Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Grasant letniskowy

Dzięki społecznym sygnałom policjanci przeprowadzili interwencję, w wyniku której zatrzymali podejrzanego o włamania do domków letniskowych w Wólce Kobylańskiej. Kiedy zgłoszenie, że podejrzany mężczyzna kręci się w okolicy, dotarło na komisariat w Stanisławowie, dyżurny wysłał na miejsce dzielnicowego i policjantkę z zespołu patrolowo-interwencyjnego.

Autor: (kpp)

Seryjny złodziej

20-letni mieszkaniec gminy Dobre, który kilka dni temu usłyszał zarzut popełnienia włamań do domków letniskowych w Wólce Kobylańskiej, ponownie trafił na policyjne przesłuchanie. Ustalono, że mężczyzna może mieć związek z włamaniem do sklepu w Rudzie Pniewnik w gminie Dobre. Doszło tam do wtargnięcia do budynku gospodarczego, a potem do sklepu znajdującego się na tej samej posesji. Sprawca nie zdążył jednak nic ukraść. 20-latek odpowie niebawem za wszystkie włamania, o które dotychczas został podejrzany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Anielice i demony

W sobotę 12 grudnia do pałacu Rudno przybyli kandydaci na aniołów i demonów

Autor: (jaz)

Urokliwe dzieła

Niedzielne deszcze wcale nie przeszkodziły miłośnikom dzielenia się opłatkiem oraz świątecznych kiermaszów w tłumnym stawieniu się w sali widowiskowej w OSP w Dobrem.

Autor: (łk)

Rewizja przeszłości

Pokłosiem niezwykle burzliwego posiedzenia komisji rewizyjnej w Dobrem, była nie mniej burzliwa sesja rady gminy. Komisja wyszła bowiem z wnioskami, aby przyjrzeć się działalności władz poprzedniej kadencji. Niektórym radnym nie spodobało się takie wracanie do przeszłości, zwłaszcza że za działalność swego poprzednika może odpowiedzieć obecny wójt Tadeusz Gałązka...

Autor: Łukasz Kuć

Skazani na zdrowie

Musieli czekać na gości czczących rocznicę i patrona miejscowej SP, więc tak naprawdę święto dobrzańskich emerytów rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem.

Autor: (jaz)

Nekro podwójne

Mińskowi wystarcza na razie jedna nekropolia, a w Dobrem znajdują się dwa cmentarze parafialne. Jeden z nich, pochodzący z lat czterdziestych ubiegłego wieku, dopiero stosunkowo niedawno stał się miejscem pochówków, a przez wiele lat były na nim jedynie nieliczne mogiły.

Autor: (jaz)

Laszczka dębowy

W końcu października Szkoła Podstawowa w Dobrem świętowała 150. rocznicę urodzin patrona Konstantego Laszczki i 80-lecie oddania do użytku budynku szkoły. Te dwie rocznice są ważne dla wszystkich osób związanych ze szkołą i całej społeczności gminy Dobre. Także dla rodziny rzeźbiarza, której światli przedstawiciele nie zapominają o dziadku-artyście...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Światłe waśnie

Już od lutego radni w Dobrem debatują nad sposobem modernizacji oświetlenia ulicznego w gminie. Wójt Gałązka opowiada się za wdrożeniem projektu partnerstwa publiczno-prywatnego, jednak część radnych nie chce o tym słyszeć, za powód podając, że modernizacja powinna zostać wykonana ze środków własnych gminy lub funduszy unijnych, a władza nie powinna napychać kieszeni prywaciarzowi. Październikowa sesja potwierdziła, że o kompromis będzie trudno, a cała sprawa może się przedłużać

Autor: (łk)

Dobrzańscy włamywacze

Policjanci wykryli sprawę włamania do budynku mieszkalnego w Joaninie w gminie Dobre.

Autor: (kpp)

Traktorzysta na promilach

Policjanci ze Stanisławowa zatrzymali do kontroli nietrzeźwego traktorzystę.

Autor: (kpp)

Tropem ciągnika

Policjanci realizując sprawę dotyczącą kradzieży ciągnika rolniczego w dobrzańskiej gminie dotarli do dwóch mieszkańców powiatu węgrowskiego, którzy kupili pochodzący z kradzieży pojazd.

Autor: (kpp)

Cwany złodziej

W ręce policjantów z Dobrego wpadł mężczyzna, który pod pozorem przejażdżki skuterem jednego z mieszkańców, zabrał go i ukrył w lesie.

Autor: (kpp)

Biedne kiesy

Gmina Dobre nie należy do najbogatszych jednostek samorządowych w powiecie. Okazuje się, że podobnie jest z radnymi. Żaden z wybranych reprezentantów społeczności nie wykazał majątku wartego w sumie milion złotych albo więcej. Tylko nieliczni spośród silnie zmaskulinizowanego grona pracują na własny rachunek, a większość jest zatrudniona na etacie...

Autor: Łukasz Kuć

Pijana nauczka

Podczas kontroli drogowej w Radoszynie w gminie Dobre, policjanci z miejscowego komisariatu ujawnili, że kierująca Hondą mieszkanka Warszawy jedzie bez uprawnień.

Autor: (kpp)

Kradzież z baku

Policjanci z Dobrego apelują do mieszkańców o czujność i zwracanie uwagi na podejrzane samochody oraz osoby kręcąc się przy ciężarówkach.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9      »      [12]