Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ogniowa produkcja

W środę, 20 marca w Sulejówku doszło do groźnego pożaru. Około godziny 20.00 przy ul. Sosnowej zapalił się budynek produkcyjny. Strażacy musieli ugasić ogień, a następnie sprawdzić przy użyciu miernika wielogazowego pod kątem występowania gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla.

Po ugaszeniu pożaru usunięto z wnętrza budynku spalone części maszyny do odciągania pyłu drzewnego oraz część wyposażenia wnętrza, a następnie oddymiono budynek. Działania gaśnicze trwały ponad 2 godziny.

Autor: (kpp)

Niebezpieczny poker

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak wynika z ustaleń, podczas zakrapianej alkoholem wspólnej gry w karty doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. Jeden z nich chciał rozwiązać konflikt przy użyciu noża i zadał kilka ciosów znajomemu.

Autor: (kpp)

Nerwowy cyklista

Policjanci z komisariatu z Sulejówka zatrzymali w sobotnią noc pijanego rowerzystę. Poruszał się on lewą stroną ulicy Świętochowskiego, co musiało wzbudzić czujność mundurowych. Wzmogła się ona jeszcze bardziej podczas kontroli, która wykazała prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Zatrzymany zachowywał się nerwowo i stale powtarzał, że się bardzo śpieszy. Po chwili okazało się dlaczego – miał on przy sobie marihuanę oraz mefedron, czyli narkotyki.

Autor: (kpp)

Wynieśli grzejniki

Funkcjonariusze policji z Sulejówka zatrzymali dwie osoby usiłujące dokonać kradzieży elementów metalowych i grzejników. W sobotę, 2 marca zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców, że w rejonie niezamieszkałej posesji przy ul. Trakt Brzeski stoi podejrzany Opel, a dwóch mężczyzn chodzi po podwórku. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, podejrzani próbowali odjechać, ale radiowóz zablokował im drogę.

Autor: (kpp)

Rozpoznała na wnuczka

Od kilkunastu dni do policjantów z Sulejówka docierały sygnały, że na ich terenie dochodzi do prób wyłudzeń pieniędzy metodami na wnuczka czy na policjanta. Po podjęciu wielu działań prewencyjnych, udało się wreszcie zatrzymać jednego z oszustów. Rozpoznała go kobieta, której odebrał pieniądze. Policjanci ustalili, że chodzi o 22-letniego mieszkańca gminy Halinów, którego zatrzymano. Przedstawiono pięć zarzutów oszustwa, do czego  mężczyzna się przyznał.

Autor: (kpp)

MDP ćwiczeń

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Sulejówek spotykają się co piątek. Tym razem mieli oni do wykonania kilka zadań. Najpierw zajęcia miała grupa młodsza, która, korzystając z troszkę cieplejszych dni, robiła pierwsze rozwinięcia na mokro.

Autor: (kpp)

Podejrzany słoik

Do komisariatu w Sulejówku zgłosiła się mieszkanka jednego z miast z powiatu mińskiego. Oświadczyła, że w pokoju małoletniego chłopaka znalazła słoik, w którym znajdowały się foliowe torebki z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku.

Autor: (kpp)

Wyłudzili na policjanta

Przed kilkoma dniami w Sulejówku doszło do dwóch oszustw, w których sprawcy wykorzystali metodę „na policjanta” i wyłudzili pieniądze od starszych osób. W pierwszym zdarzeniu sprawca zadzwonił z informacją o wypadku drogowym córki pokrzywdzonej i żądał wypłaty 22 tys. zł. Całe szczęście seniorka skontaktowała się z rodziną i do przekazania pieniędzy nie doszło.

Autor: (kpp)

Przełom w Sulejówku

Nie w Mińsku, a w Sulejówku nastąpił medyczny przełom kolejkowy. Oto lokalna przychodnia donosi pacjentom, że udało się jej wyeliminować konieczność zapisów do lekarza pierwszego kontaktu…

Autor: (jaz)

Stypendia z życzeniami

Burmistrz Sulejówka Arkadiusza Śliwa spotkał się z najlepszymi sportowcami z miasta. Zawodnicy zostali oficjalnie nagrodzeni stypendiami oraz jednorazowymi nagrodami finansowymi. Całoroczne stypendium przyznano 11 sportowcom, natomiast 23 osoby otrzymały jednorazowe nagrody…

Autor: (łk)

Podróbki za milion

Przed kilkoma dniami policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych perfum, kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterię. Stało się to w wyniku prowadzonego rozpoznania, w czasie którego mundurowi ustalili, że na jednej ze stron internetowych oraz portalach ogłoszeniowych wystawiane są produkty z nielegalnymi znakami towarowymi światowych marek.

Autor: (kpp)

Narkotykowe zegary

Latem w Sulejówku miało miejsce włamanie do jednego z domów, z którego sprawcy ukradli elektronikę, drewniane zegary oraz obrazy. Wartość powstałych strat pokrzywdzony ocenił na kwotę ok. 25 tys. złotych. Teraz sprawa znalazła wreszcie finał. 

Autor: (kpp)

Najechał bez ostrożności

Na ul. gen. Józefa Bema w Sulejówku doszło do potrącenia rowerzystki. W wyniku wypadku doznała ona urazu barku. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują, że kierująca osobową Škodą nie zachowała należytej ostrożności i, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, potrąciła kierującą rowerem 41-letnią mieszkankę Sulejówka.

Autor: (kpp)

Telefon z pociągu

Policjanci z komisariatu w Sulejówku prowadzą czynności procesowe w sprawie kradzieży telefonu Samsung Galaxy jednej z mieszkanek Sulejówka. Pokrzywdzona poinformowała policjantów, że podczas podróży pociągiem na trasie do Sulejówka nieznany sprawca ukradł z jej tylnej kieszeni telefon wraz z kartą abonenta. 

Autor: (kpp)

Odbierał paczki

Pod koniec września do jednej z mieszkanek Sulejówka zadzwonił mężczyzna z informacją, że jest policjantem, a jej córka miała wypadek i konieczne jest wpłacenie 50 tys. zł. 66-latka, nie domyślając się oszustwa, przekazała pieniądze młodemu człowiekowi, który pojawił się pod jej domem niedługo po rozmowie telefonicznej z rzekomym policjantem.

Autor: (kpp)

Wyszedł na pielgrzymkę

Policjanci z komisariatu w Sulejówku przyjęli zawiadomienie o zaginięciu Janusza Stefana Lewandowskiego. 60-letni mieszkaniec Sulejówka 6 sierpnia wyszedł z domu z zamiarem udania się pielgrzymkę do Częstochowy, a później po całej Europie. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną oraz nie jest znane jego miejsce pobytu.

 

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [15]