Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Gala sportowców

We wtorek, 12 lutego, po raz szósty w Węgrowie zostali uhonorowani sportowcy, trenerzy, działacze, sponsorzy sportu i wszyscy ci, którzy wyróżniali się swoją działalnością sportową w roku 2012. Podczas gali wręczono nagrody w 6 kategoriach: najlepszy sportowiec i trener, najciekawsza impreza sportowa w Węgrowie, sponsor Sportu, wybitny sportowiec rodem z Węgrowa i zasłużony dla węgrowskiego sportu.

Autor: (mi)

Piraci na drogach

W ciągu ubiegłego tygodnia na węgrowskich drogach dużo się działo – działaniom prewencyjnym funkcjonariuszy policji towarzyszyły niebezpieczne wypadki drogowe. Zakończyła się również kolejna akcja bezpiecznych ferii, która ubiegła pod znakiem spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Autor: (mi)

Nie tylko w Krakowie

Hejnał to sygnał muzyczny wygrywany m.in. na trąbce; odtwarzany o określonej porze dnia, zwykle z wieży ratusza. W Polsce najbardziej znany jest Hejnał Mariacki- melodia grana co godzinę z Wieży Mariackiej kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie przez trębacza.

Autor: (mi)

Szkolne tabele

Zgodnie z coroczną tradycją, 25 stycznia 2013 roku w Miedznie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/2012 - prowadzone przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie. Na uroczystość przybyły władze samorządowe powiatu, poszczególnych gmin oraz działacze sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego.

Autor: Małgorzata Iwańska

150 lat pamięci

W tym roku przypadła 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego – jednego z najbardziej charyzmatycznych zrywów niepodległościowych w naszej historii. Pod Węgrowem rozegrała się jedna z bitew tego wystąpienia. W mieście mieszkańcy mogli uczestniczyć w wielu uroczystościach upamiętniających lokalnych bohaterów.

Autor: Małgorzata Iwańska

Studniówka na ludowo

W sobotę, 19 stycznia uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku w powiecie węgrowskim spotkali się na balu studniówkowym.

Autor: (mi)

Pomoc z Sarapety

Kościół Luterański w Polsce jest spadkobiercą wielowiekowej tradycji. Już kilka lat po wystąpieniu ks. dr Marcina Lutra w 1517 roku jego pisma i pogląd dotarły do Polski. Po roku 1945 Kościół odradził się w nowych warunkach, łącząc parafie należące poprzednio do różnych struktur kościelnych i organizując życie religijne nielicznym rozproszonym współwyznawcom. Wspólnota luterańska prężnie działa także w Węgrowie i warto poznać....

Autor: Małgorzata Iwańska

Pod obserwacją

W Węgrowie zakończył się drugi etap rozbudowy miejskiego monitoringu, który zapewni mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa.

Autor: (red)

Mury tajemnic

Spacerując po parku Armii Krajowej, uwagę przykuwają masywne mury poreformackiego zespołu klasztornego. Przy głównym wejściu znajduje się jeden z ostatnich w Polsce napisów ulicznych z okresu II wojny światowej, zachowany do
naszych czasów. Napis „Oktober” z kotwicą Polski Walczącej, wykonany w 1943 r. przez oddział sabotażowy Armii Krajowej obwodu „Smoła”, miał przypominać o klęskach armii niemieckiej. Konsekwencją tej akcji było wstrzymanie przydziału cukru w Sokołowie i Węgrowie domom oznaczonym także napisem „Oktober”. A to tylko część historii...

 

Autor: Małgorzata Iwańska

Patronat mistrza

W centrum Węgrowa  powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, który – jak twierdzą jego pomysłodawcy – ma odegrać ważną rolę w rozwoju miasta. Czy powstająca przy ulicy Wyszyńskiego Galeria Mistrza Jana będzie XXI-wiecznym zwierciadłem Twardowskiego, w którym miasto zobaczy swoją przyszłość?

    

Autor: Małgorzata Iwańska

Dozór za narkotyki

W minionym tygodniu węgrowscy policjanci z wydziału kryminalnego przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze 20-letniego mieszkańca Węgrowa.

Autor: kpp

Podziemne wiano

Czy można połączyć urzędowy porządek z artystyczną przestrzenią? Okazuje się, że nie jest to trudne. W starostwie powiatowym w Węgrowie działa miniGaleria „Wiano”. Głównym celem jej utworzenia była promocja rękodzieła ludowego i artystycznego twórców powiatu węgrowskiego

Autor: Małgorzata Iwańska

Liw czeka na rycerza

Liw kojarzy się przede wszystkim z XV-wiecznym zamkiem, wybudowanym na sztucznej wyspie, wspartej na dębowych palach.  Uwagę wchodzących do dworku turystów przyciąga wiszący w holu owalny portret pani w żółtej sukni. 

Autor: Małgorzata Iwańska

Wigilia z biskupem

19 grudnia 2012 odbyło się spotkanie wigilijne pracowników Starostwa w Węgrowie,
na które przybył wyjątkowy gość- ordynariusz drohiczyński, ks. bp Antoni Dydycz.

Autor: jaz

Trzeźwy poranek

W poniedziałek, 10 grudnia, funkcjonariusze z Węgrowa przeprowadzili działania policyjne „Trzeźwy  poranek”.

Autor: KPP

Turystyczna ankieta

Mieszkańcy powiatu węgrowskiego mogą wypełnić ankietę na temat stopnia zadowolenia turystów z pobytu na Mazowszu oraz jakości usług turystycznych.

Autor:

Zobacz więcej: «      1   |   2   |   3      »