Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kobiece promile

Podczas kontroli drogowej na ulicy Mickiewicza w Halinowie policjanci z mińskiej drogówki ujawnili, że 40-latka kierująca Volkswagenem ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie grozi teraz odpowiedzialność karna za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Konik na dwa

We wtorek 21 listopada na 499 kilometrze DK-2 w okolicach Nowego Konika doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Autor: (kpp)

Robią, bo mogą

Sprawozdanie z wykonania budżetu w I półroczu w gminie Halinów jak zwykle składało się z dwóch części – finansowej i inwestycyjnej. Pierwszą przedstawiła skarbnik Aneta Leleń, a  drugą wiceburmistrz Adam Sekmistrz, który jednak nie mówił o zaawansowaniu prac na koniec czerwca, ale już aktualnym...

Autor: Łukasz Kuć

Zrywał podłogę

Policjanci z komisariatu w Halinowie podczas patrolowania Kazimierowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do prywatnego niezamieszkałego budynku. Stało się to podczas patrolu, gdy postanowili sprawdzić jedną z niezamieszkałych posesji, czy nie gromadzą się tam podejrzane osoby.

Autor: (kpp)

Halinów seniorów

Jak co roku, Międzynarodowy Dzień Seniora uczcili członkowie Koła Seniorów nr II z Halinowa. 21 października 2017 roku w świetlicy OSP Długa Kościelna odbyło się spotkanie Koła, któremu przewodniczy Janina Kania. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Autor: (jaz)

Konna Sabina

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy 83 letnią Sabinę Jerzak – założycielkę i współwłaścicielkę Klubu Jeździeckiego Dworek w Okuniewie. Jej pasją było powożenie, ale udało jej się również wyhodować kilka koni, które odnosiły sukcesy na arenie sportowej w rajdach i ujeżdżeniu.

Autor: (jaz)

Spalony samochód

W Michałowie w gminie Halinów doszło do pożaru stodoły. W budynku znajdował się samochód, który całkowicie się spalił.

Autor: (kpp)

Konik na pięć

Po godzinie 12 na DK-2 w Nowym Koniku miał miejsce wypadek drogowy, w którym brało udział pięć osobowych aut.

Autor: (kpp)

Cisie o używkach

Dzielnicowy gminy Halinów wziął udział w dwóch prelekcjach realizowanych przy wsparciu policjantki z zespołu do spraw nieletnich i patologii mińskiej komendy w Szkole Podstawowej w Cisiu.

Autor: (kpp)

Groźby stalkingu

Dzielnicowy z Halinowa wspólnie z policjantką od szkolnej profilaktyki przeprowadzili lekcję na temat cyberzagrożeń dla uczniów z klas szóstych halinowskiej szkoły podstawowej.

Autor: (kpp)

Zamień na kamień

Tegoroczny, czwarty już, Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Nieznanej STRUNA zorganizowany został wyjątkowo w szkolnej auli. W konkursie zmierzyło się 72 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Przeważała tematyka deszczowo-jesienna, poezja śpiewana i czarne stroje, co w połączeniu z obnażeniem talentu i artystycznej duszy tworzyło nastrój niezwykle wzniosły. Pięknym urozmaiceniem okazały się recitale – poezji i muzyki bluesowej…

Autor: Paulina Bratkowska-Auch

Brzeziny z rodziny

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Halinów w tym roku mogły zostać zorganizowane tylko w Brzezinach. Szkoła położona w tej niedużej miejscowości świętuje bowiem swoje 90-lecie, więc połączenie obydwu uroczystości stało się zupełnie naturalne. Na tyle naturalne, że w Brzezinach wszyscy poczuli się jak u siebie...

Autor: Łukasz Kuć

Fundusz dla druhów

Prezes OSP Długa Kościelna Mirosław Lesiński w szczególny sposób chciał podziękować mieszkańcom okolicznych wsi, którzy podczas niedawnych zebrań sołeckich zdecydowali się wesprzeć druhów. Chodzi o przeznaczenie przyszłorocznego funduszu sołeckiego na potrzeby jednostki w Długiej Kościelnej.

Autor: (łk)

Osiedle bogów

Halinowscy urzędnicy wykazali się nie lada wyobraźnią i postanowili w Okuniewie stworzyć osiedle olimpijskich bogów. Zrobili to w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, aby nazwać  anonimowe ulice między Pułtuską i Słoneczną. Radni w sierpniu przyjęli nazwy Afrodyty i Ateny, ale w październiku mieli już opory przed klepnięciem Spartańskiej, Olimpu i Zeusa

Autor: Łukasz Kuć

Puchar Halinowa

W Oleśnicy koło Wrocławia zorganizowano Międzynarodowy Puchar Polski w Judo juniorek/juniorów młodszych i juniorek/juniorów. W dwudniowych zawodach, które przeprowadzono 7 i 8 października największy sukces odniosła Aleksandra Polkowska, zdobywając brązowy medal w wadze do 44 kg w kategorii juniorek młodszych.

Autor: (łk)

Daremna ucieczka

Dzielnicowi z komisariatu w Halinowie zatrzymali w pościgu dwóch podejrzanych o włamanie do samochodu, który stał zaparkowany przy drodze wojewódzkiej nr 637 w Michałowie.  Wcześniej dostali zgłoszenie, że środkiem jezdni miało iść dwóch mężczyzn, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [20]