Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Powrót Wyklętych

Po wielu latach organizatorami obchodów dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kałuszynie były władze parafialno-samorządowe, czyli burmistrz Arkadiusz Czyżewski i proboszcz Władysław Szymański z udziałem miejscowych strażaków.

Autor: (jaz)

Do tańca i grzańca

Po kilku latach przerwy odwiedziliśmy Kałuszyn, by towarzyszyć złotym jubilatom podczas uroczystości nagradzania ich za długoletnie małżeńskie pożycie. Burmistrz Arkadiusz Czyżewski ugościł ich nie tylko medalami, ale też słodyczami i koncertem nie tylko do słuchania. Nic dziwnego, że wszystkie pary ruszyły na parkiet...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kałuszyński posiadacz

Policjantom z Mrozów podejrzany wydał się osobowy Volkswagen, zaparkowany późnym wieczorem na środku dworca PKS w Kałuszynie. Postanowili sprawdzić ten pojazd. W środku zastali czterech mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo i podejrzanie, szczególnie jeden z nich – 17-letni mieszkaniec Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Amfa w beemce

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kałuszyn, u którego podczas kontroli znaleźli amfetaminę. Nieumundurowani stróże prawa podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym na uboczu ulicy Warszawskiej BMW. 

Autor: (kpp)

Intershow Kasianiecki

Ferie zimowe jeszcze przed nami, a kałuszyńscy artyści na zimowo spędzali czas pod Tatrami…  

Autor: (jaz)

Kałuszyn z procentem

Policjanci wydziału ruchu drogowego podczas kontroli samochodu Nissan w Marysinie w dniu 18 listopada ujawnili, że kierujący tym pojazdem mieszkaniec Kałuszyna znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. 

Autor: (kpp)

Partycje tradycji

Interesującym projektem, którego realizacji w roku Stulecia Odzyskania Niepodległości podjęło się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, jest prowadzone przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury zadanie NIEPODLEGŁA ZIEMIA MIŃSKA W KULTURZE I TRADYCJI. Jego celem jest dotarcie z inicjatywami kulturalnymi osadzonymi w tematyce patriotycznej do mieszkańców miejscowości w znacznej mierze pozbawionych swobodnego dostępu do innych wydarzeń kulturalnych…

Autor: (dgm)

Ekspansja Gójskiego

Całą niemal niedzielę jeździł Piotr Gójski po gminie. Wieczorem spotkał się z mieszkańcami Kałuszyna. Frekwencja znakomita, a kandydat najlepszy z możliwych – komentują uczestnicy konwencji. Nie dość, że doskonale wykształcony, to też doświadczony samorządowiec.

Autor: (jaz)

Gójski na burmistrza

Zdecydowałem się ubiegać o stanowisko burmistrza Kałuszyna – poinformował publicznie Piotr Gójski. Jego drugie wejście w szranki wyborcze ma podobne przesłania jak w 2014 roku. To przekonanie, że każdą gminą czy miastem powinien zarządzać przede wszystkim ich mieszkaniec, osoba, która utożsamia się z tym miejscem.

Autor: (jaz)

Pijacki dzwon

W poniedziałek 3 września w Kałuszynie doszło do wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Około 22.50 na ulicy Mostowej kierujący Fordem Mondeo mieszkaniec Jakubowa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego na chodniku Forda.

Autor: (kpp)

Kieszonkowcy w Kałuszynie

We wtorek 26 lipca na targu w Kałuszynie do jednej z kobiet podeszło dwóch mężczyzn o ciemnej karnacji i namawiało ja do zakupu bluzki.

Autor: (kpp)

Topielec na Karczunku

W zalewie Karczunek w Kałuszynie zostały znalezione zwłoki. Wcześniej służby mundurowe prowadziły poszukiwania zaginionego mężczyzny, który po raz ostatni był widziany nad wodą 20 lipca. Akcja trwała w nocy, a także nad ranem następnego dnia. Wreszcie strażakom udało się zlokalizować ciało poszukiwanego, które zostało wyciągnięte na brzeg i oddane ratownikom.  Wtedy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Autor: (kpp)

Gasili węgiel

W Ryczołku koło Kałuszyna doszło do pożaru składu węgla. W momencie przyjazdu pierwszych jednostek straży z hałd węgla o wysokości około 7 metrów wydobywał się dym – prawdopodobnie doszło do samozapłonu.

Autor: (kpp)

Mroczki po asfalcie

W Mroczkach doszło do oddania 2,5 kilometrowego odcinka nowo powstałej jezdni. Niby niewiele, a uroczystość zgromadziła wielu vipów i mieszkańców.

Autor: (jaz)

Fleciki na folkowo

Dobiega końca XV edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku 2017. Tym razem wybieramy najlepszą folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2017 roku. Głosowanie na stronie http://www.gesle. folk.pl potrwa tylko do poniedziałku 30 kwietnia. Do wyboru mamy 84 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Autor: (jaz)

Pijana górka na dachu

W piątek 30 marca w Marysinie około południa doszło do dachowania samochodu. Stało się to na DK-2 na tzw. pijanej górce, gdzie kierujący Citroenem 68-letni mieszkaniec Siedlec zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z naczepą samochodu ciężarowego, przez co dachował.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [17]