Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kuchnia z pejzażem

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku uczestnicy warsztatów uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Dworu Mościbrody za Siedlcami. Szkolenie prowadziła Małgorzata Borkowska, prezeska spółki Dworskie Smaki.

Autor: (jaz)

NOC książek

Od kilku lat w zwyczaje jakubowskiej szkoły wpisała się NOC w BIBLIOTECE. Tegoroczna przygoda z książką rozpoczęła się w piątek 17 listopada od 19.00.

Autor: (jaz)

Zgnilec na trwogę

W czerwcu bieżącego roku w jednej z pasiek w Mistowie wykryto ognisko zgnilca amerykańskiego pszczół. Później wykryto kolejne przypadki zarażonych owadów, a w oczy mieszkańców powiatu mińskiego coraz częściej zaczęły się rzucać tabliczki z informacją o zapowietrzonym obszarze. Mijają kolejne miesiące, a zagrożenie wcale nie ustępuje. Z tego powodu władze gminy Jakubów postanowiły nieco uświadomić mieszkańców w tym temacie...

Autor: Łukasz Kuć

Honory nieobecnych

Dożynki w gminie Jakubów to okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych dla lokalnej społeczności. Nie zawsze jednak są oni obecni podczas święta plonów i w takim przypadku wójt czeka na najbliższą sesję rady gminy, aby w godny sposób nagrodzić wybranych. Właśnie takie wydarzenie niedawno miało miejsce w urzędzie gminy.

Autor: (jaz)

Nocne arkusze

N a teren działki budowlanej w gminie Jakubów dostali się złodzieje, którzy ukradli miedzy innymi 30 arkuszy czarnej blachy dachowej.

Autor: (kpp)

Serowe gratulacje

We wrześniu ser kozi z Jakubowa wytwarzany przez Annę Michalczuk z Rządzy wpisany został na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas sesji wójt Hanna Wocial oficjalnie wręczyła gratulacje producentce sera, która rozsławiła gminę Jakubów.

Autor: (łk)

Elegancja bez tańca

Każdego roku, w październiku władze gminy Jakubów organizują spotkanie seniorów. Tegoroczne obchody gminnego Dnia Seniora wyprawiono w niedzielę 22 października, a miejscem spotkania była urokliwa przystań Na KOŃcu wsi Elżbiety Fabczak w Brzozówce

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Belfrom na agro

W tym roku nauczyciele z gminy Jakubów świętowali po wiejsku, czyli w gospodarstwie agroturystycznym. Sala zapełniła się gośćmi związanymi z oświatą czynnie i sentymentalnie.

Autor: (jaz)

Kończą halę

Od 2016 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie trwa budowa hali sportowej. Jej całkowity koszt – około 2,7 mln zł dzielony jest po połowie między gminą Jakubów a ministerstwem sportu.

Autor: (jaz)

Pasy Mistowa

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie pasowano na ucznia. Tym razem bez naszej kamery, ale za to z wójt Hanną Wocial, przewodnicząca emerytów Aliną Parol, sołtyską Renatą Podsiadły oraz prezesem OSP Mistów Ryszardem Parolem.

Autor: (jaz)

Tradycja na stole

W remizie OSP w Jakubowie zorganizowano szkolenie o identyfikacji i wprowadzaniu na listę produktów tradycyjnych. W trakcie spotkania, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób z gminy Jakubów oraz gmin sąsiednich, przedstawiono zagadnienia związane z produktami tradycyjnymi i regionalnymi i możliwością pozyskania środków unijnych na promocję produktów rolniczych. Omówiono też formy wprowadzania do obrotu żywności tradycyjnej i regionalnej.

Autor: (jaz)

Ogniowy Józefin

W Józefinie w gminie Jakubów doszło do pożaru poddasza budynku drewnianego pokrytego papą i blachą. W chwili przybycia na miejsce straży pożarnych pożar obejmował już połowę budynku.

Autor: (kpp)

Mlęcin ze znajomymi

Na zaproszenie dyrekcji szkoły podstawowej w Mlęcinie do placówki przyjechała dwójka policjantów. Byli to dobrze znani uczniom jakubowskich szkół młodszy aspirant Kamil Gągol i sierżant  sztabowy Dominika Witek.

Autor: (kpp)

Z fetą przed setą

Lało jak z cebra, namioty nie wytrzymywały ataku wody, goście pomarzli, strażakom łamały się głosy, a zapach szampana rozlanego na koła nowego samochodu za ponad 800 tysięcy złotych szybko rozpłynął się w kroplach deszczu. Nic to, bo feta na 90-lecie OSP w Jakubowie być musiała niezależnie od pogody. I wcale nie ostatnia przed setką...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pierwsze braki

Przygotowanie programu rewitalizacji gminy to rozbudowany proces. Jednak już na wczesnych etapach, zanim zostanie przyjęty, można zapoznać się z wieloma interesującymi faktami, problemów społecznych, z którymi boryka się lokalna społeczność. Właśnie ten temat poruszył twórca programu rewitalizacji dla gminy Jakubów

Autor: Łukasz Kuć

Kamienni Bodeccy

W dniu 9 września 2017 roku odbyła się niezwykła uroczystość 70-lecia pożycia małżeńskiego Sabiny i Mieczysława Bodeckich ze Strzebuli, którzy zawarli związek małżeński w kościele katolickim w Wiśniewie, w lutym 1946 roku.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [19]