Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Karolak bankrutem

W czasie kampanii prezydenckiej Tomasz Karolak mocno zaangażował się we wspieranie byłego prezydenta. Teraz prosi o wsparcie co najmniej 3 mln złotych, bo jego teatrowi grozi upadek. Czy wycofanie się sponsorów z teatru IMKA ma związek z popieraniem Platformy Obywatelskiej?

Autor: (jaz)

Co nam śmierdzi...

Od kilku tygodni mińszczanie narzekają na opary smrodu, który unosi się nad miastem. Okazuje się, że powody do narzekań ma niemal całe Mazowsze, a sprawcą są liczne pożary.

Autor: (jaz)

Bliskie sercu

Ruszyła X edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Swój talent mogą zaprezentować fotografowie amatorzy, znający miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym.

Autor: (jaz)

Egzekucja na sms

Prawo egzekucyjne pozwala wierzycielowi na informowanie zobowiązanego poprzez sms, czyli krótką wiadomość tekstową.

Autor: (jaz)

Brelok na ofiarę

Ostrzegamy przed niebezpiecznymi breloczkami do kluczy. Są one oferowane głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy prezent. Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach.

Autor: (jaz)

W ogniu i popiele

Runda wiosenna ligowych rozgrywek wyraźnie pokazuje, że nie wszystkim udało się utrzymać formę z jesieni. Wśród tych drużyn, które ostatnio najbardziej rozczarowują znajdują się Płomień Dębe Wielkie i Fenix Siennica. Ekipa z Dębego, do niedawna lider tabeli, przegrała drugi mecz z rzędu. Sienniczanie ponieśli zaś już trzecią porażkę, tym boleśniejszą, że w meczu, w którym mieli wiele szans na strzelenie gola

Autor: Łukasz Kuć

Słodkie gorycze

W minionej kolejce ligowych rozgrywek uwagę przykuwała jak zwykle Mazovia. Wszyscy się zastanawiali, jak mińska drużyna spisze się w meczu wyjazdowy, po tym jak przegrała swoje poprzednie spotkanie. Jednak to druga ekipa Mazovii zasługuje w tym tygodniu na szczególną uwagę

Autor: Łukasz Kuć

Próby wiosenne

Wiosenna runda rozgrywek ligowych ruszyła już pełną parą. Każda drużyna z naszego powiatu rozegrała już przynajmniej po jednym spotkaniu. Najwięcej uwagi przyciąga jak zwykle mińska Mazovia, ale także w rozgrywkach niższej klasy działo się wiele ciekawego. Mieliśmy na przykład interesujące derby powiatu...

Autor: Łukasz Kuć

Domowy tryumf

W minionej kolejce Mazovia podejmowała u siebie bezpośredniego sąsiada z tabeli ligowej - drużynę KS Łomianki. Po dobrej grze piłkarze trenera Janusza Puchalskiego odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:0.

Autor: (łk)

Klimat na sukces

Udała się piłkarzom Mazovii inauguracja rozgrywek IV ligi w rundzie wiosennej. Wygrali bardzo trudny wyjazdowy mecz z Wkrą Żuromin, a kiedy przyszła pora na to by pokazać się na własnym boisku, zaprezentowali się z najlepszej strony pewnie wygrywając mecz z Ostrovią Ostrów Mazowiecka

Autor: (łk)

Zadłużamy się...

Co piąty Polak ma zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Zadłużamy się niezależnie od wykształcenia, statusu pracy, czy miejsca zamieszkania.

Autor: (jaz)

Szachowa Macierzanka

Przedostatnia sobota listopada była świadkiem Drużynowych Mistrzostw Szkół Mazowsza w Szachach. Odbyły się one w Gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba szachistów – 521.

Autor: (łk)

Nowosielski z marszałkiem

Może trzeba się zbuntować, by ktoś nas zauważył. Tak się złożyło w przypadku Zbigniewa Nowosielskiego, który otrzymał nagrodę marszałka Struzika za 2014 rok.

Autor: (jaz)

Sawicki do Sejmiku

Dzięki podejmowanym działaniom społecznym mieszkańcy i przedsiębiorcy powiatu mińskiego oraz Mazowsza w latach 2009-2014 wzbogacili się o ponad 12,7 mln zł w przeliczeniu na projekty inwestycyjne przedsiebiorców, samorządowów, kultury, sportu, edukacji, turystyki – mówi Marcin Sawicki, nasz kandydat do Sejmiku Mazowsza

Autor:

Ranczo w kurii

Ekipa serialu Ranczo oprócz Jeruzala, Latowicza i pobliskich wsi odwiedziła także miński pałac i Mazoviankę, która zmieniła nazwę na Kofi&Ti.

Autor: (jaz)

Wygrały w Ząbkach

Tygryski rozegrały wyjazdowy mecz na szczycie z Ząbkovią.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [10]