Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kieszonkowcy w Kałuszynie

We wtorek 26 lipca na targu w Kałuszynie do jednej z kobiet podeszło dwóch mężczyzn o ciemnej karnacji i namawiało ja do zakupu bluzki.

Autor: (kpp)

Topielec na Karczunku

W zalewie Karczunek w Kałuszynie zostały znalezione zwłoki. Wcześniej służby mundurowe prowadziły poszukiwania zaginionego mężczyzny, który po raz ostatni był widziany nad wodą 20 lipca. Akcja trwała w nocy, a także nad ranem następnego dnia. Wreszcie strażakom udało się zlokalizować ciało poszukiwanego, które zostało wyciągnięte na brzeg i oddane ratownikom.  Wtedy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Autor: (kpp)

Gasili węgiel

W Ryczołku koło Kałuszyna doszło do pożaru składu węgla. W momencie przyjazdu pierwszych jednostek straży z hałd węgla o wysokości około 7 metrów wydobywał się dym – prawdopodobnie doszło do samozapłonu.

Autor: (kpp)

Mroczki po asfalcie

W Mroczkach doszło do oddania 2,5 kilometrowego odcinka nowo powstałej jezdni. Niby niewiele, a uroczystość zgromadziła wielu vipów i mieszkańców.

Autor: (jaz)

Fleciki na folkowo

Dobiega końca XV edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku 2017. Tym razem wybieramy najlepszą folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2017 roku. Głosowanie na stronie http://www.gesle. folk.pl potrwa tylko do poniedziałku 30 kwietnia. Do wyboru mamy 84 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Autor: (jaz)

Pijana górka na dachu

W piątek 30 marca w Marysinie około południa doszło do dachowania samochodu. Stało się to na DK-2 na tzw. pijanej górce, gdzie kierujący Citroenem 68-letni mieszkaniec Siedlec zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z naczepą samochodu ciężarowego, przez co dachował.

Autor: (kpp)

Od pomoru po zgnilca

Kilkudziesięciu rolników przybyło na spotkanie w Kałuszynie z posłem Ruchu Kukiz'15 dr. Jarosławem Sachajko, przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa. Najważniejszym poruszanym tematem był Afrykański Pomór Świń, który stanowi zagrożenie dla rozwoju rolnictwa i hodowli trzody chlewnej.

Autor: (jaz)

Kałuszyński susz

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał mieszkaniec Kałuszyna. Stało się to po tym jak policjanci dostrzegli w czasie patrolowania Rudki w gminie Mrozy stojące auto marki Volkswagen Golf. Jego kierowca na widok radiowozu nagle ruszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymali pojazd do kontroli. W środku było trzech mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo, a ich wyjaśnienia co do okoliczności postoju wydały się stróżom prawa podejrzane. Postanowili więc sprawdzić, co przewozi kierowca. Między fotelami odnaleźli ukrytą foliową torebkę w której był zielony susz.

Autor: (kpp)

Kałuszyn ściąga

Śmigłowiec W-3 Sokół należący do stacjonującej na lotnisku w Janowie 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej we wtorek lądował awaryjnie w okolicach Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Ryczołek poszukiwań

W piątek 19 stycznia służby mundurowe podjęły poszukiwania 28-letniego mężczyzny. Przeszukiwano obszar między Ryczołkiem a Leonowem w gminie Kałuszyn.

Autor: (kpp)

Widoczny Kałuszyn

Kampania społeczna Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny rozpoczęła się w 2014 roku z inicjatywy samorządu województwa mazowieckiego, urzędu marszałkowskiego i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego na terenie województwa mazowieckiego. Kolejną szkołą, która została objęta działaniami kampanii, była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Zdrowe opłatkowe

Dzień Spotkania Wigilijnego członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej skłonił nas do podsumowania 2017 roku w działalności Towarzystwa. Jest to taki czas, w którym zarząd dziękuje wszystkim członkom za ich wkład we wszystkie inicjatywy i sprawy, którymi TPZK się zajmowało i zajmuje

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Znęcany Kałuszyn

W Kałuszynie odnotowano przypadek znęcania się nad zwierzęciem.

Autor: (kpp)

Kałuszyn na debacie

Kolejna debata społeczna w nowej odsłonie została zorganizowana dla mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn. Debatę inaugurującą przygotowano w porozumieniu z władzami samorządowymi. W spotkaniu wzięli też aktywny udział dyrektorzy szkół, radni miejscy, sołtysi i mieszkańcy. Ze strony policji w debacie uczestniczyli komendant powiatowy Sławomir Rogowski i jego zastępca Sebastian Ciastoń. Był też naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Piotr Wojda, komendant komisariatu w Mrozach Leszek Murawski, kierownik posterunku w Kałuszynie Piotr Gaładyk i dzielnicowy Robert Bucholski.

Autor: (kpp)

Chrościce zwierzętom

Uczniowie SP w Chrościcach już po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do obchodów Dni Dobroci dla Zwierząt. 22 listopada wybrali się z wizytą do schroniska w Celestynowie, która była ukoronowaniem kilkutygodniowej akcji zbierania darów.

Autor: (jaz)

Marysin na śmierć

Do tragicznego wypadku doszło w Marysinie koło Kałuszyna. W piątek 10 listopada późnym popołudniem na DK-2 ciężarówka Renault zderzyła się z osobowym autem marki Opel. Tirem podróżował tylko kierowca, natomiast w samochodzie osobowym znajdowały się cztery osoby – siedząca za kierownicą 19-latka oraz 22-latka i dwoje 19-latków. Byli to mieszkańcy powiatu łosickiego i siedleckiego.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [16]