Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Swaty na raty

Gmina Jakubów stoi emerytami. W ciągu ostatniej dekady niemal w każdej większej wsi powstało koło emerytów, a za nim zespół ludowy. W Mistowie zorganizowali się przed pięciu laty i od razu wyróżnili się nietuzinkową działalnością. Także artystyczną, której przejawy pokazywali w konkursach, festiwalach i własnych uroczystościach. Podczas piątej, drewnianej rocznicy powstania bawili się w swaty...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kręcili do Strzebuli

Po raz szósty w gminie Jakubów w niedzielę 13 maja pojechali rowerami pod hasłem MASZ ROWER I CHĘĆ, WOKÓŁ JAKUBOWA KRĘĆ. Tym razem podczas rajdu, uczestnicy mogli podziwiać walory przyrodnicze miejscowości wsi Jakubów, Izabelin, Łaziska, Wola Polska , Wiśniew, Turek, Nart i Strzebula.

Autor: (jaz)

Łaziska ochotnicze

W niedzielę 6 maja 2018 roku druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jakubów, świętowali w Łaziskach gminny dzień strażaka.

Autor: (jaz)

Biegiem w jubileusz

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 jest pod tym względem szczególny, ponieważ obchodzimy w nim setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Jakubów władze z wójt Hanną Wocial na czele postanowiły uczcić ten jubileusz organizując III bieg publiczny „Biegniemy z wolnością” oraz marsz nordic walking. Celem było również zachęcenie jak największej liczby mieszkańców gminy Jakubów do wspólnego radosnego świętowania. Bieganie i marsz to przecież najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia.

Autor: (łk)

Woda jak soda

Skażona woda to nieszczęście zdrowotne i ekonomiczne. Jeszcze jest gorzej, gdy mieszkańcy chorują, a sanepid jednoznacznie nie stwierdza, co im zaszkodziło. A do tego gmina i zarządca sieci wodociągowej umywa ręce...

Autor: Wasz LUSTRAtor

Pienia z olśnienia

Konkurs piosenki patriotycznej i to dla seniorów to ewenement kultury nie tylko na skalę powiatu. Wymyśliła go wójt Hanna Wocial i wcieliła w życie. Okazał się niezłym sposobem na uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wójtowe rakietki

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Jakubowie zorganizowano VI Turniej Tenisa Stołowego dla mieszkańców gminy o puchar wójta. Rozgrywki toczyły się w ośmiu grupach wiekowych. Dla laureatów pierwszych, drugich oraz trzecich miejsc oprócz dyplomów przewidziane były statuetki.

Autor: (łk)

Marysia na sto jeden

W czwartek 22 marca 2018 roku Marianna Kopeć – wieloletnia mieszkanka miejscowości Turek w gminie Jakubów obchodziła 101 rocznicę urodzin.

Autor: (jaz)

Jakubów na debacie

Kolejną debatę społeczną w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ” zorganizowano w Jakubowie. Policję reprezentowali: komendant powiatowy Sławomir Rogowski, jego zastępca Sebastian Ciastoń, komendant komisariatu w Stanisławowie Robert Reda wraz z zastępcą Pawłem Chłopikiem oraz dzielnicowy gminy Jakubów Kamil Gągol. Natomiast ze strony samorządowej na spotkanie przybyli: wójt Hanna Wocial i radni z przewodniczącym Krzysztofem Domańskim na czele. Nie zabrakło również władz oświatowych i przedstawicieli GOPS-u. Jednak przede wszystkim na zaproszenie do debaty pozytywnie odpowiedzieli m

Autor: (kpp)

Mądre i skłonne

Pogodzić jednego dnia gminny dzień kobiet i olimpiadę wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii nie jest łatwo. Jeszcze trudniej, gdy w grę wchodzi wyjazd do kina na romantyczną komedię, bo podobno takie obrazy kobiety lubią najbardziej...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Przed setką w Mistowie

Rozpoczęły się przygotowania do obchodów powiatowego święta strażaków. W tym roku wzorem lat ubiegłych strażacy ochotnicy i strażacy PSP z powiatu  mińskiego będą świętować wspólnie.

Autor: (jaz)

Pasy w książkach

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Jakubowie pasowano uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Poprzedziły je lekcje biblioteczne, podczas  których uczniowie zapoznali się ze zbiorami i regulaminem biblioteki, która wzbogaciła się o ponad 1100 książek za kwotę 23 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Autor: (łk)

Antonina na ogniu

W Antoninie w gminie Jakubów doszło do groźnego pożaru. Wybuchł on w budynku gospodarczym w sobotę 3 lutego około godziny 23.

Autor: (kpp)

Pierwszy z Jędrzejowa

W dniu 1 stycznia 2018 roku do lokalnej społeczności gminy Jakubów dołączył Bartosz Wiktorowicz, syn Joanny i Grzegorza z Jędrzejowa Nowego, brat ośmioletniego Marcina. Z tej okazji w dniu 25 stycznia 2018 roku wójt Hanna Wocial wraz z przewodniczącym Krzysztofem Domańskim oraz z pracownikiem ewidencji ludności złożyli wizytę świeżo upieczonym rodzicom.

Autor: (jaz)

Ości miłości

Podczas konkursu czytania listów jury najwyżej oceniło Zofię Trzcińską z Woli Polskiej za list do bliskiego mężczyzny, który jest onirycznym wyznaniem miłości zakochanej, choć niekochanej od lat kobiety. Oto on, byśmy pamiętali, że wśród wszystkich stanów i uczuć najważniejsza jest miłość...

Autor:

Siódme chmurki

Od siedmiu lat wójt Hanna Wocial organizuje wigilię gminną z koncertem kolęd. Tym razem w niedzielę 17 grudnia 2017 roku o 14.00 na placu przed urzędem gminy Jakubów. W spotkaniu uczestniczyli zarówno urzędnicy jak i radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek. Spotkanie rozpoczął korowód kolędowy przygotowany przez dzieci z SP w Jędrzejowie Nowym.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [19]