Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śmierć na gościńcu

W niedzielę 28 stycznia około godziny 15:45 w Stanisławowie na ul. Warszawskiej (droga wojewódzka 637) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

Autor: (kpp)

Pustelnicki łoś

W środę 24 stycznia około godziny 17.00 na DW-637 w Pustelniku doszło do wypadku.

Autor: (kpp)

Żar w Retkowie

W poniedziałek 29 stycznia w Retkowie w gminie Stanisławów doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.

Autor: (kpp)

Tablicowy łup

Mieszkaniec Pustelnika zgłosił kradzież tablic rejestracyjnych z pojazdu Toyota. Auto stało zaparkowane przy stacji kolejowej Warszawa Wesoła na niestrzeżonym parkingu. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Autor: (kpp)

Darłowo Ronina

W dniach 14-19 stycznia w nadmorskim Darłowie i Darłówku trwało zgrupowanie zimowe TSD Ronin Tęcza Stanisławów. Uczestniczyło w nim wraz z kadrą instruktorską i wychowawczą łącznie 12 osób.

Autor: (łk)

Czołowo na śmierć

We czwartek 18 stycznia w Stanisławowie na DK-50 miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. Około 13.50 osobowe Daihatsu Feroza zderzyło się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli resuscytację 44-letniego kierowcy osobowego auta. Jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Drugi z biorących udział w wypadku mężczyzn nie wymagał pomocy medycznej.

Autor: (kpp)

Stodoła na straty

W Koloniach Stanisławów doszło do pożaru drewnianej, pokrytej eternitem stodoły. Niestety, ze względu na drewnianą konstrukcję budynku nie udało się uratować, uległ on całkowitemu spaleniu. Strażacy zdołali natomiast nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na znajdującą się w pobliżu murowaną oborę. Cała akcja trwała niespełna 3 godziny.

Autor: (kpp)

Mistrzowie zimy

Końcówka roku 2016 w Stanisławowie obfitowała w sportowe zmagania. Odbył się już 10 Halowy Turniej Piłkarski Winter Staśków Cup. Patronat nad zawodami sprawował wójt Adam Sulewski.

Autor: (jaz)

Świąteczne sumy

Klub TSD Ronin Tęcza Stanisławów zakończył rok 2017 turniejem mikołajkowym. Na hali sportowej w Poświętnem rywalizowało 80 zawodników TSD Ronin, ale również Wołomińskiego Centrum  Sztuk Walki, które od lat towarzyszy stanisławowianom w tej imprezie

Autor: (łk)

Wólki przypomniane

W związku z artykułem, jaki ukazał się w 47 numerze Co słychać? o Wólkach zapomnianych pragnę nadmienić, że pismo, które złożyłam w gminie, było napisane w imieniu wszystkich mieszkańców Wólki Konstancji. Jesteśmy zawiedzeni i zbulwersowani obojętnością wójta Adama Sulewskiego na nasz problem, jakim jest zły stan drogi...

Autor:

Domowe ścieki

Mieszkańcy Stanisławowa, Małego Stanisławowa, Prądzewa-Kopaczewa i Retkowa jako jedyni w gminie Stanisławów korzystają z kanalizacji zbiorczej. Reszta będzie musiała jeszcze poczekać i nawet plany rozwoju, które przyjęła rada gminy, niewiele na razie zmienią. Dlatego zaproponowano skromną alternatywę...

Autor: Łukasz Kuć

Wólki zapomniane

Do wójta Adama Sulewskiego wpłynęło pismo od jednej z mieszkanek Wólki-Konstancji. Prosi w nim, aby władze zajęły się problemem drogi w kierunku Ładzynia. Wprawdzie z funduszu sołeckiego wysypano tam destrukt, ale niewiele poprawiło to jakość drogi, a przejazd równiarki sprawił, że ciągle zalega tam woda.

Autor: (łk)

Pustelnik na drzewie

We czwartek 30 listopada w Pustelniku samochód osobowy Suzuki uderzył w drzewo. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Jedna wymagała dalszej hospitalizacji. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

Autor: (kpp)

Złodziej na holu

W Mińsku doszło do kradzieży dostawczego Forda. Złodzieje wykorzystali fakt, że auto było otwarte, a w środku znajdowały się kluczyki. Powiadomiono policję w całym powiecie mińskim, a niedługo później wpłynęła informacja o odnalezieniu samochodu w Ołdakowiźnie w gminie Stanisławów.

Autor: (kpp)

Stanisławowskie BMW

Kryminalni, którzy w mińskiej komendzie zajmują się sprawami dotyczącymi przestępstw samochodowych, przez ostatnie dwa miesiące z zaangażowaniem pracowali nad namierzeniem miejsca, dokąd trafiło BMW skradzione na terenie stanisławowskiej gminy.

Autor: (kpp)

Fale żalów

Każdy, kto bywa na posiedzeniach rady gminy Stanisławów, wie, czym one się kończą. Wolne wnioski to okazja do wyżalenia się na władze, a powodów nie brakuje, choć nie  zawsze zawinili obecnie rządzący. Podczas listopadowej sesji także nie zabrakło pytań, którym towarzyszyły emocje...

Autor: Łukasz Kuć

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [19]