Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pod nosem burmistrza

W Halinowie tuż przy siedzibie urzędu miasta GS pali śmieciami i oponami. – A może plastikiem z przeterminowaną żywnością? Ktoś nieumiejętnie pali węglem i tyle. Wystarczy wezwać fachowego kominiarza, który raz dwa zrobiłby porządek z kopcącym kominem – radzą halinowianie.

Autor: (jaz)

Michałów bez śmieci

Nie ma planów lokalizacji wysypiska w Zielonce… Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu mińskiego dowiedzieli się o tym już podczas grudniowego konwentu. Oczywiście od marszałek Ewy Orzełowskiej, która opowiadała o nowym Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego…

Autor: (jaz)

Pienia Niepodległej

Skończył się rocznicowo-niepodległościowy rok 2018, co nie znaczy, że teraz patriotyczna stylistyka zostanie porzucona. Wręcz przeciwnie, o czym można było przekonać się w Długiej Kościelnej, gdzie w ramach energicznego koncertu kolędy i pastorałki zabrzmiały w niepodległościowym wydaniu…  

Autor: Łukasz Kuć

Okuniew z pompami

Miły prezent na gwiazdkę dostali strażacy z Okuniewa. Dzięki dofinansowaniu z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pozyskali nową moto-pompę. To dopełnienie tegorocznych obchodów stulecia jednostki, której jesteśmy i my winni prezent. Fakt, po sierpniowym jubileuszu pokazaliśmy w naszym tygodniku i CsTV niemal wszystkie świąteczne parady, mowy i dekoracje.

Autor: (jaz)

Połączona wigilia

W Halinowie tradycyjną wigilię mieszkańców gminy Halinów połączono z kiermaszem bożonarodzeniowym i konkursem kolęd. Wzięło w nim udział 10 grup wokalnych. W młodszej kategorii zwyciężyła klasa IA z ZSP w Halinowie, a w starszej kategorii klasa 7C z ZSP wspólnie z duetem Urszula Dorosz i Sylwia Tomaszewska. W trakcie konkursu w holu gimnazjum trwał kiermasz z przepięknymi ozdobami i wieńcami świątecznymi.

 

Autor: (jaz)

Siostrzane zgłoszenie

W ostatni dzień listopada, tuż po godzinie 22:00 dyżurny komisariatu policji w Halinowie odebrał nietypowe zgłoszenie. Pracownik wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego przekazał szczątkowe informacje od mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, która twierdziła, że na naszym terenie mieszka jej siostra w podeszłym wieku i pilnie potrzebuje pomocy.

Autor: (kpp)

Komisje z tabletu

Halinowscy radni postanowili podczas pierwszego posiedzenia nowej rady miejskiej nie dokładać sobie pracy, dlatego wybór członków i przewodniczących komisji zostawili sobie na drugą sesję. Wtedy, już w urzędzie miejskim, wrócili do tematu, podjęli także szereg innych uchwał, ale przede wszystkim zmagali się z nowoczesną technologią…  

Autor: Łukasz Kuć

Liczne heroiczne

Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czas czy zły los – mówiła słowami Jana Pawła II do złotych par Iwona Jagiełło. Miała do kogo, bo nie dość, że na jubileusz 50-lecia ślubu przybyło aż 17 par, to salę balową w Zagórzu zapełnili liczni goście. Nie tylko rodziny, bo czas był wyborczy…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Numer z Roverem

Mińscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli czerwonego Range Rovera o wartości ok. 200 tys. złotych, który pochodzi z kradzieży. Pojazd znajdował się na posesji znajdującej się w rejonie działania komisariatu w Halinowie.

Autor: (kpp)

Dębowe talenty

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Halinów tym razem zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszolnym w Cisiu. Obchodom święta nauczycieli nie towarzyszyły inne uroczystości, ale to wcale nie oznacza, że obyło się bez miłych niespodzianek…

Autor: Łukasz Kuć

Seryjne kradzieże

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie gminy Halinów miały miejsce kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padały pieniądze, biżuteria i sprzęt RTV. Miejscowi policjanci prowadzili intensywne rozpoznanie środowiska przestępczego. Zbierali w tej sprawie wszelkie informacje i analizowali zebrane dowody. Wynikiem tych czynności było ustalenie podejrzewanego – 27-latka z Warszawy. We wspólnej realizacji kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali tego mężczyznę na terenie Wyszkowa.

Autor: (kpp)

Kontra w Halinowie

W Pucharze Halinowa w judo dzieci, który został zorganizowany 13 października, klub Judo Kontra reprezentowało 9 młodych sportowców. Wszystkie dzieci uplasowali się na miejscach medalowych.W kategorii dzieci młodszych (rocznik 2010-2011) złote medale zdobyli: Antoni Kozłowski (23 kg), Artur Girndt (25 kg), Krzysztof Gąsiorczyk (26 kg) oraz Tymon Samulik (32 kg). Natomiast brąz uzyskali: Karol Kozłowski (23 kg) i Krystian Maciejal (28 kg).

Autor: (łk)

Zawzięty drwal

Do osobliwego zdarzenia doszło w Mrowiskach, w gminie Halinów. Zostali tam wezwani policjanci, których poinformowano, że na jednej z przydrożnych wierzb siedzi mężczyzna i siekierą ścina gałęzie, zrzucając je na drogę i utrudniając ruch pojazdów. Kiedy mundurowi zjawili się na miejscu, próbowali sprowadzić mężczyznę na ziemię, ale ten nic sobie z tego nie robił i dalej rąbał gałęzie drzewa.

Autor: (kpp)

Szlachetny dar

W minioną sobotę samorządowcy Halinowa wspólnie z mieszkańcami Długiej Szlacheckiej, Budzisk i okolic odsłonili tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary zbrodni hitlerowskich Niemiec, dokonanych na mieszkańcach Długiej Szlacheckiej, Miłosnej i Cechówki we wrześniu 1939 roku. 

Autor: (jaz)

Uliczne banały

W Cegłowie radni nie chcieli barejowskich nazw ulic, stawiając raczej na powagę. Podobnie myślą samorządowcy w Halinowie, ale nigdy nie idą na przekór propozycjom mieszkańców, które  czasem wzbudzają dyskusje, a nawet żarty – jak w przypadku osiedla olimpijskich bogów w Okuniewie. Podczas czerwcowej sesji również nie obyło się bez komentarzy na temat nazewniczej polityki halinowskiego samorządu...

Autor: Łukasz Kuć

Halinowum 2018

Tym razem 1 lipca przypadł w niedzielę, więc w sali OSP Długa Kościelna halinowskich Halin było co niemiara. Bo jak 1 lipca, to imieniny Haliny w  Halinowie. Najlepiej smakują z poezją, muzyką, operetką i kwiatami.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [18]