Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Hala zniewala

Po perypetiach na etapie budowy hala sportowa w Pustelniku już przyjmuje fanów wszelakich sportów. Jest niewątpliwym sukcesem wójta Sulewskiego, ale także radych, którzy wbrew podziałom i lobbingowi nie ulegli miałkim pokusom i ustalili gminne priorytety inwestycyjne. Wielu mieszkańców czekało na nią z wielką niecierpliwością. I nic dziwnego, to pierwsza pełno-wymiarowa halasportowa w gminie Stanisławów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Stanisławowskie plany

Dzielnicowi z komisariatu policji w Stanisławowie nakreślili najważniejsze kierunki swoich działań na najbliższe półrocze. Ich celem nadrzędnym jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gmin Stanisławów, Jakubów i Dobre oraz zwrócenie uwagi na zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Autor: (kpp)

Olsztynek na siedem

Siedem złotych medali i tytuł najlepszego zawodnika to trofea, które przywiozła zaledwie 4-osobowa ekipa Tang Soo Do Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów z Otwartego Pucharu Polski Północnej Taekwondo ZS PUT, który przeprowadzono 17 lutego w Olsztynku

Autor: (łk)

Nagrody za połowę

W piątek 9 lutego zgromadzili się adepci wszystkich grup i sekcji trenujących pod szyldem Ronina. Nie zabrakło zatem osób z grup Stanisławów i Poświętne. Celem zgrupowania była wzajemna integracja pomiędzy trenującymi oraz podsumowanie półroczna sezonu...

Autor: (łk)

Będzie przedszkole

Ponad 30 lat czekali mieszkańcy Stanisławowa i okolic na rozpoczęcie budowy nowego przedszkola. Wreszcie udało się i powstał ambitny projekt.

Autor: (jaz)

Stanisławów do pomp

Stanisławowska jednostka OSP nie walczy tylko z ogniem. Niedawno kilka razy musiała wyjeżdżać, aby wypompować wodę z zalanej posesji.

Autor: (kpp)

Śmierć na gościńcu

W niedzielę 28 stycznia około godziny 15:45 w Stanisławowie na ul. Warszawskiej (droga wojewódzka 637) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

Autor: (kpp)

Pustelnicki łoś

W środę 24 stycznia około godziny 17.00 na DW-637 w Pustelniku doszło do wypadku.

Autor: (kpp)

Żar w Retkowie

W poniedziałek 29 stycznia w Retkowie w gminie Stanisławów doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.

Autor: (kpp)

Tablicowy łup

Mieszkaniec Pustelnika zgłosił kradzież tablic rejestracyjnych z pojazdu Toyota. Auto stało zaparkowane przy stacji kolejowej Warszawa Wesoła na niestrzeżonym parkingu. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Autor: (kpp)

Darłowo Ronina

W dniach 14-19 stycznia w nadmorskim Darłowie i Darłówku trwało zgrupowanie zimowe TSD Ronin Tęcza Stanisławów. Uczestniczyło w nim wraz z kadrą instruktorską i wychowawczą łącznie 12 osób.

Autor: (łk)

Czołowo na śmierć

We czwartek 18 stycznia w Stanisławowie na DK-50 miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. Około 13.50 osobowe Daihatsu Feroza zderzyło się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli resuscytację 44-letniego kierowcy osobowego auta. Jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Drugi z biorących udział w wypadku mężczyzn nie wymagał pomocy medycznej.

Autor: (kpp)

Stodoła na straty

W Koloniach Stanisławów doszło do pożaru drewnianej, pokrytej eternitem stodoły. Niestety, ze względu na drewnianą konstrukcję budynku nie udało się uratować, uległ on całkowitemu spaleniu. Strażacy zdołali natomiast nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na znajdującą się w pobliżu murowaną oborę. Cała akcja trwała niespełna 3 godziny.

Autor: (kpp)

Mistrzowie zimy

Końcówka roku 2016 w Stanisławowie obfitowała w sportowe zmagania. Odbył się już 10 Halowy Turniej Piłkarski Winter Staśków Cup. Patronat nad zawodami sprawował wójt Adam Sulewski.

Autor: (jaz)

Świąteczne sumy

Klub TSD Ronin Tęcza Stanisławów zakończył rok 2017 turniejem mikołajkowym. Na hali sportowej w Poświętnem rywalizowało 80 zawodników TSD Ronin, ale również Wołomińskiego Centrum  Sztuk Walki, które od lat towarzyszy stanisławowianom w tej imprezie

Autor: (łk)

Wólki przypomniane

W związku z artykułem, jaki ukazał się w 47 numerze Co słychać? o Wólkach zapomnianych pragnę nadmienić, że pismo, które złożyłam w gminie, było napisane w imieniu wszystkich mieszkańców Wólki Konstancji. Jesteśmy zawiedzeni i zbulwersowani obojętnością wójta Adama Sulewskiego na nasz problem, jakim jest zły stan drogi...

Autor:

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [20]