Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Skupie na awans

Na boisku, gdzie kiedyś walczyli o punkty piłkarze z cegłowskiego Piaseczna, trawa jeszcze nie wypadła, więc nadaje się do przeprowadzenia zawodów strażackich. Wykorzystują więc tę urokliwą polanę druhowie, zapraszając do rywalizacji wszystkie jednostki OSP z terenu gminy. Przed rokiem wygrała Mienia, a w minioną niedzielę najszybsi byli ochotnicy ze Skupia.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Auto-włam

Policjanci z mroziańskiego komisariatu rozwiązali sprawę włamania do osobowego fiata zaparkowanego przy cegłowskiej stacji kolejowej.

Autor: (kpp)

Piłka pamięci

W niedzielę 7 lipca br. odbył się siódmy Memoriał im. Marka Spodara.

Autor: (ug Cegłów)

Rodzinne Piaseczno

W ostatnią niedzielę czerwca br. przy Zespole Szkolnym w Piasecznie odbył się Piknik Rodzinny. Rodzice wraz z dziećmi oraz nauczycielami poświęcili pierwszą niedzielę wakacji, żeby uczestniczyć w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu. Nawet ulewny deszcz, nie przeszkodził w kontynuacji rodzinnego święta, trwającego do późnego popołudnia.

Autor: (red)

Wdzięczni ocaleni

W 70. rocznicę Ocalenia Dzieci Zamojszczyzny społeczność gminy Grabowiec (pow. zamojski) zaprosiła władze samorządowe z Cegłowa, Kałuszyna i Mrozów oraz cegłowską bibliotekę na specjalną uroczystość.

Autor: (opr. jk)

Integracja maluchów

Przedszkolaki z powiatu mińskiego w piątek, 21 czerwca 2013 r. tłumnie integrowały się w myśl hasła - Z kulturą na TAK od najmłodszych lat.

Autor: (jk)

Opole w szkole

Powstali 3 lata temu, by wspierać rozwój Wiciejowa i okolic, a przede wszystkim – szkoły. Teraz to ona jest oczkiem w głowie, więc dla niej i razem z nią po raz pierwszy zdecydowali się zorganizować festyn rodzinny. Tak powstała Wiciejada, czyli impreza zrzeszająca nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. I. Prądzyńskiego, ale całą okolicę, w tym i peryferie Mińska.

Autor: Justyna Kowalczyk

Umowa na wóz

W poniedziałek, 3 czerwca 2013 r. wójt gminy Cegłów Marcin Uchamn podpisał umowę na dostawę wozu asenizacyjnego wraz z wyposażeniem.

Autor: (red)

Puchar z orlika

W niedzielę 2 czerwca na kompleksie sportowym przy Zespole Szkolnym w Cegłowie już po raz drugi grano w piłkę nożną o puchar wójta. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: Gmina Cegłów, Jutrzenka I Cegłów, Jutrzenka II Cegłów, Jutrzenka Cegłów Seniorzy, Kiczki, Nowakowscy i spółka, Mgiełka Mienia, Posiadały, Szkoły średnie, Szopy i szwagier, Skwarne – Podciernie oraz gościnnie drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Autor: (red)

Matkom wsi

We wtorek, 28 maja, wójt Marcin Uchman spotkał się z gospodyniami z terenu gminy Cegłów z okazji Święta Matki Wsi.

Autor: (red)

Energetyczny opór

PGE postanowiło podwyższyć samorządom opłaty za dzierżawę infrastruktury pod oświetlenie uliczne, co pozwoliłoby na inwestycje w modernizację linii. Gmina Cegłów jako pierwsza w powiecie stawiła opór dyktaturze monopolistycznej spółki. Po nieudanych negocjacjach z PGE radni jednogłośnie zadecydowali, by odpłacić się jej pięknym za nadobne.

Autor: Justyna Kowalczyk

Bajkowe święto

Gminna Biblioteka Publiczna w Cegłowie uczciła Międzynarodowe Święto Książki specjalnymi zajęciami dla najmłodszych czytelników.

Autor: (gbp)

Umowa na targ

Stało się. W środę, 10 kwietnia, w Urzędzie Gminy w Cegłowie wójt Marcin Uchman podpisał umowę na wykonanie przebudowy targowiska gminnego.

Autor: (red)

Zatańczyły dla Kingi

W środę 17 kwietnia grupa taneczna z Cegłowa po kierunkiem Honoraty Grudzień uczestniczyła w wojewódzkim KULTUROMANIAKu w Mrozach.

Autor: (gbp)

Cegłów ambasadorem

W ramach projektu współpracy Smaczna Zdrowa Regionalna Europejska Kuchnia SZREK w Chodowie odbyło się spotkanie stowarzyszeń „Kapitał-Praca-Rozwój”.

Autor: (red)

Czyszczą za miliony

Choć zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Cegłowie działa już od 25 stycznia, to na oficjalnie otwarcie trzeba było poczekać do kwietnia. Dzień Ziemi i organizowany z tej okazji piknik ekologiczny były bowiem idealną okazją, by przeciąć wstęgę i tym samym pokazać mieszkańcom oraz gościom sztandarową inwestycję gminy – zielonej perełki powiatu.

Autor: Justyna Kowalczyk

Zobacz więcej: [1]      «      23   |   24   |   25   |   26   |   27      »      [27]