Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Podróbki za milion

Przed kilkoma dniami policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych perfum, kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterię. Stało się to w wyniku prowadzonego rozpoznania, w czasie którego mundurowi ustalili, że na jednej ze stron internetowych oraz portalach ogłoszeniowych wystawiane są produkty z nielegalnymi znakami towarowymi światowych marek.

Autor: (kpp)

Narkotykowe zegary

Latem w Sulejówku miało miejsce włamanie do jednego z domów, z którego sprawcy ukradli elektronikę, drewniane zegary oraz obrazy. Wartość powstałych strat pokrzywdzony ocenił na kwotę ok. 25 tys. złotych. Teraz sprawa znalazła wreszcie finał. 

Autor: (kpp)

Najechał bez ostrożności

Na ul. gen. Józefa Bema w Sulejówku doszło do potrącenia rowerzystki. W wyniku wypadku doznała ona urazu barku. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują, że kierująca osobową Škodą nie zachowała należytej ostrożności i, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, potrąciła kierującą rowerem 41-letnią mieszkankę Sulejówka.

Autor: (kpp)

Telefon z pociągu

Policjanci z komisariatu w Sulejówku prowadzą czynności procesowe w sprawie kradzieży telefonu Samsung Galaxy jednej z mieszkanek Sulejówka. Pokrzywdzona poinformowała policjantów, że podczas podróży pociągiem na trasie do Sulejówka nieznany sprawca ukradł z jej tylnej kieszeni telefon wraz z kartą abonenta. 

Autor: (kpp)

Odbierał paczki

Pod koniec września do jednej z mieszkanek Sulejówka zadzwonił mężczyzna z informacją, że jest policjantem, a jej córka miała wypadek i konieczne jest wpłacenie 50 tys. zł. 66-latka, nie domyślając się oszustwa, przekazała pieniądze młodemu człowiekowi, który pojawił się pod jej domem niedługo po rozmowie telefonicznej z rzekomym policjantem.

Autor: (kpp)

Wyszedł na pielgrzymkę

Policjanci z komisariatu w Sulejówku przyjęli zawiadomienie o zaginięciu Janusza Stefana Lewandowskiego. 60-letni mieszkaniec Sulejówka 6 sierpnia wyszedł z domu z zamiarem udania się pielgrzymkę do Częstochowy, a później po całej Europie. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną oraz nie jest znane jego miejsce pobytu.

 

Autor: (kpp)

Skończył w stawie

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy. Pod koniec września wjechał on białym Nissanem typu pick-up do stawu na terenie jednej z posesji w Sulejówku. Przybyłe służby ratunkowe pomogły mężczyźnie oraz wydobyły jego pojazd na brzeg.

Autor: (kpp)

Ukradła dzieciom

Na początku września w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka doszło do kradzieży puszki z pieniędzmi w kwocie ok. 200 zł. Puszka oznaczona była informacją o zbiórce pieniędzy na rzecz organizacji, której statutowym celem jest pomoc dzieciom. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu i przesłuchali świadków zdarzenia.

Autor: (kpp)

Tropem nagrań

Kilka tygodni temu na terenie budowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku włamano się do samochodu. Z zaparkowanego na terenie budowy Forda skradziono portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi, plecak z pieniędzmi oraz tablet i kamerę cofania.

Autor: (kpp)

Jedenasty mityng

Na stadionie sportowym w Sulejówku zorganizowano już jedenastą edycję Mityngu Lekkoatletycznego.

Autor: Łukasz Kuć

Stolarski pożar

W piątek 22 czerwca przed południem przy ul. Spacerowej w Sulejówku doszło do pożaru stolarni.

Autor: (kpp)

Pobiegli po podkowę

W tym roku Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka przyciągnął na listy startowe 101 uczestników. Mimo trudnych warunków pogodowych, gdzie termometry rano pokazywały -10 stopni, udało się przyciągnąć satysfakcjonującą liczbę zawodników. Oprócz amatorów, w biegu wzięło udział kilku zawodowców, pojawili się biegacze z warszawskich i podwarszawskich klubów. 

Autor: (łk)

Sulejówecki Florian

W tegorocznym turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek walczyło 17 drużyn. Nie brakowało emocji, a poziom sportowy był jak zwykle bardzo wysoki. Zwycięska okazała się drużyna Florian, która to w finałowych rzutach karnych pokonała zespół In-Plus Marki. Obrońca tytułu z poprzedniego roku Gold Dent uplasował się na trzecim miejscu, a tuż za podium, na czwartym Joga Finito.

Autor: (łk)

Rozrzutnik śmierci

We czwartek 22 lutego po godzinie 16:00 strażacy zostali wezwani do Sulejówka, gdzie doszło do potwornego wypadku. Wirujący wałek rolniczego rozrzutnika wciągnął mężczyznę, który w wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć. Przybyli na miejsce strażacy musieli przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych wydobyć ciało mężczyzny, a później przekazać je służbom medycznym.

Autor: (kpp)

Skorzy, by seniorzy...

Rząd ma śmiałe plany, chcąc dofinansować prawie 300 domów opieki w kraju. Gros z nich zajmie się opieką dzienną za 150 tysięcy dotacji, a reszta całodobową za 300 tysięcy złotych wsparcia.  Niektórzy z przedsiębiorców nie czekają na rządowe wsparcie i już otwierają domy opieki. Jednym z nich jest prywatny pałac dla seniorów w Sulejówku. Rzeczywiście, gmach Ballów przypomina  rezydencję...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Alkoholowe czyny

W Sulejówku na ul. Czynu Społecznego policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa Sprinter. Okazało się, że znajdował się on pod wpływem alkoholu, mając w organizmie prawie 1 promil.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [14]