Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kamienne szeregi

– Szkoła w Górkach, to szkoła rodzinna. Skąpana w zieleni lasów, otoczona niezwykle pięknym krajobrazem kształci podopiecznych w duchu wartości dziś najważniejszych – mówiła Renata Osica-Duszczyk – dyrektor Publicznej Szkoły im. Szarych Szeregów. Obchody 70-lecia istnienia placówki, a także 15-lecie nadania jej imienia i sztandaru, były doskonałą okazją do głoszenia peanów na cześć szkoły.

Autor: Łukasz Kuć

Pijany ciągnął pijanego

Na mińskiej obwodnicy doszło do kuriozalnej sytuacji. 30-letni mieszkaniec gminy Dobre w pewnym momencie stracił panowanie nad osobową Hondą i uderzył w bariery energochłonne. Nie mogąc kontynuować jazdy, zadzwonił do swojego 25-letniego sąsiada, aby ten go zholował.

Autor: (kpp)

Płonące stodoły

W piątek 21 września w gminie Dobre doszło do dwóch pożarów. W obu przypadkach paliła się stodoła. Wczesnym popołudniem wpłynęło zgłoszeni z Ryni, gdzie strażakom udało się częściowo uratować budynek, a także zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski budynek gospodarczy.

Autor: (kpp)

Z Ładzynia do Dobrego

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką wrzesień to czas na wznowienie spotkań z młodzieżą szkolną. Na początek mundurowi udali się do Ładzynia i Dobrego.

Autor: (kpp)

Odsłony plonów

Pogoda dopisała, a po ostatnich deszczach plac targowy w Dobrem miał wręcz idealną nawierzchnię. Tam właśnie w niedzielę 2 września jak co roku zorganizowano dożynki gminno-parafialne. Obchody rozpoczęły się w południe uroczystą mszą w intencji rolników. Korowód dożynkowy liczył tylko trzy wieńce, a starostowie z wójtem jechali na plac wolantem. Za nimi dobrzanie, mieszkańcy gminy i długi sznur samochodów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dobre pożarów

W Rąbierzy-Kolonii miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego – pustostanu, który w wyniku działania ognia uległ całkowitemu spaleniu.

Autor: (kpp)

Długi posługi

To nie pomyłka, a tylko zbieg różnych okoliczności. Rzeczywiście strażacy z gminy Dobre obchodzili swe święto w Czarnogłowiu, ale tylko ich prezes i gminni urzędnicy wiedzą, dlaczego piszemy o nich dopiero w sierpniu. Jednak trzeba, bo czarnogłowianie zasłużyli nie tylko na strażacką pochwałę...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Salwy pamięci

Jedna z sierpniowych niedziel w Gęsiance jest zawsze wyjątkowa. To wtedy przy pomniku bestialsko zamordowanych w 1944 roku cywilów zbierają się wszyscy, w których umysłach ta wojenna tragedia pozostawiła niezatarty ślad...

Autor: Łukasz Kuć

Wskoczył na samochód

Zarzut uszkodzenia mienia i obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Dobre. W niedzielę 8 lipca na ulicy Rynek w Dobrem uszkodził on stojące tam auto.

Autor: (kpp)

Taneczni dobrzanie

Rok szkolny 2017/2018 przyniósł szkolnym grupom tanecznym z Dobrego kolejne sukcesy. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak w Mrozach to dwuetapowy konkurs. W pierwszym etapie komisja wyłoniła najlepsze prezentacje na podstawie nadesłanych nagrań. W finale w kategorii taniec znalazły się wszystkie trzy zgłoszone grupy z Dobrego.

Autor: (łk)

Dobra debata

Kolejną debatę społeczną policjanci zorganizowali w Dobrem. Ze strony służb mundurowych wzięli w niej udział: pierwszy zastępca komendanta powiatowego Sebastian Ciastoń oraz komendant komisariatu w Stanisławowie Robert Reda wraz z zastępcą Pawłem Chłopikiem. Nie zabrakło także dzielnicowego Mariusza Adamca.

Autor: (kpp)

Nocne używki

Prawie 2,5 grama metamfetaminy zabezpieczyli stanisławowscy policjanci u 25-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki. Wpadł podczas rutynowej kontroli, którą przeprowadzono na jednej z ulic w Dobrem. Ponieważ była to pora nocna i czas powrotów z imprez rozrywkowych, policjanci poddali kierującego Volkswagenem badaniu alkomatem. Był trzeźwy, ale jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Autor: (kpp)

Laszczka po nowemu

Nietypową przerwę w obradach zafundowali sobie radni gminy Dobre. Odwiedzili nową siedzibę Społecznego Muzeum Konstantego Laszczki, którą stał się budynek dawnego komisariatu policji przy ulicy Kościuszki. Po muzeum oprowadzała i ze swadą opowiadała o Laszczce niezastąpiona Jadwiga Grzenda...

Autor: Łukasz Kuć

Gruntowe poprawy

Jeśli istnieje temat, o którym każdy z obecnych na posiedzeniach rady gminy miałby coś do powiedzenia, to z pewnością są nim drogi. Wizyta dyrektora dróg powiatowych Andrzeja Solonka w Dobrem tylko potwierdziła ten fakt. Pytań i uwag było tak wiele, że w pewnym momencie konieczne stało się przerwanie przedłużającej się dyskusji...

Autor: Łukasz Kuć

Wójta do ciupy...

Konflikt między radnym Piotrem Sadurskim a wójtem Tadeuszem Gałązką jest lokalnej społeczność doskonale znany. Rozwijał się w ciągu całej obecnej kadencji – od drobnych uszczypliwości, przez ostre wymiany zdań, aż do skarg pisanych na wójta i urzędników. Jednak radny z Dobrego niedawno przekroczył kolejną granicę i złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta i jego podwładnych...

Autor: Łukasz Kuć

Perłowi sołtysi

Dzień sołtysa już za nami, ale wójt Dobrego Tadeusz Gałązka w szczególny sposób postanowił uhonorować troje spośród samorządowców. Najlepszą ku temu okazją była marcowa sesja rady gminy.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [12]