Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pucharowe maty

Minęła kolejna szachowa sobota w Jakubowie, czyli turniej o puchar dyrektora jakubowskiego zespołu szkół, do którego przystąpili uczniowie SP i gimnazjum. Natomiast starsi zawodnicy wzięli udział w VI Memoriale Krzysztofa Kopczyńskiego, walcząc o puchar starosty mińskiego Antoniego Tarczyńskiego.

Autor: (an)

Gmina na sportowo

W czwartek, 13 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Jędrzejowie Nowym obchodzono Gminny Dzień Sportu pod hasłem ,,Ciesz się z nami sportowymi zawodami”.

Autor: (red)

Setna Anna

Wprawdzie Jakubów nie dorobił się jeszcze domu kultury, ale niemal każde wydarzenie potrafi naznaczyć kulturowym piętnem. Także jubileusze, o czym świadczą nie tylko złote gody, ale też setne urodziny mieszkańców gminy. Właśnie obchodziła je wiśniewianka Anna Łukasiewicz...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Setki na rajd

Pierwszy rajd rowerowy po gminie Jakubów okazał niebywałym sukcesem.

Autor: (jk)

Kaplica spisków

Do rady gminy w Jakubowie wpłynęło nietypowe pismo od jednej z mieszkanek
Turku....

Autor: (łk)

Sąd rodzinny

Sesje rady gminy dają mieszkańcom możliwość publicznego występowania w obronie własnych interesów. W Jakubowie z tego przywileju skorzystał Andrzej Nowik, zarzucając gminie działanie na szkodę dobrego imienia… jego sąsiada. Zamiast jednak pomóc, zaszkodził, a sala obrad szybko zamieniła się w sąd rodzinny.

Autor: Justyna Kowalczyk

Stołowe zmagania

W niedzielę, 17 marca 2013 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się II turniej tenisa stołowego dla mieszkańców Gminy o puchar wójta gminy Jakubów.

Autor:

Marusa też rusza

I znowu Jakubów? Oczywiście i to zapewne nie ostatni raz z piórem i kamerą, bo warto. Kiedy wójt Wocial zaprasza i zapewnia o niespodziankach, to nawet trzeba tam być. Tym bardziej, gdy do gminy przyjeżdżają najaktywniejsze gospodynie, by wspólnie świętować dzień kobiet. Nie tylko one potrafią rozruszać towarzystwo, co udowodnił jeden z pracowników urzędu gminy.

Autor: J. Zboigniew Piątkowski

Skarbiec w Jakubowie

28 lutego 2013 roku odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych SP w Jakubowie zostali pasowani na rycerzy książek szkolnej biblioteki.

Autor: (jaz)

Jakubów halowy

W lutym na hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie już po raz drugi rozegrano turniej halowy o puchar wójt Hanny Wocial.

Autor: (red)

Strażacka siatkówka

W niedzielę 3 marca 2013 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się III turniej piłki siatkowej dla drużyn ochotniczych straży pożarnych o puchar wójta gminy Jakubów.

Autor: (red)

Uzdolnieni z ryzykiem

Zespół Szkół w Jakubowie zakończył projekt indywidualizacji nauczania uczniów klas I-III SP.W jego ramach przeprowadzono zajęcia rozwijające matematyczno-przyrodnicze zainteresowania uzdolnionych uczniów oraz dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, i zagrożonych ryzykiem dysleksji.

Autor: (jaz)

Album tajemnic

Gmina Jakubów atrakcyjna inwestycyjnie, turystycznie, przyjazna swoim  mieszkańcom - to pierwszy album odkrywający piękno jakubowskiej gminy i jedyny zawierający unikalne informacje dotyczące tego terenu. Wydała go firma FOTOPIA – Diany i Przemysława Piątkowskich na zlecenie Urzędu Gminy Jakubów. Wydanie dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Autor: (jk)

Pochód szopek

Zaczęli od Stanisławowa, gdzie gościł po raz pierwszy gminny korowód kolęd a właściwie jasełkowych spektakli. W tym roku tuż przed świętami 19 grudnia 2012 roku kolędnicy z podmińskich gmin zawitali do Jakubowa. Zwołało ich LGD Ziemi Mińskiej, a ugościła wójt Hanna Wocial z dyrektor Marią Pruszyńską

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Turniejowy start

Gmina Jakubów do serca wzięła sobie ustawę śmieciową i na poważnie zabrała się za edukację ekologiczną swoich mieszkańców. W tym roku ruszyła z kampanią „Dbamy o środowisko – segregujemy odpady”, którą docenił m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Akcję rozpoczęto od uczniów szkół podstawowych, którzy stanęli w szranki w turnieju wiedzy ekologicznej. Najlepsi pod koniec listopada spotkali się w finale

Autor: Justyna Kowalczyk

Śluby (nie) na rozróby

Od 1 września podmiński Janów został tylko z jedną szkołą, ale nie tylko podstawową. Właśnie powstał zespół szkół, do którego aktualnie uczęszcza 274 uczniów. W następnym roku szkolnym będzie ich jeszcze więcej, bo pojawi się trzecia klasa  gimnazjalna. Rozbudowana baza szkolna nie będzie więc świeciła pustkami, co również udowadniają najmłodsi, czyli pierwszaki podstawówki

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      15   |   16   |   17   |   18   |   19