Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Poetce Mazowsza

17 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie pod patronatem wójta Adama Sulewskiego. zorganizowano kolejny powiatowy konkurs recytatorski im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej.

Autor: (jaz)

Pasy w zapasy

W Stanisławowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas pierwszych oraz  samorząd uczniowski.

Autor: (jaz)

Siodłowy ogień

Nad ranem w poniedziałek 13 listopada OSP Stanisławów otrzymała informacje o płonącym samochodzie. W Prądzewie-Kopaczewie płonął ciągnik siodłowy, którego nie dało się już uratować. Po akcji gaśniczej, która trwała około dwie godziny, oceniono, że pojazd uległ spaleniu.

Autor: (kpp)

Hala zawala

Hala sportowa, czy basen olimpijski? Tak pytał Piotr Piątek w tytule listu do naszej redakcji, prosząc o interwencję na placu budowy szkolnej hali sportowej w Pustelniku. Co się stało? Zalewa ich woda i puszczają nerwy, bo sukces inwestycyjny gminy uprzykrza im życie, a władze gminy wydają się tego nie zauważać. Nic podobnego, inwestycja jest jeszcze w trakcie realizacji i na pewno nie będzie obiektem sporów z sąsiadami – zapewnia wójt Sulewski...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kaim na emeryturze

To był wyjątkowo wzruszający moment. Po wieloletniej pracy w stanisławowskim urzędzie gminy na zasłużoną emeryturę odeszła skarbnik Czesława Kaim. Oficjalne pożegnanie miało miejsce podczas listopadowej sesji rady gminy, kiedy wójt wraz z radnymi i urzędnikami złożył podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Autor: (łk)

Potłuczona lanca

W samoobsługowej myjni samochodowej na terenie powiatu mińskiego nieznany mężczyzna uszkodził lancę do spryskiwania, uderzając nią o ziemię. Naraził tym samym właściciela myjni  na straty. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego z komisariatu w Stanisławowie, którzy ustalili opisywanego mężczyznę
i samochód, którym przyjechał na

Autor: (kpp)

Amfa z Tarnobrzega

W ręce stróżów prawa wpadł mężczyzna, który ukrywał przy sobie amfetaminę. Został zatrzymany podczas kontroli na ulicy Warszawskiej w Stanisławowie

Autor: (kpp)

Ładzyń na alarmie

W niedzielę 8 października 2017 roku kilka minut po godz. 12:00 we wszystkich jednostkach OSP w gminie Stanisławów rozbrzmiały syreny alarmowe! Po przybyciu do swoich remiz strażacy usłyszeli, że jest wypadek w Ładzyniu, czyli zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Są osoby poszkodowane…

Autor:

Jesienne latawce

Licznym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze otwarte zawody latawcowe w gminie Stanisławów, rozegrane w sobotę 7 października 2017 r. w Pustelniku. Na starcie znalazły się piękne kolorowe latawce różnych rozmiarów.

Autor: (jaz)

Ronin z ligą

Liga MFR - Modern Fighting Rules to innowacyjny projekt na krajowej scenie sztuk walki, który niedawno zawitał do Stanisławowa. Jego główną ideą jest umożliwienie klubom różnych stylów i sportów walki wspólną rywalizację w ramach innowacyjnych, uniwersalnych formuł. Każdy zawodnik zbiera punkty rankingowe, które zostaną zsumowane i nagrodzone na koniec sezonu

Autor: (łk)

Ośmioro poszkodowanych

W niedzielę 1 października na DK-50 w Rządzy zderzyły się trzy samochody osobowe. Łącznie podróżowało nimi 8 osób – w tym dwoje dzieci.

Autor: (kpp)

Śmiertelne Zalesie

W piątek 29 września na DW-637 w okolicach Zalesia w gminie Stanisławów doszło do wypadku.

Autor: (kpp)

Ogródki disco

Z inicjatywy proboszcza parafii w Pustelniku księdza Dariusza Dębińskiego w niedzielę 24 września 2017 r. na placu przed remizą OSP odbył się pierwszy PIKNIK OGRÓDKOWY. Mieszkańcy Pustelnika i sąsiednich wiosek przynieśli do poświęcenia najpiękniejsze plony swoich działek i ogrodów.

Autor: (jaz)

Ronin ligowy

Klub Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów będzie organizatorem i gospodarzem pierwszej na Mazowszu edycji Ligi MFR Waleczne Centrum. Jej start już w sobotę 30 września w hali sportowej SP w Stanisławowie. Zaczną już przed południem, ale szczególnie widowiskowo ma być o 18.00, bo wtedy ma się zacząć Wielkie Show.

Autor: (łk)

Truchty wieńcowe

W dożynkowym biegu po ulicach Stanisławowa wystartowało 20 osób, w tym 7 z SP osób, 3 z gimnazjum i 10 urodzenych przed 2001 rokiem. Wygrał mińszczanin Maciej Badurek przed Piotrem Podstawką i Tobiaszem Nowakowskim ze Stanisławowa.

Autor: (jaz)

Rogatki na szkodę

W piątek 25 sierpnia około godz. 5.50 w Cipanie w gminie Stanisławów doszło do wypadku na torach.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [19]