Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Przedświąteczny pożar

W miejscowości Joanin gm. Dobre, miał miejsce pożar poddasza murowanego budynku mieszkalnego, pokrytego blachą.

Autor: (kpp)

Baśniowe kramy

Kapryśnie deszczowa pogoda nie odstraszyła w ubiegłą niedzielę zwolenników opłatkowych spotkań, mikołajkowych niespodzianek oraz świątecznych kiermaszów. W Dobrem z roku na rok przybywa propozycji artystycznych. Tym razem także, za sprawą ośrodka kultury oraz przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej spełniano marzenia Bożego Narodzenia

Autor: Teresa Romaszuk

Gołębiowy łup

W Modecinie w gminie Dobre złodzieje ukradli 35 sztuk gołębi różnych ras. Policjanci z Dobrego będą prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Jednocześnie chcą uczulić mieszkańców na właściwe zabezpieczanie gołębników, zamykanie bram i furtek, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób, natychmiastowego powiadamianie Policji.

Autor: (kpp)

Szybki przemytnik

Policjanci z drogówki prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej nr 50 w gminie Dobre, wykorzystując do tego nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Autor: (kpp)

Mocne zasługi

Na medale 50-lecia małżeństwa trzeba pracować najdłużej, bo ponad 18 250 nocy i dni – mówiła do złotych jubilatów kierownik USC w Dobrem, a wójt Radzio z satysfakcją stwierdził, że w tym roku on także przekroczył magiczną pięćdziesiątkę, ale urodzin. Jest na sali nawet ten, który go wtedy trzymał do chrztu... To Zdzisław Ratuski, który na jubileusz przybył bez żony... Wcale to nie umniejszyło jego zasług jako jubilata i chrzestnego wójta

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nieproszeni goście

Policjanci z komisariatu w Dobrem zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 31 i 34 lat, którzy wtargnęli na prywatną posesję, pobili właściciela i zniszczyli drzwi wejściowe do domu.

Autor: (kpp)

Żniwne dzwonki

W minioną niedzielę w Dobrem świętowano dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja, podczas której odbyło się poświęcenie wieńców oraz chlebów dożynkowych. Potem wszyscy przeszli w tradycyjnym, barwnym korowodzie na rynek, gdzie w pomnikowej pozie czekał już na nich marszałek Józef Piłsudski.

Autor: Teresa Romaszuk

Agresywny małżonek

Policjanci z Dobrego pojechali na teren gminy Dobre, gdzie miała miejsce domowa awantura.

Autor: (kpp)

Znikające sosny

Właścicielka działki leśnej w miejscowości Sokóle ujawniła, że nieznani sprawcy wycięli i ukradli 12 sosen.

Autor: (kpp)

Miażdżąca terenówka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 31 lipca na drodze nr 637 w miejscowości Nowe Poręby.

Autor: (kpp)

Zlewne diamenty

Gdzie leżą Sołki? Daleko, bo w gminie Dobre, prawie na granicy powiatu mińskiego, ale tuż przy drodze wojewódzkiej do Węgrowa. Liczą ok. 50 gospodarstw domowych, a mniejsze dzieci posyłają na naukę do Dropia. No, ale Sołki mają jednostkę OSP, która właśnie obchodziła 60 lat istnienia. Nie bez przygód, ale najbardziej dała się we znaki ulewa. Nawet pochodząca z Sołk jakubowska wójt Hanna Wocial nie dała jej rady...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Sołki na kopie

Jednostka OSP w Sołkach została założona latem 1954 roku. Inicjatorem i pomysłodawcą był Stefan Zalewski, na pierwszego naczelnika wybrano Tadeusza Wypustka, a na prezesa powołano Feliksa Malejczyka.

Autor: (jaz)

Dobre bez nałogów

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem po raz kolejny zadbał, aby czynny wypoczynek połączył pokolenia.

Autor: (ret)

Płonąca trawa

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Dobre, jadąc przez Wólkę Kokosią zauważyli palącą się trawę.

Autor: (kpp)

Pożar budynku

W miejscowości Kąty – Borucza w gminie Dobre miał miejsce pożar budynku gospodarczego.

Autor: (kpp)

Toyota w rowie

W Świdrowie w gm. Dobre samochód osobowy marki Toyota Yaris wjechał do rowu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [12]