Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Spalony samochód

W Michałowie w gminie Halinów doszło do pożaru stodoły. W budynku znajdował się samochód, który całkowicie się spalił.

Autor: (kpp)

Konik na pięć

Po godzinie 12 na DK-2 w Nowym Koniku miał miejsce wypadek drogowy, w którym brało udział pięć osobowych aut.

Autor: (kpp)

Cisie o używkach

Dzielnicowy gminy Halinów wziął udział w dwóch prelekcjach realizowanych przy wsparciu policjantki z zespołu do spraw nieletnich i patologii mińskiej komendy w Szkole Podstawowej w Cisiu.

Autor: (kpp)

Groźby stalkingu

Dzielnicowy z Halinowa wspólnie z policjantką od szkolnej profilaktyki przeprowadzili lekcję na temat cyberzagrożeń dla uczniów z klas szóstych halinowskiej szkoły podstawowej.

Autor: (kpp)

Zamień na kamień

Tegoroczny, czwarty już, Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Nieznanej STRUNA zorganizowany został wyjątkowo w szkolnej auli. W konkursie zmierzyło się 72 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Przeważała tematyka deszczowo-jesienna, poezja śpiewana i czarne stroje, co w połączeniu z obnażeniem talentu i artystycznej duszy tworzyło nastrój niezwykle wzniosły. Pięknym urozmaiceniem okazały się recitale – poezji i muzyki bluesowej…

Autor: Paulina Bratkowska-Auch

Brzeziny z rodziny

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Halinów w tym roku mogły zostać zorganizowane tylko w Brzezinach. Szkoła położona w tej niedużej miejscowości świętuje bowiem swoje 90-lecie, więc połączenie obydwu uroczystości stało się zupełnie naturalne. Na tyle naturalne, że w Brzezinach wszyscy poczuli się jak u siebie...

Autor: Łukasz Kuć

Fundusz dla druhów

Prezes OSP Długa Kościelna Mirosław Lesiński w szczególny sposób chciał podziękować mieszkańcom okolicznych wsi, którzy podczas niedawnych zebrań sołeckich zdecydowali się wesprzeć druhów. Chodzi o przeznaczenie przyszłorocznego funduszu sołeckiego na potrzeby jednostki w Długiej Kościelnej.

Autor: (łk)

Osiedle bogów

Halinowscy urzędnicy wykazali się nie lada wyobraźnią i postanowili w Okuniewie stworzyć osiedle olimpijskich bogów. Zrobili to w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, aby nazwać  anonimowe ulice między Pułtuską i Słoneczną. Radni w sierpniu przyjęli nazwy Afrodyty i Ateny, ale w październiku mieli już opory przed klepnięciem Spartańskiej, Olimpu i Zeusa

Autor: Łukasz Kuć

Puchar Halinowa

W Oleśnicy koło Wrocławia zorganizowano Międzynarodowy Puchar Polski w Judo juniorek/juniorów młodszych i juniorek/juniorów. W dwudniowych zawodach, które przeprowadzono 7 i 8 października największy sukces odniosła Aleksandra Polkowska, zdobywając brązowy medal w wadze do 44 kg w kategorii juniorek młodszych.

Autor: (łk)

Daremna ucieczka

Dzielnicowi z komisariatu w Halinowie zatrzymali w pościgu dwóch podejrzanych o włamanie do samochodu, który stał zaparkowany przy drodze wojewódzkiej nr 637 w Michałowie.  Wcześniej dostali zgłoszenie, że środkiem jezdni miało iść dwóch mężczyzn, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Autor: (kpp)

Halinów spalony

W Halinowie przy ul. Okrzei zapalił się murowany mieszkalny budynek pokryty blachą. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, pożarem objęte były dwa pomieszczenia. Po zakończonej akcji, która trwała dwie i pół godziny oszacowano straty. Okazało się, że spaleniu uległy dwa pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem, drewniany strop. Zniszczeniu uległo też pokrycie dachu. Strażakom udało się uratować pozostałą część budynku.

Autor: (kpp)

Bąbelki w wodzie

Na ulicy Długiej w Okuniewie podczas prowadzonych prac remontowych drogowcy zauważyli, że w kałuży wody pojawiają się bąbelki. Jak się okazało, przyczyną był uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia.

Autor: (kpp)

Apel na pasach

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było wiodącym tematem prelekcji zorganizowanej przez dzielnicowego aspiranta Piotra Siatkowskiego, który wspólnie z policjantką od szkolnej profilaktyki sierżantem sztabowym Dominiką Witek odwiedził podstawówkę w Okuniewie.

Autor: (kpp)

103-latka z Długiej

Dziś wspólnie z delegacją samorządowców odwiedziliśmy najstarszą mieszkankę Gminy Halinów Panią Mariannę Śledź z Długiej Kościelnej, która niedawno obchodziła 103 urodziny.

Autor: (jaz)

Grzybowe kłopoty

Policjanci z komisariatu w Halinowie pojechali do mieszkania pracowniczego, gdzie zgłoszono podejrzenie zasłabnięcia – prawdopodobnie po zjedzeniu grzybów. W mieszkaniu, do którego  weszli funkcjonariusze, były dwie osoby – mężczyzna i kobieta. Z relacji mężczyzny wynikało, że dzień wcześniej wspólnie z żoną jadł grzyby, które zbierali w lesie. Miały to być kanie.  Mężczyzna na nic się nie uskarżał, jednak zaniepokoił się stanem zdrowia swojej 54-letniej żony, która była nieprzytomna i nie mógł jej dobudzić. Policjanci, zanim na miejsce dotarła karetka pogotowia, sprawdzili czy kobieta oddycha i ud

Autor: (kpp)

Halinowska dziupla

Kryminalni z mińskiej komendy namierzyli samochodową dziuplę w gminie Halinów. Znajdowało się ona na prywatnej posesji, którą mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [18]