Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Repatrianci do Dobrego

Wizyta ambasadora Kazachstanu w powiecie mińskim może mieć konkretne konsekwencje dla gminy Dobre. Jak się okazuje, do wójta Tadeusza Gałązki wpłynęła informacja, że jedna z polskich rodzin zamieszkujących w Kazachstanie chciałaby się osiedlić na terenie gminy Dobre.

Autor: (łk)

Izba w podzięce

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem miało miejsce w zeszłym roku, ale przed władzami gminy stało wtedy jeszcze  jedno zadanie. W osobnym miejscu chcieli uczcić postać Jana Zycha, wieloletniego kierownika dobrzańskiej szkoły i inicjatora powstania muzeum. Teraz to się udało, a efekty prac mogli podziwiać radni i sołtysi…

Autor: Łukasz Kuć

Sołtysom się należy

Czy sołtys ma więcej obowiązków od radnego? Jak się okazuje, pozytywnie na to pytanie odpowiada część sołtysów z gminy Dobre, którzy spodziewają się też godziwego wynagrodzenia za swoją pracę. Dlatego podczas sesji rozegrali prawdziwą batalię o podwyżkę swoich diet, pozyskali sojuszników wśród radnych i ostatecznie wygrali…

Autor: Łukasz Kuć

Tropem kamer

Policjanci ze Stanisławowa wyjaśnili sprawę kradzieży kamer z budynku urzędu gminy w Dobrem…

Autor: (kpp)

Rudno na śmierć

W sobotę, 13 kwietnia w Rudnie (gm. Dobre) doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Autor: (kpp)

Dobre bitewne

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem i Szkoła Podstawowa im. Piotra Wysockiego w Dropiu zorganizowały Uroczyste obchody Rocznicy Bitwy pod Dobrem. Pod pomnikiem poległych w 1831 roku złożono uroczyście wiązanki, a uczniowie ze szkoły podstawowej jak co roku przygotowali piękną część artystyczną dla wszystkich przybyłych na uroczystości.

Autor: (jaz)

Dary do pary

Pobierali się w roku przemian politycznych, z których na pierwszy plan wybiły się czystki żydowskie wypominane nam do dzisiaj nie tylko przez rezygnujących z polskości. Im w głowie nie była jednak polityka, a ślub i wesele. Tym bardziej, że niektórzy kawalerowie sięgali już trzydziestki, a panny też nie chciały czekać na lepsze szczęście. Nie pomyliły się, a po 50 latach nie ominęły ich zaszczyty i podwójne dary…  

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

DNA włamywacza

Dzięki śladom DNA policjanci z komisariatu w Stanisławowie ustalili podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Dobre, gdzie sprawcy włamywali się do budynków pod nieobecność właścicieli i kradli wyposażenie, drobny sprzęt elektryczny i narzędzia.

Autor: (kpp)

Mlęcin zanęcił

Każdy czas i miejsce są dobre do uczczenia odrodzonej ojczyzny. Także w kontekście lokalnym, co czują społeczności aktywnych wsi. Należą do nich niewątpliwie druhowie z Mlęcina, którzy 1 grudnia postanowili dać upust swego patriotyzmu…  

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Polonez dla Polski

Jak co roku, mieszkańcy gminy Dobre uczcili Narodowe Święto Niepodległości zbierając się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego dłuta Konstantego Laszczki. Złożono pod nim biało-czerwone wieńce od władz gminy, radnych powiatu oraz mieszkańców. 

Autor: (ams)

Spłonęła w mieszkaniu

We wtorek 30 października w bloku położonym przy ul. Jana Kilińskiego w Dobrem doszło do pożaru. Ogień pojawił się na drugim piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całe mieszkanie. 

Autor: (kpp)

Oklaski dla Laszczki

W słoneczną niedzielę 14. października odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Społecznego Muzeum im. Konstantego Laszczki w Dobrem

Autor: Anna i Piotr Sikorscy

Kamienne szeregi

– Szkoła w Górkach, to szkoła rodzinna. Skąpana w zieleni lasów, otoczona niezwykle pięknym krajobrazem kształci podopiecznych w duchu wartości dziś najważniejszych – mówiła Renata Osica-Duszczyk – dyrektor Publicznej Szkoły im. Szarych Szeregów. Obchody 70-lecia istnienia placówki, a także 15-lecie nadania jej imienia i sztandaru, były doskonałą okazją do głoszenia peanów na cześć szkoły.

Autor: Łukasz Kuć

Pijany ciągnął pijanego

Na mińskiej obwodnicy doszło do kuriozalnej sytuacji. 30-letni mieszkaniec gminy Dobre w pewnym momencie stracił panowanie nad osobową Hondą i uderzył w bariery energochłonne. Nie mogąc kontynuować jazdy, zadzwonił do swojego 25-letniego sąsiada, aby ten go zholował.

Autor: (kpp)

Płonące stodoły

W piątek 21 września w gminie Dobre doszło do dwóch pożarów. W obu przypadkach paliła się stodoła. Wczesnym popołudniem wpłynęło zgłoszeni z Ryni, gdzie strażakom udało się częściowo uratować budynek, a także zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski budynek gospodarczy.

Autor: (kpp)

Z Ładzynia do Dobrego

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką wrzesień to czas na wznowienie spotkań z młodzieżą szkolną. Na początek mundurowi udali się do Ładzynia i Dobrego.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [13]