Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kontra w Halinowie

W Pucharze Halinowa w judo dzieci, który został zorganizowany 13 października, klub Judo Kontra reprezentowało 9 młodych sportowców. Wszystkie dzieci uplasowali się na miejscach medalowych.W kategorii dzieci młodszych (rocznik 2010-2011) złote medale zdobyli: Antoni Kozłowski (23 kg), Artur Girndt (25 kg), Krzysztof Gąsiorczyk (26 kg) oraz Tymon Samulik (32 kg). Natomiast brąz uzyskali: Karol Kozłowski (23 kg) i Krystian Maciejal (28 kg).

Autor: (łk)

Zawzięty drwal

Do osobliwego zdarzenia doszło w Mrowiskach, w gminie Halinów. Zostali tam wezwani policjanci, których poinformowano, że na jednej z przydrożnych wierzb siedzi mężczyzna i siekierą ścina gałęzie, zrzucając je na drogę i utrudniając ruch pojazdów. Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu, próbowali sprowadzić mężczyznę na ziemię, ale ten nic sobie z tego nie robił i dalej rąbał gałęzie drzewa.

Autor: (kpp)

Szlachetny dar

W minioną sobotę samorządowcy Halinowa wspólnie z mieszkańcami Długiej Szlacheckiej, Budzisk i okolic odsłonili tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary zbrodni hitlerowskich Niemiec, dokonanych na mieszkańcach Długiej Szlacheckiej, Miłosnej i Cechówki we wrześniu 1939 roku. 

Autor: (jaz)

Uliczne banały

W Cegłowie radni nie chcieli barejowskich nazw ulic, stawiając raczej na powagę. Podobnie myślą samorządowcy w Halinowie, ale nigdy nie idą na przekór propozycjom mieszkańców, które  czasem wzbudzają dyskusje, a nawet żarty – jak w przypadku osiedla olimpijskich bogów w Okuniewie. Podczas czerwcowej sesji również nie obyło się bez komentarzy na temat nazewniczej polityki halinowskiego samorządu...

Autor: Łukasz Kuć

Halinowum 2018

Tym razem 1 lipca przypadł w niedzielę, więc w sali OSP Długa Kościelna halinowskich Halin było co niemiara. Bo jak 1 lipca, to imieniny Haliny w  Halinowie. Najlepiej smakują z poezją, muzyką, operetką i kwiatami.

Autor: (jaz)

Karambol w Koniku

We wtorek 3 lipca DK-2 w Nowym Koniku doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie dziesięć osób.

Autor: (kpp)

Sumy kadencji

Halinowscy radni z głosowania nad absolutorium postanowili urządzić manifest poparcia dla burmistrza Adama Ciszkowskiego i jego ośmioletnich rządów. – Dobrym zwyczajem w tym okresie było to, że trzymaliśmy się razem i głosowaliśmy razem. Teraz też niech tak będzie – zachęcał przewodniczący Marcin Pietrusiński

Autor: Łukasz Kuć

Pijany najazd

W niedzielę 10 czerwca około godziny 11.15 na ul. Warszawskiej w Długiej Szlacheckiej doszło do wypadku. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe – BMW 7 i Ford C-Max. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył Forda.

Autor: (kpp)

Akcje atrakcji

Dokładnie 1 czerwca 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Halinowie zorganizował piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Przez cztery godziny nie tylko dzieci objęte pomocą mogły skorzystać z wielu atrakcji – od malowania twarzy po przeciąganie liny...

Autor: (jaz)

Halinów mixtów

W ZSP w Okuniewie zorganizowano I Międzyszkolny Turniej Siatkówki Mixtów o Puchar Dyrektora ZSP w Okuniewie. Pomysłodawcą zawodów był nowy nauczyciel w-f Michał Parszewski...

Autor: (łk)

Plany na Okuniew

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z remontem mostu nad rzeką Długą w Okuniewie zorganizowano spotkanie przedstawicieli policji, zarządu dróg wojewódzkich i miejskich oraz przedstawiciela wykonawcy robót. Powodem było wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, mających na celu maksymalne usprawnienie ruchu drogowego oraz weryfikacja oznakowania trasy objazdu w związku z zamknięciem mostu.

Autor: (kpp)

Zagórze asfaltowe

Gmina Halinów rozwija się w sposób zrównoważony, a inwestycje są realizowane i w większych i mniejszych sołectwach – twierdzi burmistrz Ciszkowsk i pokazuje zdjęcie świeżo wykonanej nakładki asfaltowej w Zagórzu, które ludnościowo jest jednym z mniejszych sołectw w gminie. Trasa ta łączy drogę wojewódzką 637 z pierwszymi zabudowaniami Zagórza.

Autor: (jaz)

Dudowy i flagowy

Święto Miasta i Gminy Halinów to już impreza z tradycjami. Jej organizatorzy przyzwyczaili nas już do licznych atrakcji i niespodzianek, które czekają na przybywających. Także w tym roku nie mogło być inaczej, a największą atrakcją nie był – jak się spodziewano – koncert Lady Pank, ale wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką rozdawał uczestnikom święta polskie flagi...

Autor: Łukasz Kuć

Woda niedroga

W gminie Halinów zabrakło wody. Gdy jej dostawę wznowiono do miejscowości Okuniew, Zagórze, Budziska i Michałów. Problem z ciągłą dostawą wody wynikał z awarii dystrybucji wody wewnątrz stacji uzdatniania pomiędzy aeratorem, a pompami drugiego stopnia i filtrami oraz z... bardzo dużego zapotrzebowania na wodę, które od 3 maja wzrosło w ciągu doby trzykrotnie. Awaria została usunięta, ale burmistrz Ciszkowski apeluje o rozsądne gospodarowanie wodą i ograniczenie jej zużycia na cele podlewania ogrodów, terenów zielonych oraz napełniania basenów i stawów.

Autor: (jaz)

Trzy w jeden

W marcu 2018 roku doszło do połączenia trzech jak dotąd oddzielnie działających klubów w jeden – Klub Sportowy Halinów. Była to przełomowa decyzja, która długo dojrzewała, a jej efektem ma być lepsze działanie sportu w całej gminie.

Autor: (łk)

Michałów wraca

W Urzędzie Marszałkowskim znowu konsultowano plan zagospodarowania odpadami. Znowu też burmistrz Ciszkowski wyraził zdecydowany sprzeciw gminy Halinów wobec jakiejkolwiek instalacji odpadowej w Zielonce koło Michałowa.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [20]