając pomieszczenia mieszkalne, w jednym z pokojów, odnaleźli zawiniątko z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało jednoznacznie, że jest to 7 gramów marihuany. 29-latek usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Groszki wykryte

Policjanci z komisariatu w Mrozach podczas kontroli drogowej w Nowych Groszkach ujawnili, że mieszkaniec powiatu siedleckiego kierował Skodą, pomimo prawomocnego zakazu, który miał obowiązywać go do 2019 roku. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Kałuszyn bojowy

Otrzymaliśmy pismo od burmistrza w odpowiedzi na złożone przez nas pismo związane z wycofaniem średniego wozu bojowego naszej jednostki – donoszą strażacy z OSP Kałuszyn. Nie tylko – także komentują rewelacje Soszyńskiego, który według druhów nie wie co robi i pisze...

Autor:

Zapomnieli o laureatach

W Kałuszynie uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z czterech powiatów: mińskiego, węgrowskiego, siedleckiego i sokołowskiego pisali dyktando po... niemiecku. Miało ono szczególną formę, bowiem lektorem była prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Autor: (jaz)

Z telefonem na rauszu

Mundurowi z Mrozów na ulicy Warszawskiej w Kałuszynie zatrzymali kierowcę TIR-a. Powodem była fakt, że ten rozmawiał przez telefon komórkowy w czasie jazdy.

Autor: (kpp)

Karczunek ćwiczeń

Na Zalewie Karczunek w Kałuszynie zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Autor: (kpp)

Jędrzejowskie złamanie

Policjanci z mińskiej drogówki podczas kontroli drogowej Fiata Ducato w Jędrzejowie Nowym, ujawnili, że kierowca samochodu, pomimo tego, że był trzeźwy, to jednak złamał prawo.

Autor: (kpp)

Dłużna pamięć

Na uroczystą liturgię w intencji powstańców styczniowych zaprosił mieszkańców sam proboszcz i dziekan Władysław Szymański. Odprawiona przez księdza msza mogła być naprawdę uroczysta, bo 154 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego przypadła akurat w niedzielę. Niestety, nie była i to z kilku powodów...

Autor: (jaz)

Kałuszyn nagrodził

Kałuszyn ma nowych honorowych i zasłużonych obywateli, które nadawane są jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania. Według radnych na honory zasłużyli Marian Soszyński i Jan Żyliński.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [16]