Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Waleczne buźki

Już po raz siódmy Miński Klub Sportowy MMA TEAM, przy współpracy z Klubem Walki Grappler, zoorganizował Mikołajkowy Turniej w brazylijskim Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży w niezwykle gościnnej gminie Jakubów. Sobota minęła pod znakiem gorącej rywalizacji najmłodszych uczestników turnieju i ich nieco starszych kolegów

Autor: (łk)

Złotka Jakubowa

Tym razem nie w gminie, a w gościnnych progach SP w Jakubowie obchodzono 50-lecie pożycia małżeńskiego. Na uroczystość wójt Hanna Wocial zaprosiła  sześć par. To Krystyna i Jan Wójciccy z Łazisk, Wiesława i Andrzej Wocialowie z Wiśniewa, Maria i Edward Świderscy z Kamionki, Alina i Tadeusz Kuciowie z  Jakubowa, Emilia i Stanisław Drzazgowie z Mistowa oraz Irena i Henryk Bartniccy z Wiśniewa.

Autor: (jaz)

Dachowała z dzieckiem

Na trasie A2 w Przedewsiu kierująca samochodem marki Nissan w wyniku zajechania jej drogi przez inny nieustalony pojazd, który wykonywał manewr zmiany pasa ruchu, zjechała na lewe pobocze drogi, gdzie uderzyła w nasyp, a następnie dachowała.

Autor: (kpp)

Spotkanie z historią

Z Bogiem, honorem i ojczyzną czczono Narodowe Święto Niepodległości w Jakubowie. W tym roku gospodyniami uroczystości były wójt Hanna Wocial i dyrektor Maria Pruszyńska.

Autor: (jaz)

Kuchnia z pejzażem

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku uczestnicy warsztatów uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Dworu Mościbrody za Siedlcami. Szkolenie prowadziła Małgorzata Borkowska, prezeska spółki Dworskie Smaki.

Autor: (jaz)

NOC książek

Od kilku lat w zwyczaje jakubowskiej szkoły wpisała się NOC w BIBLIOTECE. Tegoroczna przygoda z książką rozpoczęła się w piątek 17 listopada od 19.00.

Autor: (jaz)

Zgnilec na trwogę

W czerwcu bieżącego roku w jednej z pasiek w Mistowie wykryto ognisko zgnilca amerykańskiego pszczół. Później wykryto kolejne przypadki zarażonych owadów, a w oczy mieszkańców powiatu mińskiego coraz częściej zaczęły się rzucać tabliczki z informacją o zapowietrzonym obszarze. Mijają kolejne miesiące, a zagrożenie wcale nie ustępuje. Z tego powodu władze gminy Jakubów postanowiły nieco uświadomić mieszkańców w tym temacie...

Autor: Łukasz Kuć

Honory nieobecnych

Dożynki w gminie Jakubów to okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych dla lokalnej społeczności. Nie zawsze jednak są oni obecni podczas święta plonów i w takim przypadku wójt czeka na najbliższą sesję rady gminy, aby w godny sposób nagrodzić wybranych. Właśnie takie wydarzenie niedawno miało miejsce w urzędzie gminy.

Autor: (jaz)

Nocne arkusze

N a teren działki budowlanej w gminie Jakubów dostali się złodzieje, którzy ukradli miedzy innymi 30 arkuszy czarnej blachy dachowej.

Autor: (kpp)

Serowe gratulacje

We wrześniu ser kozi z Jakubowa wytwarzany przez Annę Michalczuk z Rządzy wpisany został na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas sesji wójt Hanna Wocial oficjalnie wręczyła gratulacje producentce sera, która rozsławiła gminę Jakubów.

Autor: (łk)

Elegancja bez tańca

Każdego roku, w październiku władze gminy Jakubów organizują spotkanie seniorów. Tegoroczne obchody gminnego Dnia Seniora wyprawiono w niedzielę 22 października, a miejscem spotkania była urokliwa przystań Na KOŃcu wsi Elżbiety Fabczak w Brzozówce

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Belfrom na agro

W tym roku nauczyciele z gminy Jakubów świętowali po wiejsku, czyli w gospodarstwie agroturystycznym. Sala zapełniła się gośćmi związanymi z oświatą czynnie i sentymentalnie.

Autor: (jaz)

Kończą halę

Od 2016 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie trwa budowa hali sportowej. Jej całkowity koszt – około 2,7 mln zł dzielony jest po połowie między gminą Jakubów a ministerstwem sportu.

Autor: (jaz)

Pasy Mistowa

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie pasowano na ucznia. Tym razem bez naszej kamery, ale za to z wójt Hanną Wocial, przewodnicząca emerytów Aliną Parol, sołtyską Renatą Podsiadły oraz prezesem OSP Mistów Ryszardem Parolem.

Autor: (jaz)

Tradycja na stole

W remizie OSP w Jakubowie zorganizowano szkolenie o identyfikacji i wprowadzaniu na listę produktów tradycyjnych. W trakcie spotkania, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób z gminy Jakubów oraz gmin sąsiednich, przedstawiono zagadnienia związane z produktami tradycyjnymi i regionalnymi i możliwością pozyskania środków unijnych na promocję produktów rolniczych. Omówiono też formy wprowadzania do obrotu żywności tradycyjnej i regionalnej.

Autor: (jaz)

Ogniowy Józefin

W Józefinie w gminie Jakubów doszło do pożaru poddasza budynku drewnianego pokrytego papą i blachą. W chwili przybycia na miejsce straży pożarnych pożar obejmował już połowę budynku.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [19]