Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Na mocnym gazie

Policjanci z komisariatu w Dobrem podczas kontroli drogowej w Wólce Kokosiej ujawnili,

Autor: (kpp)

Karty przemocy

Jak wynika z danych komendy policji w Dobrem, na terenie gminy Jakubów przeprowadzono 42 interwencje przejawów przemocy w rodzinie.

Autor: (asa)

Zakupowe pułapki

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją sprawdzą czy jeden z mieszkańców Dobrego padł ofiarą internetowego oszusta.

Autor: (kpp)

Laszczka w sieci

Nie ma Mińsk, ma Dobre. Ma od kilku dni wirtualne muzeum Konstantego Laszczki, które zaprasza do zapoznania się z dziełami jednego z najwybitniejszych twórców Ziemi Mińskiej.
Na stronie www.muzeumlaszczka.pl

Autor: (łk)

Cena porządku

Budynek komisariatu policji w Stanisławowie jest już na ukończeniu. Całkowity koszt jego wybudowania to ponad 3 miliony złotych, ale, jak zapewnia komendant powiatowy, nowa siedziba będzie najnowocześniejszym tego typu miejscem nie tylko w powiecie mińskim, ale też w okolicy. Okazuje się jednak, że ciągle brakuje pieniędzy na wyposażenie. W celu ich pozyskania władze mińskiej policji wybrały się do Dobrego

Autor: Łukasz Kuć

Gazowi świadkowie

W Stanisławowie przy ul. Warszawskiej doszło do kradzieży butli gazowych.

Autor: (kpp)

Podżegane włamanie

Policjantom z Dobrego udało się w ramach pracy operacyjnej ustalić tożsamość dwóch mężczyzn zamieszanych w sprawę włamania do baru w centrum Dobrego.

Autor: (kpp)

Sąsiad na liczniku

Policjanci z Dobrego przyjęli zgłoszenie o kradzieży prądu w jednej z miejscowości w dobrzańskiej gminie.

Autor: (kpp)

Pijany traktorzysta

Podczas kontroli drogowej w Rudzienku w gminie Dobre, policjanci z miejscowego Komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej traktorzystę. Okazało się, że kierował on ciągnikiem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Skrzynecki pod Dobrem

W lutym 2015 roku przypada 184. rocznica bitwy pod Dobrem. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem oraz Szkoła Podstawowa w Dropiu zorganizowały uroczyste obchody tego wydarzenia. Być może nie oszałamiały one rozmachem, ale zawsze godne szacunku jest przypominanie o poległych za wiarę i ojczyznę. Szczególnie jeśli robią to najmłodsi

Autor: Łukasz Kuć

Poręby uczuć

To, co wydarzyło się w OSP w Porębach Nowych zasługuje na miano atrakcji kulturalnej najwyższych lotów. Na debiutanckim koncercie zespołu wokalno instrumentalnego Nie wiadomo co to spotkało się wielu fanów, nie zawiedli też miejscowi, którzy na ostatnie kolędowe spotkanie w powiecie przyszli całymi rodzinami

Autor: Teresa Romaszuk

Pokonali Liverpool

W styczniu drużyna rocznika 2004-2005 UKS Dobre wyjechała do Anglii na turniej Liverpool Cup. Zostali tam zaproszeni przez Jonathana Kersa z Fundacji FC Liverpool. Głównym punktem pobytu w mieście Beatlesów był turniej w akademii „The Reds”

Autor: (łk)

Dobre porady

W minioną niedzielę w Dobrem odbyło się spotkanie z senator Marią Koc, wójtem Gałązką i przewodniczącym rady powiatu Danielem Milewskim.

Autor: (jaz)

Dobre z postępem

Niedawno przedstawiliśmy ranking gminnych witryn internetowych naszego powiatu. Mamy nadzieję, że ktoś wziął sobie do serca nasze wnioski i te strony, które znalazły się na dole tabeli zostaną zmodernizowane, a być może nawet całkiem zmienione, tak jak to stało się w Dobrem, gdzie pojawiła się całkiem nowa.

Autor: (łk)

Agresywny domownik

Podczas policyjnej interwencji w gminie Dobre funkcjonariusze obezwładnili 30-letniego domownika, który zachowywał się agresywnie w stosunku do swoich rodziców.

Autor: (kpp)

Zemsta za donos

Policjanci z Dobrego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie jednego z mieszkańców gminy.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [12]