Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zagórze asfaltowe

Gmina Halinów rozwija się w sposób zrównoważony, a inwestycje są realizowane i w większych i mniejszych sołectwach – twierdzi burmistrz Ciszkowsk i pokazuje zdjęcie świeżo wykonanej nakładki asfaltowej w Zagórzu, które ludnościowo jest jednym z mniejszych sołectw w gminie. Trasa ta łączy drogę wojewódzką 637 z pierwszymi zabudowaniami Zagórza.

Autor: (jaz)

Dudowy i flagowy

Święto Miasta i Gminy Halinów to już impreza z tradycjami. Jej organizatorzy przyzwyczaili nas już do licznych atrakcji i niespodzianek, które czekają na przybywających. Także w tym roku nie mogło być inaczej, a największą atrakcją nie był – jak się spodziewano – koncert Lady Pank, ale wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką rozdawał uczestnikom święta polskie flagi...

Autor: Łukasz Kuć

Woda niedroga

W gminie Halinów zabrakło wody. Gdy jej dostawę wznowiono do miejscowości Okuniew, Zagórze, Budziska i Michałów. Problem z ciągłą dostawą wody wynikał z awarii dystrybucji wody wewnątrz stacji uzdatniania pomiędzy aeratorem, a pompami drugiego stopnia i filtrami oraz z... bardzo dużego zapotrzebowania na wodę, które od 3 maja wzrosło w ciągu doby trzykrotnie. Awaria została usunięta, ale burmistrz Ciszkowski apeluje o rozsądne gospodarowanie wodą i ograniczenie jej zużycia na cele podlewania ogrodów, terenów zielonych oraz napełniania basenów i stawów.

Autor: (jaz)

Trzy w jeden

W marcu 2018 roku doszło do połączenia trzech jak dotąd oddzielnie działających klubów w jeden – Klub Sportowy Halinów. Była to przełomowa decyzja, która długo dojrzewała, a jej efektem ma być lepsze działanie sportu w całej gminie.

Autor: (łk)

Michałów wraca

W Urzędzie Marszałkowskim znowu konsultowano plan zagospodarowania odpadami. Znowu też burmistrz Ciszkowski wyraził zdecydowany sprzeciw gminy Halinów wobec jakiejkolwiek instalacji odpadowej w Zielonce koło Michałowa.

Autor: (jaz)

Złodziej na imprezie

Wspólne działanie funkcjonariuszy wydziału kryminalnego mińskiej komendy i policjanta z komisariatu policji w Halinowie doprowadziło do ustalenia miejsca, w którym ukrywany był skradziony zegarek. Przedmiot wart ok. 45 tys. zł zaginął wraz z perfumami i dwoma telefonami z domu w gminie Halinów. Stało się to podczas towarzyskiego spotkania, jakie zorganizował jeden z domowników pod nieobecność właściciela domu.

Autor: (kpp)

Spalona kotłownia

W poniedziałek 12 marca około 4.00 na ul. Kwiatowej w Okuniewie doszło do pożaru. Ogniem zajął się murowany, kryty papą bliźniaczy budynek gospodarczy.

Autor: (kpp)

Żale powiatowe

Czy posiedzenie rady miejskiej to dobra okazja do dyskusji na temat spraw powiatu? Takie pytania pojawiły się w Halinowie, kiedy sprawozdanie powiatowych radnych przerodziło się w gwałtowną i długą dyskusję. Dotyczyła ona jednak ściśle lokalnych spraw, więc nikogo nie powinno dziwić, że mieszkańcy woleli wybrać się do Halinowa, a nie jechać na posiedzenie rady powiatu do Mińska...

Autor: Łukasz Kuć

Plany i piece

Bywają takie sesje gminnych rad, kiedy jedno, czasem proste, pytanie, powoduje całą lawinę kolejnych. Właśnie tak zdarzyło się podczas lutowego posiedzenia w Halinowie, gdzie radni i sołtysi podzielili się szeregiem uwag związanych ze sprawami, którymi urząd powinien się zająć...

Autor: Łukasz Kuć

Powrót z kasą

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi z Okuniewa, który dokonał kradzieży kasy fiskalnej ze sklepu spożywczego oraz naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, kiedy wspomniany mężczyzna w sklepie w Okuniewie kupił piwo, a później wyrwał kasę fiskalną, z którą uciekł. Powiadomieni przez personel sklepu funkcjonariusze postanowili urządzić zasadzkę, podejrzewając, że złodziej wróci na miejsce przestępstwa.

Autor: (kpp)

Poczwórny Konik

We wtorek 13 lutego po godzinie 16.00 w Starym Koniku na DK-2 doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach, a jeden z nich  uskarżał się na ból kręgosłupa. Zostali objęci pomocą medyczną, a strażacy zajęli się usuwaniem z jezdni skutków zdarzenia. W tym czasie ruch na drodze toczył się wahadłowo.

Autor: (kpp)

Złodziejska sprzątaczka

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii, narzędzi, wędek i artykułów wędkarskich w jednym z domów na terenie działania komisariatu policji w Halinowie. Od początku tej sprawy funkcjonariusze uważnie przyglądali się kobiecie, która była zatrudniona u pokrzywdzonych jako osoba zajmująca się domem. Jej zachowanie oraz wyjaśnienia okoliczności utraty zgłoszonych przedmiotów były podejrzane.

Autor: (kpp)

Szansa na szynach

Temat kolejowych inwestycji w powiecie mińskim od niedawna pobudza do ożywionych dyskusji. Nie może nikogo dziwić, że również w gminie Halinów, która ma być jednym z  beneficjentów zmian, radni zastanawiali się nad najlepszymi rozwiązaniami. Nie chcą bowiem zaprzepaścić żadnej okazji na rozwój gminy...

Autor: Łukasz Kuć

Żar na poddaszu

W sobotę 3 lutego w Okuniewie przy ul. Sadowej doszło do pożaru poddasza jednokondygnacyjnego budynku mieszkalno-gospodarczego. W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze oraz zniszczeniu dach, ściany oraz częściowo wyposażenie budynku.

Autor: (kpp)

Sceny powstańcze

Powstanie styczniowe było ciągiem niedużych bitew i potyczek, a wiele z nich miało miejsce na terenie powiatu mińskiego. Nie dziwi więc, jak wiele starań dokładają lokalne władze, aby uczcić pamięć o bohaterach tamtych wydarzeń. W tym względzie wyróżnia się gmina Halinów, gdzie w sposób szczególny wspomina się zryw niepodległościowy z 1863 roku

Autor: Łukasz Kuć

Linia w korytarzu

Mieszkańcy gmin Latowicz, Cegłów i Kałuszyn ciągle protestują przeciwko budowie linii najwyższego napięcia 400 kV, a tymczasem Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują podobną inwestycję w gminie Halinów. Tym razem powinno się jednak obejść bez strajków, bo chodzi o modernizację istniejącej już linii...

Autor: Łukasz Kuć

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [19]